Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jestem po rozmowie z wykonawcą, który być może będzie u mnie robił ocieplenie i tynki zew. Jego propozycja z materiałem to:

 

1. ocieplenie styropian 15cm, tynk akrylowy 80 zł/m2

2. ocieplenie styropian 15cm, tynk silikonowy 85 zł/m2

 

Tynku akrylowego nie polecam, lepiej weź silikatowy

Cosik ceny spadają, ciekawe czy jakość wykonania też ?

 

Realna cena z pełnym dobrej klasy materiałem to 100 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was orientuje sie jak zorganizowac w rozsadnych kosztach kilkanascie wywrotek ziemi,do wyrownania dzialki?dzialka w gminie dobrzyniewo.

Dzwoń po firmach co robią wykopy, kilka wywrotek można załatwić w ciągu dnia i tak przez tydzień kilkanaście wywrotek Ci przywiozą. Cena z trasportem to około 200 zł za wywrotkę w zależności od odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Liczę na to,że mi pomożecie

szukam kogoś:

1) do wykonania elewacji cz.fundamentowej z płytki klinkierowej. Czy ktoś z was może mi kogoś dobrego polecić? kogoś naprawdę sprawdzonego, kto zna się na rzeczy.

2) kto u was układał polbruk czy też bruk klinkierowy? słyszałam ze b.dobra ekipa to Hryniewicze gdzie polbruk produkują, możecie kogoś polecić?

 

I ostatnia prośba: poradźcie jak wziąć się za wyrównanie terenu (spadek)? Macie może jakiś ludzi którzy w kilka dni zrobią porządek z ziemią przy domu i nie zapłacą za to słonych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z wykonawcą, który być może będzie u mnie robił ocieplenie i tynki zew. Jego propozycja z materiałem to:

 

1. ocieplenie styropian 15cm, tynk akrylowy 80 zł/m2

2. ocieplenie styropian 15cm, tynk silikonowy 85 zł/m2

 

Tynku akrylowego nie polecam, lepiej weź silikatowy

Cosik ceny spadają, ciekawe czy jakość wykonania też ?

 

Realna cena z pełnym dobrej klasy materiałem to 100 zł/m2

 

 

Poczytałem o tynkach akrylowych i zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy.

Ta cena co podałem to cena po negocjacjach i od człowieka który ma swoją mieszalnię (czy jak to się nazywa :) ), a tynk silikonowy firmy BASF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne ocieplenie budynku ze styropianem 15 cm.jak rozbiliśmy rozeznanie to koszt rzędu 100-110zł. z tynkiem silikatowym dość dobrym bo firmy Baumit.

Tynk ma bardzo duże znaczenie bo potem można mieć szybko brudy widoczne no i oczywiście struktura jest ważna czy 1,5 mm czy 2 mm?

 

My daliśmy 1,5 baranek tynk silikatowy bo silikonowy był jeszcze droższy najwyższa półka, cały system Baumit dzięki czemu mamy na to gwarancję 5-letnią. Jak dla mnie cena 80 zł.jest jakaś dziwnie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o tynkach akrylowych i zdecydowaliśmy się na tynk silikonowy.

Ta cena co podałem to cena po negocjacjach i od człowieka który ma swoją mieszalnię (czy jak to się nazywa :) ), a tynk silikonowy firmy BASF.

 

Ja na Twoim miejscu przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowił się czy brać silkonowy czy silikatowy. Np. Jaką masz drogę pod domem ? Jeśli będzie sie z niej kurzyło bardzo to chyba lepiej brać tynk silikatowy. Jak masz dom ocieplony styropianem to podobno lepiej nie brać silikonowego, bo przepuszcza itp itd. Musisz trochę się zorientować w temacie bo różne są zdania w tym temacie.

O jednym nie zapominaj, że za 85 zł za 1m2 nie spodziewaj się cudów, ale i tak życzę Ci jak najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca z którym rozmawiałem wydaje się rzetelnym i znającym na rzeczy fachowcem, powiedział że nic nie robi bez umów, także podstawa u niego to umowa i wtedy dopiero zaczynamy pracę. Nie wiem czy to nie będzie uznane za reklamę ale mowa o tej firmie http://www.viero.pl.

