Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://images37.fotosik.pl/39/a939f5e2d8c8d863.jpg

Teraz gdy juz mam kominy bralbym oddzielnie dymowy i oddzielnie wentylacyjne. Kombinowac troche trzeba gdy wykanczc sie chce komin klinkierem nad dachem, a dodatkowy kanal wentylacyjny zawsze sie przyda.

Bralem z Wiewiorczej, dalo sie dogadac i przyjeli nadliczbowe.

Czy moglibyscie mi podac namiary na Waszaych instalatorow elektryki, CO oraz woda-kanal, wykonawcow tynkow oraz posadzek.

Duzo tego. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witajcie mam pytanie odnosnie zakończenia budowy czy tez jak w moim przypadku rozbudowy i potrzebnych zaświadczen ekspertyz:

na pewno potrzebna jest kominiarska, wentylacyjna - która ponoc kierownik moze zrobić)

Kolejna to elektryczna jesli były dokoywane zmiany w elektryce i tak samo z gazową i wodociągową

 

czy cos jeszcze ?

 

aha jeszcze mapka wykonana przez geodetę. W moim wypadku to bylo tylko dobudowanie klatki w miejscu otwartych schodów - ponoć mimo wszystko i tak mapka musi być.

 

Potrzebuję namiarów na uprawnionych kominiarzy elektryków i geodete lub ewentualnie orientacyjnie ile takie ekspertyzy moga kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was pamięta ile zapłacił za rozprowadzenie kanalizacji posadzkowej???Mam na mysli te wszystkie rury przed wylaniem chudziaka....dostal dzis fakture i nie wiem czy plakać czy cieszyć się....

Z gory dzięki za pomoc

 

Ja zapłaciłam tysiaka w tym 500zł. za materiały.

 

Ja też 1000 zł za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi w sprawie ceny kanalizy podposadzkowej.W sumie faktura niewiele odbiegała od podanych przez Was cen :) Dziś zakończyli pracę murarze, co nie oznacza za skończyli definitywnie. Brakuje jeszcze 2 scianek działowych na poddaszu, kominy jeszcze nie "wyrosły" na taka jaka trzeba wysokość...od poniedziału miał wejśc cieśla z więźbą, ale posypały mu sie terminy i prawdopodobnie przyjdzie po świętach. Ile trwa "postawienie" więźby????Pytam bo pogoda ma się popsuć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu tanich kabli na elektrykę? jak się mają ceny w lokalnych hurtowniach do cen na allegro?

 

 

hmmmmmmmmm

 

Na allegro to raczej nie koniecznie bym kupował. Pochodzenie nie wiadomo jakie, jakość też pewnie marketowa itd itp. I się prawdopodobnie zupełnie przyopadkowo stanie że dostaniesz akurat kabel jakiegoś niezbyt popularnego producenta - bo niby to samo.

 

Dobre kable robią Telefonika i NKT

 

W hurtowni - pewnie ciut drożej, ale można o producenta zapytać i mieć pewność, że nie oszukana jakość.

 

Hurtownie:

 

1. Alfaelektro - ul. Choroszczańska

2. Elhurt - Baranowicka

3. Elkond - Handlowa

4. Elektroskandia - Ryska

 

Pozostałe to raczej sklepy a nie hurtownie. W sumie w ramach forumowej pomocy to napisz coś więcej na PW to może i coś bym Ci pomógł (Jakie kable i ile metrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalezlismy hurtownie, czy sklep z Łomzy, ktory mial doskonale ceny. Uwazam, ze warto poszukac, ale kupowac tylko osobiscie, bo moze sie zdarzyc tak jak pisze CoolaTT. My w koncu kupilismy kable i osprzet w "zaprzyjaznionym" sklepie - dostalismy lepsze ceny niz w hurtowniach. Niektore z nich są (a przynajmniej byly) drogie - nawet ze znajomosciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...