Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

też uważam, że później a lepiej niż od razu a byle co, wszystko przygotowałem sobie do późniejszej instalacji wkładu i obudowy, a na razie ściana i komin ładnie otynkowane i tak przez pewien czas pozostanie

Też tak zrobiłem, ściana kominowa (pod kominek) otynkowana i pomalowana, rura z powietrzem z zewnątrz doprowadzona do miejsca przyszłego paleniska, z boku dwa kanały wentylacyjne, wszystko przygotowane na później (na nagły przypływ gotówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że lepiej :) U nas zrobimy bez płaszcza wodnego (decyzja świeża) jak prądu zabraknie to nie będe musiał z wiadrem i płonącymi polanami latać po domu :lol: i najwazniejsze ciepło będzie, bo piec stanie bez prądu (olejowy) na pewno.

 

FOXSTER mam pytanko.

Dlaczego bedziesz musial, latac po domu z wiadrem i plonacymi polanami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOO:)

Temat kominków na świeżo :D Fajnie!!

My miotami się nad wyborem z płaszczem czy bez płaszcza wodnego. Może ktoś ma doświadczenie w użytkowniu , bo im dłużej czytam opinii tym większy mętlik w głowie. Niby ten płaszcz wodny i ekonomiczny i fajny , ale nie wiem czy po 30 latach bedę miała takie same zdanie.

 

A jeszcze z innej beczki. Słaby ze mnie handlowiec ,ale czy przy np. gotowej wycenie dachu , bądź okien targujecie się jeszcze?? O ile %? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro forum zyskało kilku BARDZO AKTYWNYCH użytkowników to trzeba korzystać i może ktoś poradzi , jak to jest z paroprzepuszczalnością papy. W takim stanie zakończyliśmy w zeszłym roku prace ,a teraz czytamy ze pod ta papą i pełnym deskowaniu skrapla sie wszystko i wełna jak raz się zmoczy to traci swoje właściwości:( I masz babo placek! ?Jak teraz z tego dobrze wybrnąć? Na co zwrócić uwagę , żeby potem nie było za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek z PW to raczej porażka, nigdy nie będzie miał temperatury w komorze takiej jak być powinna, niższa temp. to niepełne spalanie a to wprost prowadzi do wiecznie brudnej szyby, kominek ma być dla przyjemności tudzież ozdoby i klimatu, kotłownie mam w piwnicy i tak ma pozostać :wink:

to co ma wspomóc ogrzewanie i tak przecież zostanie w domu, delikatnie powietrze wymiesza wentylacja mechaniczna, nie widz potrzeby komplikowania instalacji kominka i c.o. ani sensu wykosztowywania się na taki system

 

a odn. papy to rzecz jasna dobrze położona (czyli szczelnie) nie jest ona paroprzepuszczalna i dlatego należy szczególnie zadbać o wentylację wełny poprzez zastosowanie drożnej 2-4cm szczeliny wentylacyjnej pomiędzy wełną a deskowaniem, drożnej w sensie wlot powitrza u dołu (murłata, podbitka, ociepleniezewn.) i wylot u góry przy kalenicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, kominek ma być dla przyjemności tudzież ozdoby i klimatu, kotłownie mam w piwnicy i tak ma pozostać :wink:

 

Zastanawim sie nad kominkiem z plaszczem wodnym +kociol gazowy kondensacyjny jedno funkcyjny z zasobnikiem na wode.

Przerazila mnie twoja wypowiedz.

Mysle ,ze tak samo trzeba drewna nanosic do kominka z plaszczem jak i do zwyklego .Wklady sa tak samo obudowane i nawet roznicy nie widac.

Popiol wybierasz tak samo.Jedno ,co jest na minusie przy plaszczu wodnym to efekt brudnej szyby .Sa jednak wklady z PW w, ktorych nawiew jest na szybe co powoduje mniejsze jej zabrudzenie.

To ja sie pytam gdzie ta kotlownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawim sie nad kominkiem z plaszczem wodnym +kociol gazowy kondensacyjny jedno funkcyjny z zasobnikiem na wode.

