Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ZibS -wyslalem ci na pirve namiary na cieśli. Mój dom drewniany (co prawdz szkieletowy postawili od fundamentu w górę) i nie miałem zastrzerzeń. Odnośnie domów z bala to ich zapytaj. Jednego mogę być pewien- że jeżeli czegoś nie potrafią zrobić to sie tego nie podejmą, pracują solidnie i jak się z nimi dogadasz to zapewne powinieneś być zadowolony.

 

A teraz oficjalne .............witaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZibS -wyslalem ci na pirve namiary na cieśli. Mój dom drewniany (co prawdz szkieletowy postawili od fundamentu w górę) i nie miałem zastrzerzeń. Odnośnie domów z bala to ich zapytaj. Jednego mogę być pewien- że jeżeli czegoś nie potrafią zrobić to sie tego nie podejmą, pracują solidnie i jak się z nimi dogadasz to zapewne powinieneś być zadowolony.

 

A teraz oficjalne .............witaj na forum

 

Witaj CoolaTT

Dzieki za namiar.Jestem na etapie poszukiwan ekip, zwlaszcza do postawienia scian z bali. Dostalem tu na forum kilka kontaktow, wiec widze ze warto bylo tu trafic.

Ladny ten twoj dom, piekna okolica. Pozazdroscic ze masz juz to za soba.

Jak sobie pomysle o tym co mnie czeka .....

Pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej jeszcze jeden podlasiak :D Co prawda jesteśmy jeszcze na etapie pozwolenia ale z wiosną szpadle w dłoń :o . Nasz projekt to "Dom w winorośli" wybierany od 2 lat i mam nadzieję że będziemy mieli mało jego modyfikacji. Pozdawiam wszystkich :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Czy ktoś z Forumowiczów mógłby może polecić jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy i/lub inspektora nadzoru.

Takiego, który zna się na budowaniu z drewna (bala).

 

Okolice Białegostoku (Supraśl konkretnie).

 

Przylacze sie do pytania.

Czy masz juz moze ekipe do postawienia ?

Pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych podlasiakow i podlasianki.

Wlasnie stoje przed dylematem wyboru pokrycia dachowego.

Zadanie jest juz troszke ulatwione bo wybor padl na blachodachowke.

Teraz wybor blachy i wykonawcy .Moze cos pomozecie lub podpowiecie .Pozdrawiam

 

Witam Wszystkich forumowiczów śledzików :) z Podlasia. Na wiosnę chciałbym zacząć budowe domku. Obecnie jestem na etapie ustalania ostatecznej wersi projektu z projektantką- jak dobrze pójdzie to już jutro zacznie przygotowywać ostateczną wersje projektu. Aby uprzedzić pytanie odrazu odpowiem, że za projekt indywidulany płacę 4000zł, za mapę do celów projektowych zapłaciłem 500z ł(namiary otrzymałęm od znajomych). Mój dom będzie miał garaż dwustanowiskowy, dach kopertowy, pow.użytkowa z garażem ok 200m2- Grabówka. Bardzo dobre i przydatne forum. Jeszcze raz Witam Wszystkich i Pozdrawiam.

 

Aha co do tej blachodachówki to póki co mieszkam z rodzicami, którzy w domku mieszkają od 6 lat i maja blachodachówkę z JAZBUDU-nie mamy żadnego mchu na dachu i póki co stan blachy oki. Ceny nie podam oczywiście, bo pare lat temu to pewnie była inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

 

Napiszcie po ile liczą sobie wykonawcy u nas na Podlasiu za wykonanie średnio skomplikowanych sufitów podwieszanych? Czy liczą za m2 czy doliczają też metry bieżące jakiś trudniejszych elementów? Moi zaśpiewali sobie 40 zł.za m2 plus 40zł. za metr bieżący za trudniejsze elementy plus szpachla i malowanie 22zł./m2. Do tego jeszcze za kątowniki po 5zł/m2. Wydaje mi się że to trochę za drogo bo sufity nie są proste ale nie są też nadzwyczaj skomplikowane.

Odezwijcie się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

 

Napiszcie po ile liczą sobie wykonawcy u nas na Podlasiu za wykonanie średnio skomplikowanych sufitów podwieszanych? Czy liczą za m2 czy doliczają też metry bieżące jakiś trudniejszych elementów? Moi zaśpiewali sobie 40 zł.za m2 plus 40zł. za metr bieżący za trudniejsze elementy plus szpachla i malowanie 22zł./m2. Do tego jeszcze za kątowniki po 5zł/m2. Wydaje mi się że to trochę za drogo bo sufity nie są proste ale nie są też nadzwyczaj skomplikowane.

Odezwijcie się !!!

