Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochani

Witam serdecznie. Od ponad roku uważnie śledzę forum, poczynania i decyzje inwestorów - zwłasza w bliskiej mi Grupie Podlaskiej. W końcu zapadła i w moim domu decyzja - w przyszłym roku zaczynamy budowę, z tego powodu mam ogromną prośbę o namiary na sprawdzonego:

 

1. architekta do adaptacji projektu

2. kierownika budowy

3. ekipę do SSO

 

a budować będziemy w okolicach B-stoku

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/poema/196 (odbicie lustrzane)

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani

Witam serdecznie. Od ponad roku uważnie śledzę forum, poczynania i decyzje inwestorów - zwłasza w bliskiej mi Grupie Podlaskiej. W końcu zapadła i w moim domu decyzja - w przyszłym roku zaczynamy budowę, z tego powodu mam ogromną prośbę o namiary na sprawdzonego:

 

1. architekta do adaptacji projektu

2. kierownika budowy

3. ekipę do SSO

 

a budować będziemy w okolicach B-stoku

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/poema/196 (odbicie lustrzane)

 

Pozdrawiam i liczę na Wasze wsparcie

 

Witaj Marza - projekt bardzo ciekawy. Tylko na pierwszy rzut oka mam pytanie. Przy takim rozkładzie salonu jak na rzucie parteru pomyśl gdzie ustawisz TV - bo jedyne miejsce to stolik na środku pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew CoolaTT :D

 

Jak wcześniej napisałam forum śledzę od ponad roku i przez ten czas wiele projektów było branych pod uwagę, rozważanych, analizowanych, itp. Ale żaden nie przypadł nam w 100% i ten ostatni też wymaga kilku zmian, a mianowicie:

1. zamierzamy zmienić bieg schodów -tylko kilka stopni będzie otwartych na salon - dzięki temu powstanie ściana - w zamyśle ażurowa (tak aby światło z salonu wpadało i doświetlało schody), ponadto dzięki temu zyskamy trochę większe pomieszczenie gospodarcze

2. przesuniemy kominek bliżej środka, w ten sposób wygospodarujemy miejsce na telewizor, którego raczej wieszać na ścianie nie będziemy- będzie stał w rogu ( bardzo fajnie ma urządzony salon Tola - nasza " inspiratorka")

3. chcemy też wstawić dodatkowe duże okno w salonie ( na projekcie ściana jest ślepa), natomiast na 100 % zlikwidujemy małe okrągłe okienko, drugie istniejące zmniejszymy. Zmiany te są spowodowane położeniem naszej działki względem stron świata.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej uwag - są one dla mnie bardzo cenne

Marza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas na kupno pieca...drodzy forumowicze jakie polecacie piece na eko-groszek i pellety...jakich sami używacie ????dom 150m2 użytkowej ,więc piec ok 15kw ...podłogówki ok70m2 i 8 grzejników ,ocieplony styro 15cm ,,,za wszelkie odpowiedzi,spostrzeżenia i uwagi z góry dziękuję....może macie dobre sklepy gdzie kupowaliście ,,,oczywiście za rozsądne pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł czas na kupno pieca...drodzy forumowicze jakie polecacie piece na eko-groszek i pellety...jakich sami używacie ????dom 150m2 użytkowej ,więc piec ok 15kw ...podłogówki ok70m2 i 8 grzejników ,ocieplony styro 15cm ,,,za wszelkie odpowiedzi,spostrzeżenia i uwagi z góry dziękuję....może macie dobre sklepy gdzie kupowaliście ,,,oczywiście za rozsądne pieniądze

 

Dom w technologii szkieletowej, ponad 200m2 powieżchni użytkowej, kubatura 835 m3, docieplenie 20 cm płyty z wełny mineralnej, poddasze 25 cm płyty z wełny mineralnej, stropy po 20 cm płyty z wełny mineralnej. Podłogówka na 85 m2 i do tego 13 kaloryferów.

