Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej forumowicze!

Jeżeli ktoś z was robił niedawno ogrodzenie ze słupkami z klinkieru oraz układał polbruk to napiszcie jaki ceny się kształtują.

Chodzi mi zwłaszcza o pobruk. Czy polbruk z Hryniewicz wraz z robocizną nadal "króluje"???Może ktoś zna ich obecne stawki?

 

Liczę na was!!!

 

Okolo 100zł/m2 z robocizną i materiałem na drodze z podbudową okolo 50cm. Przeliczyc dokladnie ile wyszlo?

Do tego dali kostke 8cm w cenie 6. Nam sie trafila kostka bez wykwitów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej forumowicze!

Jeżeli ktoś z was robił niedawno ogrodzenie ze słupkami z klinkieru oraz układał polbruk to napiszcie jaki ceny się kształtują.

Chodzi mi zwłaszcza o pobruk. Czy polbruk z Hryniewicz wraz z robocizną nadal "króluje"???Może ktoś zna ich obecne stawki?

 

Liczę na was!!!

 

Okolo 100zł/m2 z robocizną i materiałem na drodze z podbudową okolo 50cm. Przeliczyc dokladnie ile wyszlo?

Do tego dali kostke 8cm w cenie 6. Nam sie trafila kostka bez wykwitów ;)

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy " na drodze z podbudową okolo 50cm" bo mnie interesuje polbruk koło domu. Może wiesz ile średnio wychodzi takiego polbruku koło domu kosztowo oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko do użytkowników kotłów na eko-groszek.stoję przed wyborem kotła .mój wybór padł na firmę Kostrzewa ,a konkretnie na pellets fuzzy logic 15kw.jak sądzicie czy jest to dobry wybór i czy cena 11 tyś to nie za dużo za taki kocioł.może jest jakaś alternatywa...moę tańsza lecz nie koniecznie gorsza ...za odpowiedzi z góry dziękuję

 

My właśnie kupiliśmy ten kocioł tylko 25 KW i daliśmy 11700zł. z sondą lambda bo była promocja.Cena może i nie jest mała ale cóż zrobić. Nasi znajomi mają takie piece i są bardzo zadowoleni. Sugerowaliśmy się ich opiniami. Jeszcze niestety nie mamy odpalonego więc nie powiemy jak działa.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów ,mam pytanie czy ktoś buduje dom ORION I na podlasiu.I jeszcze jedno czy w Białymstoku lub okolicach ktoś zna godnego polecenia architekta solidnego,doświadczonego no i w przystępnej cenie.Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Witaj.Też szukałem kogoś kto buduje Oriona na Podlasiu i niestety nikogo oprócz mnie niema.Nasz orion jest z pojedyńczym garażem i my budujemy w okolicach Hajnówki i Bielska podlaskiego a dokładnie Morze.Tu jest pare fotek http://adammxxx.fotosik.pl/albumy/686471.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,zaczęłam wczoraj lakierować boazerię na poddasze i tak mnie tknęło :D :

 

Czy wystarczy polakierować boazerię z jednej strony?

 

W moim przypadku to będzie dobrze ponad 1000 deseczek i szczerze mówiąc opcja jednostronna robi mi wielką różnicę. Nie wiem tylko czy tak będzie bezpiecznie. Dowiedziałam się, że szarzenie drewna nie wpływa na jego właściwości, a mi rybka czy ono po wewnętrznej stronie będzie śliczne czy nie. Zresztą i tak oheblowane jest z jednej strony, więc malowanie tych drzag i to nie zawsze czystych, to byłaby droga przez mękę. Miałam lakierować tylko z zewątrz, ale zapytać nie szkodzi... Wystarczy z jednej strony? :) Help! Sorry, że się tak wstrzelam w temat, ale forumowicze są dość aktywni, a ja dziś znów jadę lakierować.....

 

P.S. Warstwy są takie: boazeria, folia, wełna, folia, dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed i po :) - przed łatwiej i lżej, no i od razu całe pióro zabezpieczasz, więc na razie jadę kaponem, a po ułożeniu jeszcze lakierobejcą - to z zewnętrznej strony. Ale dalej nie wiem co z wewnętrzną. Pewnie 'dobrze by było', pewnie 'lepiej by było', ale czy w praktyce to naprawdę jest konieczne? Jakie są Wasze doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boazerię lakieruje się tylko z jednej strony . Jeżeli nie będzie dużo odpadów ,cięć , to najlepiej jeszcze przed przytwierdzeniem . Wygodniej i łatwiej , i masz zaznaczoną strone wierzchnią . Ja niedawno zrywałem boazerię przybitą jeszcze w latach 70 . Była pomalowana tylko ze strony widocznej . Stan se strony niewidocznej idealny .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Jeżeli ktoś z was robił niedawno ogrodzenie ze słupkami z klinkieru oraz układał polbruk to napiszcie jaki ceny się kształtują.

