Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałabym się podpytać, czy warto podpisywać umowę z firmą ochroniarską i jeśli tak to z jaką firmą podpisać umowę? Jaki to jest koszt miesięcznie? Dodam, że nasz domek jest w stanie surowym zamkniętym.

Pozdrawiam forumowiczów:)

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym ochroniarzem jest sąsiad. Więc sama musisz przeanalizować zagrożenie włamaniem dla swojego domku. Wszystkie firmy ochroniarskie w Białymstoku działają podobnie - wybierz tę, która zaoferuje Ci najlepsze warunki. Koszt miesięczny takiej usługi ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie okien, właśnie dlatego zdecydowałem się na Domex, bo 8-9 lat temy też u nich kupiłem i do tej pory nie ma żadnych problemów. Fakt że wtedy mieli okucia Winkhausa, a co mają w tej chwili to prawdę mówiąc nie sprawdzałem. Myślę, że w oknach bardzo ważna jest jakość okuć, żeby nie była to jakaś chinszczyzna, bo wtedy 2-3 lata i wszystko lata :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy!

Przymierzam się do budowy, ale jestem dopiero na etapie szukania działki :).

Właśnie znalazłem jedną rolną, blisko miasta, 3000m2 (do podziału - wydzielenia 1000m2) , IV klasa, brak planu zagospodarowania.

Czy ktoś coś wie na temat odralniania takiej działki? Albo ma jakieś doświadczenia z odralnianiem?

Jak długo to trwa i ile kosztuje?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy!

Przymierzam się do budowy, ale jestem dopiero na etapie szukania działki :).

Właśnie znalazłem jedną rolną, blisko miasta, 3000m2 (do podziału - wydzielenia 1000m2) , IV klasa, brak planu zagospodarowania.

Czy ktoś coś wie na temat odralniania takiej działki? Albo ma jakieś doświadczenia z odralnianiem?

Jak długo to trwa i ile kosztuje?

 

Pozdrawiam !

 

Po pierwsze samo wydzielenie trochę trwa zanim zostanie wydana decyzja, po drugie odrolnienie to tylko i wyłącznie decyzja gminy, jeżeli gmina jest w miarę ludzka to można podjechać do jakiegoś "życzliwego" kierownika (pod warunkiem, że się na takiego trafi) i na pewno on mniej więcej określi czas trwania tego. Z doświadczenia wiem,że jeżeli ogólnie nie będzie problemu z odrolnieniem i to tylko kwestia wydania decyzji to można w gminie się dogadać.

Moja rada - pojechać do gminy z numerem działki i wypytać o wszystko, mają obowiązek poinformowania petenta. Życzę powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację.W gminie złożyłem wniosek o ustalenie warunków zabudowy.Działka była duża ale dzielić jej nie było potrzeby gdyż należy ona do mego taty ,który użyczył mi część tej działki na cele budowlane,podzielona zostanie po wybudowaniu domu.Powiedz w jakiej gminie masz zamiar budować to może coś więcej Ci pomogę.Aha odralniać nie musiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy!

Przymierzam się do budowy, ale jestem dopiero na etapie szukania działki :).

Właśnie znalazłem jedną rolną, blisko miasta, 3000m2 (do podziału - wydzielenia 1000m2) , IV klasa, brak planu zagospodarowania.

Czy ktoś coś wie na temat odralniania takiej działki? Albo ma jakieś doświadczenia z odralnianiem?

Jak długo to trwa i ile kosztuje?

 

Pozdrawiam !

 

Odralniać nie trzeba. W Juchnowcu Kościelnym budowa na działce budowlanej, od momentu pierwszej wizyty w urzędzie do czasu uprawomocnienia pozwolenia na budowę minęło w sumie mniej niż pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy!

Przymierzam się do budowy, ale jestem dopiero na etapie szukania działki :).

Właśnie znalazłem jedną rolną, blisko miasta, 3000m2 (do podziału - wydzielenia 1000m2) , IV klasa, brak planu zagospodarowania.

Czy ktoś coś wie na temat odralniania takiej działki? Albo ma jakieś doświadczenia z odralnianiem?

Jak długo to trwa i ile kosztuje?

 

Pozdrawiam !

 

Odralniać nie trzeba. W Juchnowcu Kościelnym budowa na działce budowlanej, od momentu pierwszej wizyty w urzędzie do czasu uprawomocnienia pozwolenia na budowę minęło w sumie mniej niż pół roku.

 

Dzięki za info forumowicze!

Właśnie byłem w gminie w Juchnowcu i tam mi powiedziano ,że należy odralniać i skierowano do Starostwa Powiatowego , do którego jeszcze nie podreptałem ...

Nie wiem z czym to się je, dlatego pytam.

Jak znalazłem paragrafy to za głowę się złapałem w sprawie opłat, dlatego pytam praktyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale aby otrzymać warunki zabudowy to muszą być spełnione warunki , w moim przypadku chodziło o odległość do najbliższego sąsiada.Projekt też musiałem dostosować do warunków jakie mi gmina przedstawiła,ale to Dobrzyniewo tak więc w innych gminach może być inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale aby otrzymać warunki zabudowy to muszą być spełnione warunki , w moim przypadku chodziło o odległość do najbliższego sąsiada.Projekt też musiałem dostosować do warunków jakie mi gmina przedstawiła,ale to Dobrzyniewo tak więc w innych gminach może być inaczej.

Witaj

Jeśli Dobrzyniewo,to powiem Ci że to przyjazna gmina.Mi wiele pomogli.Odnośnie odralniania zbyt wiele nie pomogę, ja łączyłam działkę z sąsiada działką ,potem robiłam podział.Samo odrolnienie to było kilkaset metrów pod dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunty o klasyfikacji RV i RVI nie potrzeba odralniać ( chyba że są pochodzenia organicznego). Wyłączenie z produkcji rolnej tych gruntów następuje z chwilą rozpoczęcia innego niż rolnicze użytkowanie gruntów, bez potrzeby prowadzenia w tej sprawie stosownego postępowania administracyjnego.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam gorąco w tę paskudna pogodę :)

Jestem z Zambrowa. Razem z moja drugą połówką i roczna córeczka bedziemy zaczynać budowę domu :) Działkę już mamy, teraz przekonujemy się wzajemnie do swoich ulubionych projektów. Ostatnio staneło na Lubczyku z projektowni Dom na 5.

 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam gorąco w tę paskudna pogodę :)

Jestem z Zambrowa. Razem z moja drugą połówką i roczna córeczka bedziemy zaczynać budowę domu :) Działkę już mamy, teraz przekonujemy się wzajemnie do swoich ulubionych projektów. Ostatnio staneło na Lubczyku z projektowni Dom na 5.

 

Miłego dnia!

Witaj :D

Bardzo optymistyczne nastawienie...mam nadzieje że do końca budowy :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...