Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szybkie pytanko o architekta. Doświadczony architekt, cena 3800 zł brutto, za:

- adaptacja projektu

- wrysowanie w działkę

- przyłącza

- przeprojektowanie garażu z jedno, na dwustanowiskowy i tym samym powiększenie przestrzeni nad garażem

- złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

 

Jakoś nie mogę znaleźć taniej. Byłem u kilku. Waszym zdaniem cena spoko? Może macie kogoś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

"-przyłącza" co to oznacza? czy zrobi ci projekty wykonawcze poszczególnych przyłączy, czy poziada uprawnienia stosowne do projektowania przyłączy energetycznych, wodno-sanitarnych, gazowych? ile masz tych przyłaczy w sumie? czy tylko na mapie zagospodarowana terenu zaznaczy proponowny przebieg przyszłych przyłączy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne, Domex był pierwszym miejscem, do którego się udałam, ale chciałabym poznać wycenę innych zakładów, no wiecie, może z okazji tzw. kryzysu te mniejsze (typu Jandag w Łyskach) dadzą mi większy rabat... 8) Oczywiście, znam 'wiodących producentów', ale Łysek w życiu bym nie znalazła!

 

BERNADETKA - dlaczego je polecasz? :lol:

 

PODLASIANIE - gdzie jeszcze zamawialiście drewniane okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białegostoku

 

Mam kilka pytań

1. Ile czasu czeka się na pozwolenie na budowę. Wiem że na wydanie decyzji urząd ma 65 dni, czy trzeba będzie aż tyle czekać.

2. Jak będzie z pozwoleniem na budowę skoro Gazownia odmawia wydania warunków dla nowych odbiorców

2. Podobno spadły ceny robocizny, ile teraz może kosztować postawienie stanu surowego około 200m2 dwa piętra bez piwnicu.

 

Pozdrawiam wszystkich bydujących,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko o architekta. Doświadczony architekt, cena 3800 zł brutto, za:

- adaptacja projektu

- wrysowanie w działkę

- przyłącza

- przeprojektowanie garażu z jedno, na dwustanowiskowy i tym samym powiększenie przestrzeni nad garażem

- złożenie wniosku o pozwolenie na budowę

 

Jakoś nie mogę znaleźć taniej. Byłem u kilku. Waszym zdaniem cena spoko? Może macie kogoś tańszego?

 

Przepraszam, że się wtrące, ale nie bierz najtańszego projektanta, tylko najlepszego (najlepiej z polecenia), bo od projektu dużo zależy, ja np. żałuję, że przed wykonaniem stanu surowego dodatkowo nie wziąłem projektanta wnętrz, to nie musiałbym potem zmieniać rozkładu ścianek działowych i punktów hydraulicznych, a część kanalizacji można już ukryć pod chudziakiem. Zmiany po wybudowaniu są kosztowne, dlatego już na etapie projektu trzeba wiedzieć co się chce i gdzie, aby potem tego nie zmieniać. Dobry projektant może doradzić jak urządzić sobie wnętrze. Ja w cenie 6tys. miałem dodatkowo oprócz przygotowania projektu wizyty projektanta na budowie podczas prac budowlanych i do tej pory jestem z nim kontakcie telefonicznym, pytam go o opinię na każdym etapie budowy. Ale mimo wszystko wziąłem dodatkowo projektanta wnętrz, który pomógł mi w doborze punktów elektrycznych i hydraulicznych, przesunął jedną ściankę a drugą dodał. Oszczędność 2-3 tys. zł na projekcie to nic w porównaniu do zmian po wybudowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białegostoku

 

Mam kilka pytań

1. Ile czasu czeka się na pozwolenie na budowę. Wiem że na wydanie decyzji urząd ma 65 dni, czy trzeba będzie aż tyle czekać.

2. Jak będzie z pozwoleniem na budowę skoro Gazownia odmawia wydania warunków dla nowych odbiorców

2. Podobno spadły ceny robocizny, ile teraz może kosztować postawienie stanu surowego około 200m2 dwa piętra bez piwnicu.

 

Pozdrawiam wszystkich bydujących,

 

ad1. Jak się uśmiechniesz do Pani w starostwie to mogą się wyrobić w miesiąc, tym bardziej że zaczął sie kryzysik, więc mają trochę mniej roboty.

ad3. tu rozmowa na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-za-wybudowanie-domu-w-stanie-surowym,t17856.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podczas budowy człowiek dowiaduje sie mnóstwa ciekawych (lub mniej ciekawych) rzeczy.

Ceny cegiel, stali, okien ... albo jak u mnie ostatnio ceny drzwi wewnętrznych. Przyzwoite kosztują sporo kasy i na dodatek czas oczekiwania to ok.8 tygodni! :o Aha, i wiekszość modeli to Pani sobie w katologu albo w internecie pooglada :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białegostoku

 

Mam kilka pytań

.

2. Jak będzie z pozwoleniem na budowę skoro Gazownia odmawia wydania warunków dla nowych odbiorców

 

Pozdrawiam wszystkich bydujących,

 

Nie musisz mieć ogrzewania domu z wykorzystaniem gazu jest wiele innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Białegostoku

 

Mam kilka pytań

.

2. Jak będzie z pozwoleniem na budowę skoro Gazownia odmawia wydania warunków dla nowych odbiorców

 

Pozdrawiam wszystkich bydujących,

 

Nie musisz mieć ogrzewania domu z wykorzystaniem gazu jest wiele innych możliwości.

 

Jasne, że jest, ale jeśli obok działki, której się budujesz jest już gazociąg to gaz jest najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo możesz postawić drugi kocioł, np. na węgiel (musisz mieć 2 kanały dymowe) i jesteś zabezpieczony na kaprysy Putina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BERNADETKA

 

Proszę niech ktoś mi powie jak to jest z dodatkowym piecem np. na węgiel.Czy to prawda że trzeba mieć na niego dodatkowe pozwolenie? .Mam gaz,ale alternatywą ma być właśnie węgiel....

 

Każdy kocioł na węgiel ma teraz napisane coś takiego - "kocioł Ekologiczny" - pozwoleń żadnych, w przeciwieństwie do tego na gaz. Jeżeli nie istnieje możliwość realizacji przyłącza gazowego to zainwestowałbym w piec na węgiel, pelet czy inne paliwo stałe - najlepiej piec na wszystko. W momencie kiedy będzie już dostępny gaz to nie dorzucisz se jeszcze kociołek gazowy. Wspaniała sprawa, mieć 2 możliwości ogrzewania.

 

 

Odnośnie okien - to polecam standardy drewniane. http://www.stolbud.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swimmer jeżeli jest to 375 pln miesiąc to i tak wynik jest naprawdę niezły. Napisz tylko szczerze: jak często rozplałeś w kominku?? jakich urządzeń elektrycznych używasz w domu poza pompą cipeła??

Coola policz jeszcze raz, bo z całym szacunkiem chyba się walnąłeś? nadal mi wychodzi 290 po stawkach, które podałeś i z nowymi przesyłowymi. Też wszedłem na stronę ZEB. Jeśli chodzi o noc w jednym miejsce nie dopisałeś 0 tam stawka wynosi 0,0095. może stąd ta różnica choć mi sie nie wydaje?? pozdrawiam. swimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...