Chodzi mi zwłaszcza o pobruk. Czy polbruk z Hryniewicz wraz z robocizną nadal "króluje"???Może ktoś zna ich obecne stawki?

 

Liczę na was!!!

 

Okolo 100zł/m2 z robocizną i materiałem na drodze z podbudową okolo 50cm. Przeliczyc dokladnie ile wyszlo?

Do tego dali kostke 8cm w cenie 6. Nam sie trafila kostka bez wykwitów ;)

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy " na drodze z podbudową okolo 50cm" bo mnie interesuje polbruk koło domu. Może wiesz ile średnio wychodzi takiego polbruku koło domu kosztowo oczywiście?

 

Wybacz, ze dopiero dzisiaj. Na drodze trzeba zrobic podbudowe (tłuczen itp.) - wiec jesli tego nie robisz teoretycznie odpada koszt materiałów na podbudowe i robocizny.

Zanim wzielismy Superbruk sprawdzalismy kilka roznych firm - mniejszych i wiekszych (jedna to w ogole byl jakis kosmos cenowy). Superbruk zaoferowal nam najnizsza cene. Ile kosztowalo to wokol domu musze sprawdzic w papierach - dam znac na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Jeżeli ktoś z was robił niedawno ogrodzenie ze słupkami z klinkieru oraz układał polbruk to napiszcie jaki ceny się kształtują.

Chodzi mi zwłaszcza o pobruk. Czy polbruk z Hryniewicz wraz z robocizną nadal "króluje"???Może ktoś zna ich obecne stawki?

 

Liczę na was!!!

 

Okolo 100zł/m2 z robocizną i materiałem na drodze z podbudową okolo 50cm. Przeliczyc dokladnie ile wyszlo?

Do tego dali kostke 8cm w cenie 6. Nam sie trafila kostka bez wykwitów ;)

 

Nie bardzo rozumiem co znaczy " na drodze z podbudową okolo 50cm" bo mnie interesuje polbruk koło domu. Może wiesz ile średnio wychodzi takiego polbruku koło domu kosztowo oczywiście?

 

Wybacz, ze dopiero dzisiaj. Na drodze trzeba zrobic podbudowe (tłuczen itp.) - wiec jesli tego nie robisz teoretycznie odpada koszt materiałów na podbudowe i robocizny.

Zanim wzielismy Superbruk sprawdzalismy kilka roznych firm - mniejszych i wiekszych (jedna to w ogole byl jakis kosmos cenowy). Superbruk zaoferowal nam najnizsza cene. Ile kosztowalo to wokol domu musze sprawdzic w papierach - dam znac na priva.

 

Dzięki w takim razie czekam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekogroszku to my kupowaliśmy wstępnie tu: http://www.impet-bialystok.com/

Nie wiem czy to tanio czy mocno drogo, bralismy węgiel ten najtańszy, to jest rosyjski, i generalnie okej, na początku tylko zerwało nam zawleczke bo kamień się trafił, potem juz było w porządku. I braliśmy tez polski tańszy (bo tam są 2 rodzaje), ten palił się bez kłopotów. Teraz będziemy robić większe zamówienie bo na początek to bralismy do testów po kilka worków każdego. Polecam też ten skład ze względu na obsługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakiej okolicy miasta budujesz,raczej ciezko bedzie za sensowne pieniadze zalatwic cos,co nie jest gruzem i odpadami,sam dawalem ogloszenie i tu na foru,i na portalu oddam/przyjme ziemi.

podlasie to bardzo nieuczynne rejony polski,nikt nie odpowiedzial na anons.

kupilem wiec cala potrzebna mi ziemie w zwirowni stok.

4zl za tone ciena ziemia,taka z pola,i 7 zl tona pulpu ,takiej jak pod budowane drogi,przepuszczalne.niestety do tego dochodzi koszt transportu 150zl za wywrotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...