Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzien dobry,

Napiszcie prosze, ile teraz kosztuje zrobienie tynkow cementowo-wapiennych (z materialem i bez). Dziekuje za pomoc.

 

Ja miałam robione właściwe w tamtym roku (2009) jesienią. Wzięli 12 zł./m2 ale ekipa szybka bo 650m2 w 1,5 tygodnia i dobrze robią, styropian w garażu tez wyklejają jak ktoś ociepli, mogę polecić

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie: Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2010 Roku!!!!

CoolaTT obiecałem Ci, że jak będę miał pełne dane za 2009 rok to napiszę: otóż cały prąd w domu kosztował mnie 2400 w tym ogrzewanie 700. pozdrawiam .swimmer

 

swimmer to faktycznie wiedziesz super oszczędne życie. Mi rocznie wychodzi za prąd ok 2 tys (w ogóle nie używam prądu do ogrzewania) Rachunki rzędu 160 pln miesięcznie. W twoim przypadku używając pompy ciepła normalne rachunki przy dość ekonomicznym użytkowaniu powinny być rzędu 300 pln/miesiąc - i to byłoby super osiągnięcie. A u Ciebie wychodzi po 200/miesiąc - chłopie napisz jak ty to robisz. Być może nie należę do osób zbyt oszczędnych - ale mieszkając w bloku płaciłem za prąd 120 pln/miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosnę planuje rozpocząc budowe domu w Grabówce z poddaszem uzytkowym, dach czterospadowy, podwójny garaż,piwnicy nie bedzie, powierzchnia z garażem i kotłownia to 200m2, prosze o polecenie jakiejs solidnej ekpipy(o cenie nie pisze bo chyba każdy chce tanio i dobrze) do wykonania stanu surowego otwartego z wiezba dachowa ,info na priva, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie: Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2010 Roku!!!!

CoolaTT obiecałem Ci, że jak będę miał pełne dane za 2009 rok to napiszę: otóż cały prąd w domu kosztował mnie 2400 w tym ogrzewanie 700. pozdrawiam .swimmer

 

swimmer to faktycznie wiedziesz super oszczędne życie. Mi rocznie wychodzi za prąd ok 2 tys (w ogóle nie używam prądu do ogrzewania) Rachunki rzędu 160 pln miesięcznie. W twoim przypadku używając pompy ciepła normalne rachunki przy dość ekonomicznym użytkowaniu powinny być rzędu 300 pln/miesiąc - i to byłoby super osiągnięcie. A u Ciebie wychodzi po 200/miesiąc - chłopie napisz jak ty to robisz. Być może nie należę do osób zbyt oszczędnych - ale mieszkając w bloku płaciłem za prąd 120 pln/miesięcznie.

Żebyś wiedział, że i mnie ten wynik zaszokowal!! W bloku płaciłem 140 / miesiąc. A tu...200. Myślę, że to głownie dlatego, że mam dwie taryfy i nie oszukujmy się obie pompy pracują raczej w tej taniej. sporadycznie jak wywali -20 włączają się w dzień. poza tym zmywarka i pralka raz dziennie - też w taniej. Natomiast komp, telewizor i światło non stop - nie oszczędzam na jakości życia. dlatego wydaje mi się, że sekret całkiem poważnie tkwi w 2 taryfach. Zużyłem ponad 5000 kwh w taniej i ponad 2 w drogiej. i to na tyle. dodam jeszcze, że sąsiedzi też bulą około 300 miesięcznie, ale dom mają większy - 300m, a ogrzewają eko groszkiem. mają za to jedną taryfę...stąd moje wnioski - nie wiem czy prawidłowe - oceń sam. Ja jestem zadowolony.pozdrawiam. swimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje dobrego kierownika budowy/Inspektora nadzoru budowlanego.

Buduję dom drewniany, z przeniesienia i przydał by się ktoś, kto by ocenił fachowym okiem czy dom jest prawidłowo postawiony i czy nic się nim nie stanie (stoi już 2 lata, ale zaczęło na węgłach wybrzuszać).

Jeżeli ktoś jest zorientowany, prosze o wiadomość. Chętnie zatrudnię inspektora lub kierownika, chociaż trochę zmartwień odejdzie.

 

Oficjalnie jest kierownk budowy, jednakże zaufania do tej osoby nie mam żadnego, człowiek pojawił się tam raz, nie zna się na konstrukcjach drewnianych.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Powiedzcie z własnego doświadczenia. Na jaki rabat można liczyć w Białostockich hurtowniach budowlanych jeśli bierze się prawie wszystko z jednej np. bloczki fundamentowe, cegłę, dachówki i inne.

Napiszcie ile i w jakiej hurtowni. Wiem, że to zależy od okresu w roku ale pokaże które hurtownie są w miarę elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat? Na starcie dają 5% (ale niechętnie, ewentualnie podają ceny zawyżone, np kupując wełnę supermata 15cm to za m2 chcieli najpierw 24, ale jak znalazłem cenę 20,70 to dali 20zł), później, w miarę zamawiania rzeczy można więcej, a widełki są różne.

Tak samo cena końcowa zależy od tego, ile materiału zamawiasz (czym więcej, tym taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...