 

 

Moim zdaniem podane ceny są do przyjęcia pod warunkiem, że ekipa wykona swoją pracę perfekt, proponuję obejrzeć ich wcześniej wykonane prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

 

Napiszcie po ile liczą sobie wykonawcy u nas na Podlasiu za wykonanie średnio skomplikowanych sufitów podwieszanych? Czy liczą za m2 czy doliczają też metry bieżące jakiś trudniejszych elementów? Moi zaśpiewali sobie 40 zł.za m2 plus 40zł. za metr bieżący za trudniejsze elementy plus szpachla i malowanie 22zł./m2. Do tego jeszcze za kątowniki po 5zł/m2. Wydaje mi się że to trochę za drogo bo sufity nie są proste ale nie są też nadzwyczaj skomplikowane.

Odezwijcie się !!!

 

Moim zdaniem za drogo, chyba, że jest to wysoki standard wykonania.

40 zł/50 zł za 1m2 to biorą razem z ociepleniem, profilami i przykręcaniem płyt gk

Za obróbkę okna połaciowego bierze się około 100-150 zł za sztukę. A szpachla z malowaniem to od 15 zł do 20 zł za 1m2. Kątowniki wlicza się w cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

 

Napiszcie po ile liczą sobie wykonawcy u nas na Podlasiu za wykonanie średnio skomplikowanych sufitów podwieszanych? Czy liczą za m2 czy doliczają też metry bieżące jakiś trudniejszych elementów? Moi zaśpiewali sobie 40 zł.za m2 plus 40zł. za metr bieżący za trudniejsze elementy plus szpachla i malowanie 22zł./m2. Do tego jeszcze za kątowniki po 5zł/m2. Wydaje mi się że to trochę za drogo bo sufity nie są proste ale nie są też nadzwyczaj skomplikowane.

Odezwijcie się !!!

 

Moim zdaniem za drogo, chyba, że jest to wysoki standard wykonania.

40 zł/50 zł za 1m2 to biorą razem z ociepleniem, profilami i przykręcaniem płyt gk

Za obróbkę okna połaciowego bierze się około 100-150 zł za sztukę. A szpachla z malowaniem to od 15 zł do 20 zł za 1m2. Kątowniki wlicza się w cenę.

 

 

40-50 zł za ocieplenie poddasza, owszem, ale jeżeli chodzi o sufity podwieszane to już troszkę inaczej, wszystko zależy jak jest on skomplikowany, czasem taki sufit ma około 5 m2 powierzchni a trzeba się przy nim dłubać powiedzmy przez dwa dni ( dwóch ludzi ) i w takiej sytuacji nie wycenisz go inaczej jak około 400 zł, co daje nam 80 zł za m2. Poddasze natomiast szybciej się robi i nie można tych prac ze sobą porównywać.

 

Można przytoczyć inny przykład np. łazienka. Są łazienki w których samej glazury jak i terakoty do ułożenia jest powiedzmy 25 m2 na ułożenie której poświęcimy 14 dni roboczych, jak myślisz ile można zapłacić glazurnikowi za dobrze wykonaną pracę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa.

czy ktoś ma namiary na firmę, która świadczy usługi osuszania posadzek w celu szybszego położenia parkietu. Wiem, że takie firmy działają ale nie terenie Białegostoku. Może ktoś jednak się orientuje w tej kwestii. Ile ewentualnie biorą za taką usługę. Kupowanie osuszacza dla jednego domu nie wchodzi w grę.

 

Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie kolejny etap za soba.Strop jest juz zalany huraa :lol:

Majster kase dostal i poszedl w bal ( choroba zawodawa na budowie)

Wiezba lezy ( majster tez pewnie gdzies lezy) i czeka na wykonawce .

Moze wasz brat,woj,stryjek ,tata lub inny znajomy wykonuje takie roboty .

Dach jest bardzo prosty ,dwuspadowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa.

czy ktoś ma namiary na firmę, która świadczy usługi osuszania posadzek w celu szybszego położenia parkietu. Wiem, że takie firmy działają ale nie terenie Białegostoku. Może ktoś jednak się orientuje w tej kwestii. Ile ewentualnie biorą za taką usługę. Kupowanie osuszacza dla jednego domu nie wchodzi w grę.

 

Dzięki!!

 

Nie ma namiarów na firmę, która świadczy usługi osuszania posadzek ale napiszę że taki osuszacz można wypożyczyć. My wypożyczaliśmy w Białym na ul. Poleskiej, przy czym wjazd do wypożyczalni był od innej ulicy (chyba Proletariackiej) - tam było najtaniej. Watpiłam w działanie tego urządzenia, ale przyznam że było warto, zwłaszcza ze po jednej nocy przelało sie 35 l wiadro :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...