 

Musisz sobie sam policzyć koszty materiałów: styropianu, klej do siatki, do styropianu, siatkę, narożniki, listwy itp plus transport i średnią cenę robocizny.

Kwotę tą odejmij od 85 zł i wyjdzie Ci cena za tynk i grunt pod tynk.

Silikonowy to chyba chodzi od 160 zł za 25kg, a ilość tynku na 1 m2 zależy od struktury i ziarna tynku oraz porowatości ściany (z wiaderka od 12 m2 przy najdrobniejszym baranku do 4m2 przy największym korniku), czyli w najtańszym wariancie masz co najmniej 13 zł za 1m2, przy moich wyliczeniach.

Poza tym, nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja razem z tynkiem robiłem parapety zewnętrze oraz podbitkę (żeby np. 2 razy rusztowań nie stawiać).

Dodatkowo możesz za jednym zamachem pokryć żywicą tak zwaną podmurówkę, chyba, że stać Cię na klinkier albo coś innego, np. kamień .

 

Co do firmy to się nie wypowiadam, bo nie znam. Ja mam tynk KABE, który też mają w ofercie a silikonowy KABE oscyluje w granicach 200 zł za wiadro 25kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowił się czy brać silkonowy czy silikatowy. Np. Jaką masz drogę pod domem ? Jeśli będzie sie z niej kurzyło bardzo to chyba lepiej brać tynk silikatowy. ...........

 

widzisz, a większość opinii z którymi ja się spotkałem mówi o samooczyszczaniu się tych tynków, z tym, że silikonowy jest w tym znacznie lepszy niż silikatowy, a "przyciąganie" kurzu przez silikon to mit niepotwierdzony

 

 

k............. Jak masz dom ocieplony styropianem to podobno lepiej nie brać silikonowego, bo przepuszcza itp itd. .............

 

ale dlaczego niby styropianu nie można pokryć silikonem? bo co przepuszcza? styropian? :wink: no chyba pomieszało Ci się z tym, że to na wełnę musi być tynk paroprzepuszczalny a na styropian może ale nie musi...

 

a odn. cen wykonawców z ich materiałem to ja znając kilku z innej strony, od podszewki, wiem mniej więcej na czym to polega, dlatego też szukając sobie wykonawcy od razu wiedziałem że materiał to będę kupował ja a wykonawcy płacę tylko za robociznę, zresztą znalazłem takiego, który dla spokojności preferuje zakup materiałów przez klienta, ja przynajmniej wiem co i za ile kupuje, nawet jeżeli gdzieś idę na kompromis cena/jakość to sam, osobiście i świadomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, a większość opinii z którymi ja się spotkałem mówi o samooczyszczaniu się tych tynków, z tym, że silikonowy jest w tym znacznie lepszy niż silikatowy, a "przyciąganie" kurzu przez silikon to mit niepotwierdzony

pomyliło mi się, racja, kurz raczej się czepia akrylowego

silikatowy jest lepszy, jeśli chodzi o algi, lepiej chroni na terenach podleśnych

 

ale dlaczego niby styropianu nie można pokryć silikonem? bo co przepuszcza? styropian? :wink: no chyba pomieszało Ci się z tym, że to na wełnę musi być tynk paroprzepuszczalny a na styropian może ale nie musi...

pomieszało mi, sorki..

 

a odn. cen wykonawców z ich materiałem to ja znając kilku z innej strony, od podszewki, wiem mniej więcej na czym to polega, dlatego też szukając sobie wykonawcy od razu wiedziałem że materiał to będę kupował ja a wykonawcy płacę tylko za robociznę, zresztą znalazłem takiego, który dla spokojności preferuje zakup materiałów przez klienta, ja przynajmniej wiem co i za ile kupuje, nawet jeżeli gdzieś idę na kompromis cena/jakość to sam, osobiście i świadomie

święte słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś wytyczanie budynku. YUPII ;) Działeczka wyrównana, sprzątnięte zostały ruiny starego domu. Jestem ciekawa na ile pogoda pozwoli robić ekipie, mam nadzieję, ze uda sie SSO w tym roku.