Kocioł Zebiec KP 20 - będzie chodził 3 sezon. Kocioł na ekogroch i pellets. Zimą raczej tylko i wyłącznie ekogroch, bo jak są duże mrozy to na pellets średnio dawał rade. Chodzi na wszystko - podłogówkę, kaloryfery i CWU. W okresie grzewczym normalne spalanie dobowe to ok 30 pellets, lub ok 20-25 ekogrochu dobrego. Do tej pory miałem jednak spore nieszczelności w garażu (ogrzewanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie ...zębiec...napisali...cyt: nadstawka do spalania pellet*

umożliwia zwiększenie mocy kotła o ~ 5÷9kW-nadstawka za dodatową opłatą-jak to wygląda cenowo....kupowałeś u nas w regionie u przedstawiciela czy bezpośrednio...no i oczywiście najważniejsze pytanie ...dlaczego ten piec????cenowo widać że jest bardzo konkurencyjny...ile wydałeś na ten piec??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie ...zębiec...napisali...cyt: nadstawka do spalania pellet*

umożliwia zwiększenie mocy kotła o ~ 5÷9kW-nadstawka za dodatową opłatą-jak to wygląda cenowo....kupowałeś u nas w regionie u przedstawiciela czy bezpośrednio...no i oczywiście najważniejsze pytanie ...dlaczego ten piec????cenowo widać że jest bardzo konkurencyjny...ile wydałeś na ten piec??????

 

1. Nadstawka do spalania pellets - kupiłem - nie pamietam ile kosztuje ale się zdaje, że w granicach 150 pln. Zwykła rura stalowa fi 150 z otworami fi 8 i wysokości ok 20 cm. Dodatkowo ażeby nie zsuwała się z retory 3 kawałki drutu.

 

Czy działa to sam nie wiem - nie zauważyłem różnicy pomiędzy spalaniem pellets z nadstawką jak i bez niej.

 

2. Z kocioł zapłaciłem równe 7 tys brutto - kupowałem w sklepie co się Markos nazywa - bo zaoferowali taniej niż Dojlidy - fabrycznie kosztował chyba 7600.

 

3. Dlaczego ten? A to sam nie wiem przeglądałem wiele kotłów różnych producentów. Byłem nawet u jednego na produkcji (z Giżycka na literę K) i się rozczarowałem. Zdecydowałem się na starą markę, być może bez wybujałych sterowników, ale w moim odczuciu całkiem nie najgorszą.

Z perspektywy 2 lat użytkowania - twierdzę że wcale nie był to zły wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew CoolaTT :D

...

1. zamierzamy zmienić bieg schodów -tylko kilka stopni będzie otwartych na salon - dzięki temu powstanie ściana - w zamyśle ażurowa (tak aby światło z salonu wpadało i doświetlało schody), ponadto dzięki temu zyskamy trochę większe pomieszczenie gospodarcze

2. przesuniemy kominek bliżej środka, w ten sposób wygospodarujemy miejsce na telewizor, którego raczej wieszać na ścianie nie będziemy- będzie stał w rogu ( bardzo fajnie ma urządzony salon Tola - nasza " inspiratorka")

3. chcemy też wstawić dodatkowe duże okno w salonie ( na projekcie ściana jest ślepa), natomiast na 100 % zlikwidujemy małe okrągłe okienko, drugie istniejące zmniejszymy. Zmiany te są spowodowane położeniem naszej działki względem stron świata.

.....

Marza

Witam Cię!

Zastanów się poważnie nad zakupem indywidualnego projektu.

Ja też półtorej roku temu myślałem nad zakupem gotowego projektu, w którym chciałem m.in. podnieść ścianę kolankową, znaleźć ścianę na TV, zmniejszyć liczbę balkonów do 1 itd.

Kupno nowego projektu to ok. 2000.

Zrobienie adaptacji to koszt ok. 3000.

Suma ok. 5000.

Zrobienie nowego, indywidualnego projektu to koszt, jak dobrze poszukasz ok. 7000 pln (przy podobnym domie jak chcesz budować).

