Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę ponownie!

 

Projekt nasz leżakuje w urzędzie i czeka na pozwolenie. Planujemy rozpocząć budowę na wiosnę i w związku z tym poszukujemy ekipy (SPRAWDZONEJ ,NIEDROGIEJ I POJĘTNEJ) do zbudowania domu z poddaszem użytkowym (pow.uzyt.138m2)do stanu surowego otwartego. Projekt był bazowany na http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=359&opcja=opis . Wprowadziliśmy trochę zmian , bo działka węższa ,wiec trzeba go było trochę uszczuplić. Parter pozostał bez większych zmian ,ale na górze jest mała antresola i tylko jedna łazienka i przy niej mała pralnia.Wycenę jaka dostaliśmy od firmy z Bielska Podlaskiego zbiła nas z nóg 80.000 :o za samą robociznę.

 

Pomocy!

 

Czekamy na kontakty!!!!!

Z góry serdeczne dzięki :D

 

Przydało by się założyć dziennik ,bo fajna to sprawa z perspektywy czasu. Jak synek wyrośnie z kolek niemowlęcych to "słowo harcerza" dziennik powstanie!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i proszę o poradę. Mam dzialke w Fastach. W zwiazku z tym, ze teren jest podmokły, za radą forowiczów lub jak kto woli forumowiczów nawiozłam ziemi, aby podnieść teren (teren przed nawożeniem był ponizej wysokości ulicy). No i tu zaczyna się problem. Sasiad z działki obok twierdzi, że to moje poczynanie sprawiło, że wody gruntowne podniosły się. Równolegle przy mojej działce biegnie rów melioracyjny - nie zostal on zasypany podczas nawożenia ziemi. Sąsiad twierdzi, że powinniśmy przekopać rów (a to oczywiscie kasa) i powołuje sie na punkt z warunków zabudowy , który mówi ... realizacja inwestycji nie moze powodować zmainy stanu wody na gruncie oraz odprowadzenia wody i ścieków na grunty sąsiednie zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 18.08.2001 r.Prawo wodne (teks jednolity Dz. U. Nr 239 poz. 20019 z 2005 r.).....

Nie chcę z przyszłym sąsiadem "drzeć kotów" ale co mmam począć, plis pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Nowa na forum ale fajnych rzeczy mozna tu poczytać. Ja właściwie z pytaniem odnośnie rekuperatorów, chcemy taki sobie zainstalowac tylko nie bardzo z mężem wiemy jaką firme wybrać. Czy może ktoś się pochwalić dobrze działającym i dobrze wykonaną instalacją. prosze o opinie. Dzieki bardzo.

 

P.s Ja w zamian moge podać namiar na Glazurnika, z którego pracy jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda projekty jeszcze w starostwie(od 17 grudnia)ale już czas zapoznać się z ofertą hurtowni i składów budowlanych.Potrzebuję namiary na:

- bloczki betonowe(znalazłem po 3,6 za 37x24x12 z transportem na plac ale wyładunek z wywrotki)

-ceramikę Poro lub coś podobnego(najtańszy znaleziony Keraterm po 6 zł a Poroterm po 6,50)

-drewno na więżbę (najniższa oferta to tartak w Strabli po 580 m3 )

-dachówkę(chyba braas?)

Jak myślicie -czy już czas na zakupy?

Piszcie,polecajcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję elektryka który wykona przyłącze od skrzynki którą ZE postawił na granicy działki do domu, przyłącze tymczasowe. Teren budowy Grabówka. Jak macie kogoś to dajcie. Dziś mi skrzynkę postawili

:D

A ile to kosztuje??

 

 

 

Witam.

Ja również buduję się w Grabówce, ale na razie jestem na etapie zamykania stanu surowego. W związku z tym mam pytanie dotyczące okien i drzwi wejściowych. Gdzie można kupić dobre okna i drzwi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję elektryka który wykona przyłącze od skrzynki którą ZE postawił na granicy działki do domu, przyłącze tymczasowe. Teren budowy Grabówka. Jak macie kogoś to dajcie. Dziś mi skrzynkę postawili

\

Moje przyłącze( skrzynkę) w Grabówce wykonywał Pan , który ma umowę z ZE

, nie wiem tylko czy mogę tak podawać namiar na Niego więc odezwij się na mojego e-maila : [email protected]

Powodzenia , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...