Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na poczatek:

Jakiej firmy bufor? Jak to jest z tym magazynowaniem energii cieplnej, czyli na jak dlugo wystarcza jej przy mrozach.? Czym zasilasz ten bufor (kociol)? Jaka masz instalacje (podlogowka, grzejniki)? Czy masz dodatkowy zbiornik na cwu? Dziekuje.

 

wiadomość poszła na priva

 

Witam.

Mnie również interesuje jak to jest z tym buforem?

Mamy w planach taką instalację.

Prosiłabym bardzo o informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie, ze bufor ma byc magazynem dla energii cieplnej wytworzonej przez kociol i liczba osob w rodzinie nie ma znaczenia, a jedynie kubatura ogrzewanego domu oraz ilosc odbiornikow. Przez zastosowanie bufora, a przez to zmagazynowanie ciepla, przerwy miedzy kolejnymi wsadami do kotla beda znacznie dluzsze. No ale moge sie mylic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno nie zaglądałem na Podlaską i przy okazji nie aktualizowałem swojego dziennika.

Poszukuję sprawdzonego (taniego i dobrego ;-) ) systemu dociepleń w tynku silikatowym - co polecacie?

W kwestii okien - polecam firmę Vacat na Sienkiewicza - sprzedają okna Petecki na profilach Rehau. Moim zdaniem bardzo dobre - mam okienka z ruchomym słupkiem, a i za wstawienie nie biorą dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek:

Jakiej firmy bufor? Jak to jest z tym magazynowaniem energii cieplnej, czyli na jak dlugo wystarcza jej przy mrozach.? Czym zasilasz ten bufor (kociol)? Jaka masz instalacje (podlogowka, grzejniki)? Czy masz dodatkowy zbiornik na cwu? Dziekuje.

 

wiadomość poszła na priva

 

Witam, jestem tu po raz pierwszy.

Mnie również interesuje jak sprawdza się taka instalacja. Zaczynam układanie 160m2 podłogówki w całym domku. Planuję kocioł na paliwo stałe. Gdzie można kupić lub zrobić bufor z wężownicami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję zbiorników na wodę o pojemności 1000 - 1200 l takie na paletach.

Może wiecie gdzie można je kupić

pozdrawiam

 

W Bielsku Podlaskim w zakładzie produkującym napoje Hoop. Ceny nie pamiętam - jakoś, 150 czy 200 i flaszka dla gościa.

 

No tak ale trzeba wiedzieć dla jakiego gościa dać tą flaszkę ja niestety nie wiem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...