Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To nie forum ortograficzne :lol: .Posty podbijasz sobie? Kończe tą pyskówke bo mi nie przystoi ,moje dzieci to czytają :oops:

 

FOXTER nie przejmuj się - jestem z Tobą.

 

A kolegów od słowników pozdrawiam i zachęcam do czytania................. najlepiej tomików poezji........ może i u Mickiewicza błąd gdzieś znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Błędy ortograficzne pisane są żenujące. Czasami nie da się tego czytać i odchodzi całkowita chęć do przeglądania postów.

Polecam przeglądarkę Firefox'a, która poprawi lub słownik internetowy:

Słownik PWN

Przeglądarka sama w sobie nie załatwi problemu nie wiedzy z podstaw ortografii. No bo jak wyjaśnić ukończenie szkoły przez nas wszystkich. Postawię tezę, że ktoś nie czytał wogóle, nie przykładał się do nauki- a nauczyciele przepuszczali go z listości robiąc krzywdę samemu zainteresowanemu. Lepiej jest gadać bez sensu przez komórkę o dupie marynie niż poczytać książkę lub czasopismo. Problemy w ortografią dzisiaj nazywane są dysgrafią (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysortografia) tak chętnie przez wszystkich tuszujących swoje lenistwo w czytaniu oraz nieuctwo.

 

Pozdrawiam

 

Przejrzyj swoje posty też masz tam błędy a nie które posty zmieniasz 8 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się przyczepiacie. Może lepiej na temat popisać, a nie wytykać czyjeś błędy.

Właśnie się dowiedziałem, że pomiędzy Ciasnym a Ogrodniczkami może być problem z wierceniem studni, bo może nie być wody i to mnie teraz martwi, a nie błędy.

Pozdrawiam swojaków

 

witam.

W obrębie gminy Supraśl występuję wysoko zasobowy rejon wód podziemnych.

"Są to głównie zasoby czwartorzędowe. Najbardziej zasobne i powierzchniowo rozległe poziomy wód podziemnych związane są z osadami Interglacjału Wielkiego i Interstadiału Pilicy. Spotyka się je w utworach piasków różnoziarnistych i pylastych, między warstwami gliniastymi. Część z tych wód ma silny związek z wielkością zasilania atmosferycznego.

Ich zasobność uzupełniana jest przeciekami z rzeki Supraśl. W roku 2003 zasobność wód podziemnych w gminie Supraśl została oceniona na 950 m3/h. "

Woda jest zawsze ,zalezy tylko na jakiej glebokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Ciasnym a Ogrodniczkami istotnie jest problem z wodą.

Ja mam wodę na 8 metrach, ale w studni kopanej (swoją drogą ciężko dziś znaleźć fachowca do wykopania studni). Kolega na sąsiedniej działce ma studnię wierconą ale na głębokości około 80m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bo ze studni zrezygnowałem. Ale zapytam kogoś ze znajomych (a może zapytajcie na grupie lubelskiej) bo ktoś ze znajomych wiercił w tej cenie. Ja ze studni zrezygnowałem, mam wodociąg.

 

Z rok korzystania z wody i kanalizacji (lałem wodę na trawę latem po 3-4 godziny) zaplacilem 650 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety do wodociągu mam 150 metrów i dlatego myślę nad studnią.

To nie tak daleko. Moim zdaniem warto podjąć trud podłączenia się do sieci wodno-kan. Projekt, uzgodnienia trochę czasu pochłoną a co do realizacji to mogę Ci poradzić jak taniej to zrobić. Bierzesz firmę, która ma uprawnienia i która będzie to firmować. Kopiesz sam rów z pomocnikami, bierzesz zaufanego hydraulika, który Ci odpowiednio położy rury, studnie itp. Potem odbiór i masz dużo taniej niż jakby to robiła firma, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety do wodociągu mam 150 metrów i dlatego myślę nad studnią.

To nie tak daleko. Moim zdaniem warto podjąć trud podłączenia się do sieci wodno-kan. Projekt, uzgodnienia trochę czasu pochłoną a co do realizacji to mogę Ci poradzić jak taniej to zrobić. Bierzesz firmę, która ma uprawnienia i która będzie to firmować. Kopiesz sam rów z pomocnikami, bierzesz zaufanego hydraulika, który Ci odpowiednio położy rury, studnie itp. Potem odbiór i masz dużo taniej niż jakby to robiła firma, pozdrawiam.

 

Ale jak masz trochę trawnika do podlewania to pójdziesz z torbami :)

A nie daj boże założysz nawadnianie.

Ja tam cały czas myślę o studni (jak będzie woda :( ), a jak kiedyś dojdą sąsiedzi to dom podłączę do wspólnego wodociągu, a trawa nada będzie podlewana ze studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz trochę trawnika do podlewania to pójdziesz z torbami :)

Kolega CoolaTT parę postów dalej nie narzekał na koszty podlewania, poza tym do podlewania trawnika możesz założyć podlicznik, wtedy odchodzą Ci koszty za odprowadzanie ścieków, a poza tym możesz wykorzystać też deszczówkę, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz trochę trawnika do podlewania to pójdziesz z torbami :)

Kolega CoolaTT parę postów dalej nie narzekał na koszty podlewania, poza tym do podlewania trawnika możesz założyć podlicznik, wtedy odchodzą Ci koszty za odprowadzanie ścieków, a poza tym możesz wykorzystać też deszczówkę, pozdrawiam.

 

No dokładnie. Z tej kwoty 650 pln. Jakieś 400 pln to koszty ścieków. A do podlewania mam podlicznik ogrodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz trochę trawnika do podlewania to pójdziesz z torbami :)

Kolega CoolaTT parę postów dalej nie narzekał na koszty podlewania, poza tym do podlewania trawnika możesz założyć podlicznik, wtedy odchodzą Ci koszty za odprowadzanie ścieków, a poza tym możesz wykorzystać też deszczówkę, pozdrawiam.

 

No dokładnie. Z tej kwoty 650 pln. Jakieś 400 pln to koszty ścieków. A do podlewania mam podlicznik ogrodowy.

 

A jak myślisz. Można doprowadzić wodociąg, a korzystać z POŚ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Prawa Wodnego właściciel gruntu może bez specjalnego zezwolenia (zwanego pozwoleniem wodnoprawnym) korzystać z wód znajdujących się na jego posesji, jeśli pobór wody nie przekracza 5 m3/dobę, a wydajność pomp czerpiących wodę ze studni nie jest większa niż 0,5 m3/h. Jest to tak zwane zwykłe korzystanie z wody. Głębokość studni wierconej – rozumiana jako głębokość odwiertu, a nie głębokość zwierciadła wody – nie może przekroczyć 30 m.

Według Prawa Górniczego i Geologicznego

Do wykonania studni wierconej jest konieczne:

opracowanie projektu odwiertu studni,

zatwierdzenie projektu przez wojewodę (decyzja),

wykonanie odwiertu studni,

opracowanie wynikowej dokumentacji hydrogeologicznej odwierconej studni,

zatwierdzenie dokumentacji przez właściwy organ administracji geologicznej (decyzja) oraz zarejestrowanie studni, czyli otrzymanie dla niej karty rejestracyjnej.

Dokumentacja wynikowa studni jest bardzo ważnym opracowaniem, istotnym z punktu widzenia doboru pompy oraz projektu urządzeń do uzdatniania wody. Określa ona trzy podstawowe parametry studni:

dopuszczalną wydajność studni,

poziom zwierciadła statycznego wody,

depresję.

Zatwierdzonej wartości depresji, podobnie jak wydajności, nie wolno nam przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...