Ciekawa kombinacja ,aczkolwiek jak masz gaz z gazociągu to bierz kocioł dwufunkcyjny a kominek zrób sobie rekreacyjnie. Wszyscy mnie straszyli rachunkami za gaz, a tu proszę, średnio tej zimy mam zużycie na poziomie 11m3 za dobę przy powierzchni 200m2 grzania co plus ciepła woda.

 

A płaszcz wodny, no cóż, to trochę loteria, nie do końca wiadomo czy dobrze ją zaprojektujesz i wykonasz. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że lepiej :) U nas zrobimy bez płaszcza wodnego (decyzja świeża) jak prądu zabraknie to nie będe musiał z wiadrem i płonącymi polanami latać po domu :lol: i najwazniejsze ciepło będzie, bo piec stanie bez prądu (olejowy) na pewno.

 

FOXSTER mam pytanko.

Dlaczego bedziesz musial, latac po domu z wiadrem i plonacymi polanami?

 

Bo jak będzie z płaszczem wodnym i zabraknie prądu, to pompki staną i zagotuje się woda. A jak nie zgasisz paleniska to wode przypalisz :o To z doświadczenia: zabrakło prądu akurat w chwili gdy najlepiej się paliło dużo żaru było, W domu masakra mimo że do drzwi były pare metrów :cry: dobrze że podłoga była w płytkach a nie parkiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawim sie nad kominkiem z plaszczem wodnym +kociol gazowy kondensacyjny jedno funkcyjny z zasobnikiem na wode.

Przerazila mnie twoja wypowiedz.

Mysle ,ze tak samo trzeba drewna nanosic do kominka z plaszczem jak i do zwyklego .Wklady sa tak samo obudowane i nawet roznicy nie widac.

Popiol wybierasz tak samo.Jedno ,co jest na minusie przy plaszczu wodnym to efekt brudnej szyby .Sa jednak wklady z PW w, ktorych nawiew jest na szybe co powoduje mniejsze jej zabrudzenie.

To ja sie pytam gdzie ta kotlownia?

 

zrobisz PW to zobaczysz gdzie ta kotłownia

sens PW jest wtedy gdy zamierzasz ogrzewać a nie odpalać raz na miesiąc, jeżeli będziesz ogrzewać czy podgrzewać to raczej regularnie (bo dla sporadycznego rozpalenia nie opłaca sie wykosztowywać sie 2x tyle na kominek i instalację), jeżeli regularnie to nie wiesz gdzie będzie kotłownia? do tego dodaj bardzo niska sprawność PW w porównaniu z urządzeniem które niby zastępuje (kocioł c.o.) a od którego kosztuje ze dwa razy tyle (mówię oo prawdziwym kominku a nie zuziach czy marketówkach), jk już chcesz mieć tanio i dobrze to kup dobry wkład kominkowy, zwykły a w kotłowni rócz pieca gazowego postaw śmieciucha na wszystko, zepnij to buforem i wtedy masz opał wykorzystany na maksa,

aha, i nie przeceniaj nawiewu na szybę w kominkach z PW, ew. kominki z półki cenowej od okolicy 9 tys. wzwyż trochę lepiej sobie z tym radzą ale też nie ideał, masz płaszczem zaniżona temperaturę spalania i fizyki nie przeskoczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to średnio polecam taki - pseudoociekacz. Chyba że masz zatrudnioną osobę do sprzątania. Bo inaczej każdy rowek szmateczką do sucha będziesz wycierać, bo Ci tam będzie woda stała i gniła (sprawdź co się dzieje w ociekaczach plastikowych na podstawce). Nie wierz w cuda że Ci wszystko spłynie, nawet jeżeli zrobisz to ze spadkiem w kierunku komory.

 

Ja w swoim blacie mam podwieszaną komórę 40x50x20 (Pyramis-seria Iris) w moim odczuciu wystarczająco duża. Jako ociekacz (rzadko używany) komorę 16,5x29x12 czyli taka mała wąska płytka.

 

W szaleństwie wstawiłem jeszcze młynek

 

http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0000406&categoria=CA-0000010&idioma=pl&backto=Akcesoria&nameProd=TR-50.2&nameCat=Akcesoria

 

I powiem że z tego zakupu jestem bardzo zadowolny.

 

A ociekacz - nie potrzebuję - większość i tak odstawiam od razu do zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...