 

Geodeta- 50 zł od palika

Majster- 28.000zł za SSO

Koparka-90 zł/godz

Kierownik- 1200zł

Dotychczasowe sprzątniecie działki i nawiezienie ziemi- 4.000zł

Beton- się okaże w jakiej cenie, bo majster zamawia.

 

 

Czy u was majster zamawiał jakies rzeczy- typu koparke, ziemie, itp? czy wy wszystko robiliscie? Ja mam trochę obawy- czy to co majster załatwi to aby bedzie tanie. Pocieszam sie ze na ławy dużo betonu nie trzeba, wiec przy pierwszej Fa sie okaże czy szukać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was majster zamawiał jakies rzeczy- typu koparke, ziemie, itp? czy wy wszystko robiliscie? Ja mam trochę obawy- czy to co majster załatwi to aby bedzie tanie. Pocieszam sie ze na ławy dużo betonu nie trzeba, wiec przy pierwszej Fa sie okaże czy szukać samemu.

Jak masz czas lub znajmości albo rabaty to samemu lepiej.

Jak nic z powyższych to zamawianie przez majstra nie jest najgorszym rozwiązaniem, ale też nie najlepszym.

Dobrze wcześniej podzwonić i sprawdzić ceny, tak dla własnego spokoju.

:lol:

Najgorzej dowiedzieć się po fakcie, że przepłaciło się sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca z którym rozmawiałem wydaje się rzetelnym i znającym na rzeczy fachowcem, powiedział że nic nie robi bez umów, także podstawa u niego to umowa i wtedy dopiero zaczynamy pracę. Nie wiem czy to nie będzie uznane za reklamę ale mowa o tej firmie http://www.viero.pl.

 

Musisz sobie sam policzyć koszty materiałów: styropianu, klej do siatki, do styropianu, siatkę, narożniki, listwy itp plus transport i średnią cenę robocizny.

Kwotę tą odejmij od 85 zł i wyjdzie Ci cena za tynk i grunt pod tynk.

Silikonowy to chyba chodzi od 160 zł za 25kg, a ilość tynku na 1 m2 zależy od struktury i ziarna tynku oraz porowatości ściany (z wiaderka od 12 m2 przy najdrobniejszym baranku do 4m2 przy największym korniku), czyli w najtańszym wariancie masz co najmniej 13 zł za 1m2, przy moich wyliczeniach.

Poza tym, nie wiem jak jest u Ciebie, ale ja razem z tynkiem robiłem parapety zewnętrze oraz podbitkę (żeby np. 2 razy rusztowań nie stawiać).

Dodatkowo możesz za jednym zamachem pokryć żywicą tak zwaną podmurówkę, chyba, że stać Cię na klinkier albo coś innego, np. kamień .

 

Co do firmy to się nie wypowiadam, bo nie znam. Ja mam tynk KABE, który też mają w ofercie a silikonowy KABE oscyluje w granicach 200 zł za wiadro 25kg

 

 

Te ceny co podałem to tylko i wyłącznie tynkowanie bez parapetów i podmurówki. Oczywiście jeżeli będzie dom tynkowany to i za jednym rozstawieniem rusztowań będzie robiona podbitka (osobna cena). Te tynki co mi proponuje to Relius (handlowa nazwa tynków BASF), a z tego co czytałem to chyba dobre tynki. Co do ceny za m2 to powiedział mi , że ceny tynków silikonowych trochę spadły i temu to jest taka cena.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas lub znajmości albo rabaty to samemu lepiej.

Jak nic z powyższych to zamawianie przez majstra nie jest najgorszym rozwiązaniem, ale też nie najlepszym.

Dobrze wcześniej podzwonić i sprawdzić ceny, tak dla własnego spokoju.

:lol:

Najgorzej dowiedzieć się po fakcie, że przepłaciło się sporo.

 

Na razie dzwoniłam i orientację mam, i to bedzie test dla mojego fachmana- mam nadzieje, ze wypadnie ok.

Teraz szukam wykonawców więźb. Jeden nawet 715 z m3 netto chce. :o Ale większośc mi jeszcze nie odpowiedziała na maile, bede musiała do nich podzwonić i sie przypomnieć. Gdzie wy zamawialiście więźby? Potrzebne okolice białegostoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...