Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich...mam parę pytań ???

1.ma ktos moze namiary na architektów do projektu przyłączenia wody do działki"oczywiście niedrogich"?ile to kosztuje???

2.gdzie w okolicach białegostoku robią dobrą więżbę...jaki byście polecili tartak??ile za m3 więżby ????

3.kupię za rozsądną cenę garaż blaszak na budowę ...ma ktoś może na zbyciu albo wie gdzie można kupić?????

z góry dziękuję za odpowiedzi

 

1. mój architekt jest zawalony robotą ale podaję namiary bo kto wie 608798941,koszt był 300-400zł.

2. więźba jest bardzo dobra w Skindzierzu na trasie Białystok-Augustów, mają transport do Białegostoku ale cena jest wysoka bo zaczyna się od 1000zł. netto

3. tańszy i dość dobry tartak jest w Czarnej Białostockiej ale ceny ciągle się zmieniają więc trzeba dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyłącza - woda 30 metrów - kanalizacja 66 metrów (3 studzienki po drodze).

 

Projekt przyłączy - 988 z FV

Wykopy - 1100 bez FV

Robota speca od wod-kan 1100 bez FV

Materiały - 2800 z FV

 

Łącznie 5988 + 2 dni urlopu bo musiałem naginać za pomocnika dla hydraulika.

 

To jest podliczenie mojej kanalizy. Robione w grudniu ubiegego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyłącza - woda 30 metrów - kanalizacja 66 metrów (3 studzienki po drodze).

 

Projekt przyłączy - 988 z FV

Wykopy - 1100 bez FV

Robota speca od wod-kan 1100 bez FV

Materiały - 2800 z FV

 

Łącznie 5988 + 2 dni urlopu bo musiałem naginać za pomocnika dla hydraulika.

 

To jest podliczenie mojej kanalizy. Robione w grudniu ubiegego roku.

 

To bardzo dobra cena za wszystko, poproszę koniecznie o namiary!!

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za gratulacje, ale to raczej mojej żonie się należą, bo gdyby nie ona to ho, ho... Pilnowała wszystkiego lepiej niż 2 kierowników razem wziętych:)

 

Widziałem, gdzieś wątek o napędach do bram, ale chyba nie było tam informacji ile ewentualnie musiałbym na to odłożyć... podpowie ktoś? Bo wolałbym nie jeździć po całym mieście tylko po to, że u pierwszego było najtaniej:D

 

I jeszcze jedno. Czy ktoś zna jakąś ekipę, która robi trawniki i ile za to ewentualnie biorą??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............. Czy ktoś zna jakąś ekipę, która robi trawniki i ile za to ewentualnie biorą??

 

Pozdrawiam

 

Postaraj się sam.............chyba że cierpisz na brak czasu...........niestety jak wszyscy chyba :D

 

Pewnie postaram się sam i dlatego chcę wiedzieć jaki rachunek mam żonie wystawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem z Bialegostoku. zaczynamy z mezem przygotowania do udowy domu. narazie jestesmy na etapie poszukiwania dzialki. chcemy zbudowac dom za Bialymstokiem, szukamy dzialki oddalonej 5-10km od granic miasta.

Narazie znalezlismy fajna dzialke w Lewickich, ale mamy dylemat czy warto...

Chodzi oczywscie o kwestie finansowe.Mamy 400tys na dzialke+budowe domu.

Z dzialka uporamy sie w kwocie 100tys max.

Czy te 300tys wystaczy aby wybudowac i wykonczyc dom do tego sopnia aby sie wprowadzic.

Jestesmy zupelnymi laikami w kwestiach budowlanych i zuepnie sie nie orientujemy ile budowa domu moze kosztowac , tazke bede wdzieczna za wszelkie opnie.

 

Chcielibysmy wybudowac do ok. 120m2.

-podobaja nam sie projekty IGN: Opalek(ale to chyba raczej za te pieniadze nie realne...), Agatka ,Patryk.

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=501&opcja=opis

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359

 

 

Oczywsicei zawsze mamy mozliwosc wziecia kredytu, ale wolwlibysmy uporac sie bez niego.Czy to realne??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 300tys wystaczy aby wybudowac i wykonczyc dom do tego sopnia aby sie wprowadzic. Chcielibysmy wybudowac do ok. 120m2.

Oczywsicei zawsze mamy mozliwosc wziecia kredytu, ale wolwlibysmy uporac sie bez niego.Czy to realne??

Generalnie zakłada się, że 1m2 powierzchni użytkowej domu do wprowadzenia się kosztuje minimalnie w granicach 2-2,5 tys. zł, czyli w Waszym wypadku jest to najbardziej możliwe. Wszystko zależy od tego w jakiej technologii będzie budować, czy wybierzecie generalnego inwestora czy wybierzecie system gospodarczy i czy sami będziecie uczestniczyć w pracach budowlanych.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz:)

a co to jest sysyem gospodarczy?

 

ojjj duzo nas czeka czytania na tym forum, bo ja nie wiem zupelnie nic...

 

Czesc prac mozemy wykonac sami(tzn maz :p) ale niestety w wiekszosci spraw bedziemy zdani na fachowcow(brak czasu i miejetnosci).

 

Ile czasu (mniej wiecj) moze trwac budwa domu??

