Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej!

 

Napiszcie ile płacicie za punkt dla elektryka za samą robociznę w Białym???

 

Dzięki!!

 

Najpierw z elektrykiem określ pojęcie punkt. A ile ?? A to pewnie zależy od domu (w sensie technologii wykonania). Myslę że poniżej 35-30 to trudno by znaleźć. Przy czym jeżeli są 4 gniazda w jednej ramce to się liczy jako punkt. Aha obsadzanie puszek elektrycznych nie jest robotą elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernadetka i Tola dzieki wielkie za namiary na elektrykow, rozmawialem juz z oboma panami i na pewno ktorys z nich wykona u mnie instalacje.

 

Mam jednak kolejna prosbe, czy ktos wykonywal ostatnio instalacje wod i c.o.?

Jakie systemy preferujecie i dlaczego? Wiem jakie sa plusy systemu otwartego (dziala jak nie ma pradu, bezpieczniejszy gdy piec na paliwo stale itd.) A jakie sa plusy systemu zamknietego? Poza tym co jest lepsze do zastosowania przy systemie otwartym plastik, miedz...? Czy jest cos jeszcze co mozna brac pod uwage? Prosze o subiektywne odczucia uzytkownikow, gdyz obiektywne opinie ekspertow juz czytalem :lol:

 

No i na koniec pytanie czy macie sprwadzonych wykonawcow? Bylbym wdzieczny za namiary.

 

p.s. Deha, namiary na wykonawce stanu surowego przeslalem Ci na priva. Odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak. Ten facet wykonywal nam stan surowy, innego wykonawcy bym nie polecal :p

Dzięki, rozumiem. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Napiszcie ile płacicie za punkt dla elektryka za samą robociznę w Białym???

 

Dzięki!!

 

Najpierw z elektrykiem określ pojęcie punkt. A ile ?? A to pewnie zależy od domu (w sensie technologii wykonania). Myslę że poniżej 35-30 to trudno by znaleźć. Przy czym jeżeli są 4 gniazda w jednej ramce to się liczy jako punkt. Aha obsadzanie puszek elektrycznych nie jest robotą elektryka.

 

CoolaTT, ale tyle co podajesz to krzyczą za robociznę z materiałem. Jednakże masz rację wszystko to kwestia dogadania się i cena za punkt zawsze zależy od konkretnej sytuacji. To tylko kwestia orientacyjna te 30-45 zł/ punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić mysza223, który wypowiadał się kilka postów wyżej. Właśnie kończy robić mi elewację z cegły ręcznie formowanej. Wykonanie super. Dom do obejrzenia w Starosielcach. Polecam.

 

Widzę sąsiedzie, że się na forum muratora pojawiłeś. Witamy, witamy :D

 

p.s. no faktycznie, na Twoim domu klinkieru nie brakuje. A robota też pożądnie wygląda, chociaż cegła strasznie krzywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. no faktycznie, na Twoim domu klinkieru nie brakuje. A robota też pożądnie wygląda, chociaż cegła strasznie krzywa :wink:

 

Czołem sąsiedzie! Krzywa, bo to tania cegła była. Wziąłem tego kilka palet. A mysza223 to w pocie czoła poskładał do kupy. Co, uważam, wyszło mu rewelacyjnie.

 

Gradowski pytał gdzie kupic na Podlasiu? Cegły elewacyjne ręcznie formowane można kupić w każdej hurtowni budowlanej. Są wystawki po kilka - kilkanaście sztuk. Najczęściej z CRH. Ja kupowałem tutaj: http://nelissen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą propagandą to pewnie do mnie.

Zwrócę jednak uwagę że KRYSIAX prosiła o namiary na " super dobrego gościa do ułożenia klinkieru". I napisałem kto się na tym zna. Jestem zadowolony z wykonawcy. Mam prawo go pochwalić i z tego prawa korzystam. Tym bardziej że ktoś szuka dobrego fachowca.

Wychodzę ponadto z założenia że chwalić należy publicznie, a ochrzaniać w cztery oczy.

Ponieważ prośba o namiary, zbiegła się u mnie z zakończeniem pewnego etapu budowy, dałem wyraz mojej radości chwaląc wykonawcę. Tyle.

Jako początkujący forumowicz nie chcę nikogo drażnić, ani z nikim zadzierać.

Pozdrawiam zatem wszystkich budujących w podlaskiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...