Może warto "przepłacić", ale mieć wszystko stworzone od podstaw do Twoich wymagań.

Ja tak zrobiłem i na dziś nie żałuję, choć budowa jeszcze nie ruszyła, ale 30 października papiery na pozwolenie złożone :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję JurekM. Z mężem doszliśmy do podobnego wniosku. Projekt na szczęście nie został kupiony, został natomiast skonsultowany z Panią architekt dokonującą forumowiczom adaptacji. Po rozmowie z nią doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie zaprojektować dom całkowicie przystosowany do naszych potrzeb, troszeczkę mniejszy - około 120-130 m2 p.u., z oknami po właściwych stronach świata, ze stopem monolicznym, itp.

Jednego jesteśmy pewni musi być podobny do Poemki.

Zastanawiamy się też czy nie zrezygnować z pustki nad jadalnią, dlatego też proszę Was o opinie.

 

Dwa argumenty za:

1. bardzo mie się podoba taka antresola

2. doświetlone są schody i piętro, być może również jadalnia

 

Przeciw:

1. hałas- odgłosy słyszane na górze dochodzące z dołu i odwronie (ale czy to jest wada?)

 

Pozdrawiam

 

Marza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto "przepłacić", ale mieć wszystko stworzone od podstaw do Twoich wymagań.

Ja tak zrobiłem i na dziś nie żałuję, choć budowa jeszcze nie ruszyła, ale 30 października papiery na pozwolenie złożone :)

Życzę powodzenia, ale pamiętaj, że wymagania mogą się zmienić w trakcie budowy. Ja już mam to na szczęście na sobą (po świętach zamierzam się wprowadzić ;)). Pragnę zaznaczyć, że projekt budowlany to jedno ale po zbudowaniu SSZ będzie trzeba ten dom wykończyć i wtedy może się okazać, że nie jest to dokładnie to, co miało być i będą potrzebne poprawki, np. przesunięcie ściany itp itd, dlatego moja rada to: skonsultować projekt z architektem wnętrz, najlepiej znajomym, który doradzi jak mają być rozmieszczone meble, jak może wyglądać łazienka. Może się okazać, że warto zrobić o pół metra większą łazienkę kosztem garderoby itp itd. Niestety ze swojego doświadczenia wiem, że projektanci domów nie ogarniają już wnętrz (inna specjalizacja), a to jest istota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jesteśmy pewni musi być podobny do Poemki.

Moim skromnym zdaniem nie powinno się wzorować jak innym projekcie, dlatego, że projekt ten będzie zakłócał konstrukcję "szytego na miarę" projektu dla siebie. Tak naprawdę jeśli projekt ma być podobny do POEMA to należy go adaptować, a jeśli indywidualny to należy określić projektantowi swoje potrzeby, oczekiwania, nie podając źródła wzoru, bo wtedy on zrobi adaptację a skasuje jak za projekt indywidualny. Co do samego projektu POEMA, to podoba mi się, ale niestety wielospadowy dach znacznie podraża koszt budowy domu, dlatego sam nie zdecydowałbym się na takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze nie wiem jak wkleić wypowiedź poprzednika, żeby pojawił się cytat :) Może ktoś podpowie?

 

A wracając do Poemy - podobieństwo ma dotyczyć konstrukcji dachu, nie chcemy aby w każdym pomieszczeniu na poddaszu była ściana kolankowa, tylko tak jak w Poemie od frontu i od ogrodu proste szczyty. Zyskamy większe sypielnie :).

 

Poza tym wejście mamy od południa, ogród od północy, więc usytuowanie kuchni, tak jak na projekcie w głębi domu jest zasadne.

To tyle z podobieństwa.

 

 

Mam kolejne pytanie do forumowiczów, czy robiliście badania warunków gruntowo-wodnych?

 

My zamierzamy, ale rozstrzał cenowy jest dość duży. Może macie kogoś godnego polecenia i niedrogiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...