 

Przepraszam za taka ilosc pyatan(ale podejrzewaz ze moze byc ich wiecej w najblizszym czasie:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest sysyem gospodarczy?

 

Google Twoim przyjacielem:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/wybor-metody-budowania,6321_1779.htm

 

Radzę zacząć od przeczytania wielu wątków na forumach różnego typu m.in. forum muratora, kopalnia wiedzy, doświadczeń. :)

I życzę powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Chcielibysmy wybudowac do ok. 120m2.

-podobaja nam sie projekty IGN: Opalek(ale to chyba raczej za te pieniadze nie realne...), Agatka ,Patryk.

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=501&opcja=opis

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=151

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359

 

 

Oczywsicei zawsze mamy mozliwosc wziecia kredytu, ale wolwlibysmy uporac sie bez niego.Czy to realne??

 

Pozdrawiam!

 

Najprościej będzie wybudować domek nr 2 w tych pieniądzach. Ale pilnujcie budżetu od samego początku........ bo początkowo się wydaje, ..a co tam 1000 drożej........... a potem może się okazać, że 100 brakuje do czegoś.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

 

Ja swój domu buduję mniej niż półtorej roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi:)

hmmm co do pilnowania kosztow, to moze byc trudno bo ja niestety mam problem z utrzymaniem oszczednosci:P

No, ale wazne, ze przy funduszach jakimi dysponujemy na wejsciu da sie cos w miare sensownie zrobic.(a jak nie to zawsze jest kredyt...)

 

Jak czasami czytam, ze ktos chce wybudowac dom za 100tys to poprostu nie potarafie uwierzyc w to , ze taki wyczyn moze byc realny...!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, gdzieś wątek o napędach do bram, ale chyba nie było tam informacji ile ewentualnie musiałbym na to odłożyć... podpowie ktoś? Bo wolałbym nie jeździć po całym mieście tylko po to, że u pierwszego było najtaniej:D

 

Napęd do bram dwuskrzydłowych w najlepszej cenie znalzłam w ... Leroy Merlin (ok 1.900zl). Cena za cały zestaw czyli fotokomórki, pilot, centralka, 2 siłowniki i kogut.

 

PS. Gratulacje na okoliczność przeprowadzki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

a zwłaszcza początkujących budowniczych :)

 

szyszunia6

 

dom budowałem równo rok, od października do października, systemem gospodarczym. Na Forum jakis czas temu trwała dyskusja co do nazwy "system gospodarczy"- jedni tym mianem nazywali proces koordynowania przez inwestora poczynań poszczególnych ekip podcazs gdy on sam zarabia na opłacenie tych ekip (patrz- Tola).

Inni twierdzili że system gospodarczy to sytuacja, gdy inwestor buduje samodzielnie ("tymi rękami") a tylko tam, gdzie niezbedne jest wzięcie fachowca- zleca to osobom trzecim (patrz- Mikazuu).

Ja- podobnie jak CoolaTT, Rufus albo RobSto- wybrałem wariant pośredni- oszczędnościowy- czyli pracuję i buduję.

Co do kosztów- jeżeli faktycznie razem z mężem bedziecie wykonywać część prac- spokojnie za 300 tys zamieszkasz w warunkach wystarczających, aby nie będąc wykończonym psychicznie mieć chęć na latanie po sklepach i wybieranie zyrandoli, zasłon, obić mebli itp.

 

Przy okazji- to doskonały sposób na utrzymanie wagi i sylwetki :)

 

Pozdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem z Bialegostoku. zaczynamy z mezem przygotowania do udowy domu. narazie jestesmy na etapie poszukiwania dzialki. chcemy zbudowac dom za Bialymstokiem, szukamy dzialki oddalonej 5-10km od granic miasta.

Narazie znalezlismy fajna dzialke w Lewickich, ale mamy dylemat czy warto...

Chodzi oczywscie o kwestie finansowe.Mamy 400tys na dzialke+budowe domu.

Z dzialka uporamy sie w kwocie 100tys max.

Czy te 300tys wystaczy aby wybudowac i wykonczyc dom do tego sopnia aby sie wprowadzic.

 

szyszunia6 ja będę bardziej sceptyczna w tej kwestii niz pozostali. uważam iz 300tys to mało by wykończyc dom do normalnego zamieszkania. ceny za mkw (2.500zł), które podał eldorado są wg mnie mocno zaniżone. to sa wartości sprzed 2-3 lat. spójrz na kosztorysy sso, które podaje pracownia architektoniczna przy wybranych przez Ciebie projektach. oscylują w okolicach 150 - 190tys. wykończenie domu pochłania więcej niż drugie tyle. zwłaszcza jeżeli pracuje sie "cudzymi rękami" tzn ekipami.

no, ale skoro masz jeszcze kredyt jako asekurację, to ... kupować grunt, załatwiać projekt i wbijac pierwsza łopatę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny za mkw (2.500zł), które podał eldorado są wg mnie mocno zaniżone. to sa wartości sprzed 2-3 lat.

Może i tak a może i nie.

Z tego to widzę, to fachowcy zaczynają wracać z zagranicy i ceny wykonastwa powoli spadają, np. dociepleniowcy.

 

Im większy dom budujesz, tym metr kw. powierzchni taniej Cię kosztuje.

U mnie wychodzi około 2.200 PLN/1m2 przy powierzchni 237m2 wg kilku niezależnych kosztorysów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...