Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bo jak będzie z płaszczem wodnym i zabraknie prądu, to pompki staną i zagotuje się woda. A jak nie zgasisz paleniska to wode przypalisz :o To z doświadczenia: zabrakło prądu akurat w chwili gdy najlepiej się paliło dużo żaru było, W domu masakra mimo że do drzwi były pare metrów :cry: dobrze że podłoga była w płytkach a nie parkiet.

 

Mozna zastosowac przetwornice 12V +- / 230 V + akumulator ,ewentualnie,agregat.

 

edde.

Moim zdaniem rozpalajac kominek ,raz dziennie miedzy godzina 15~ 22 to zadna kotlownia.

Mam zrobiony zasysacz popiolu ,ktory bedzie wybieral popiol jak odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chłopy słupy od energetyków kupować stare i młotem 10 kg z nad głowy. Siłowni nie trzeba i stal dość tanio wychodzi. :D

 

To już powinienem późnym latem 09 zaczynać łomotać, żeby te moje wymagane 5ton jakoś uzyskać :D

 

5 ton to jakieś 444 druty. Wg cen z allegro wychodzi conajmniej 90000. Znając życie w hurtowni białostockiej koszt pewnie ok 10 000.

 

5 ton drutu uzyska się z 56 słupów ŻN 12. Zakładamy 60 słupów. 60x12,20=732

 

Do tego flaszka na transport i rozładunek. Załóżmy 800 pln.

 

A jeszcze jedno - normalny facet nie rozwali więcej niż 4-5 sztuk dziennie - licząc od rana do wieczora. W moim odczuciu można nie najgorzej zaoszczędzić.

 

Tylko plecy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosowac przetwornice 12V +- / 230 V + akumulator ,ewentualnie,agregat.

 

edde.

Moim zdaniem rozpalajac kominek ,raz dziennie miedzy godzina 15~ 22 to zadna kotlownia.

Mam zrobiony zasysacz popiolu ,ktory bedzie wybieral popiol jak odkurzacz.

 

A masz jakieś inne źródło ogrzewania? Czy tylko kominek? Bo jeżeli kominek i codziennie między 15-22 - to na pewno nic innego tylko kotłownia w salonie. Bo oprócz tego, że się pali, to drewno trzeba przynieść i się troszkę syfi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak będzie z płaszczem wodnym i zabraknie prądu, to pompki staną i zagotuje się woda. A jak nie zgasisz paleniska to wode przypalisz :o To z doświadczenia: zabrakło prądu akurat w chwili gdy najlepiej się paliło dużo żaru było, W domu masakra mimo że do drzwi były pare metrów :cry: dobrze że podłoga była w płytkach a nie parkiet.

 

Mozna zastosowac przetwornice 12V +- / 230 V + akumulator ,ewentualnie,agregat.

 

edde.

Moim zdaniem rozpalajac kominek ,raz dziennie miedzy godzina 15~ 22 to zadna kotlownia.

Mam zrobiony zasysacz popiolu ,ktory bedzie wybieral popiol jak odkurzacz.

 

kotłownia jak nic, bezapelacyjnie :wink:

widzę , ze masz swoje, wyrobione zdanie na ten temat i Cię nie przekonam, to się męczyć nie będę, ale jesli zrobisz tak jak piszesz to rok czy dwa po odpaleniu tej kotłowni wspomnij tą dyskusję i zobaczysz kto miał rację :wink:

co doprzetwornicy i aku: owszem można, można stawiać ups-y, i kilka zabezpieczeń, tylko zastanowić się trzeba po co? pzrede wszystkim jakim kosztem i z jak mizernym zyskiem, bo przy tego typu "inwestycjach" szybko uzyskuje się przerost formy nad treścią, powtarzam: za cenę dobrego PW zrobisz normalną porządną kotłownie z piecem na paliwo stałe a może i buforem, a kominek w salonie jest dla przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak będzie z płaszczem wodnym i zabraknie prądu, to pompki staną i zagotuje się woda. A jak nie zgasisz paleniska to wode przypalisz :o To z doświadczenia: zabrakło prądu akurat w chwili gdy najlepiej się paliło dużo żaru było, W domu masakra mimo że do drzwi były pare metrów :cry: dobrze że podłoga była w płytkach a nie parkiet.

 

Mozna zastosowac przetwornice 12V +- / 230 V + akumulator ,ewentualnie,agregat.

 

edde.

Moim zdaniem rozpalajac kominek ,raz dziennie miedzy godzina 15~ 22 to zadna kotlownia.

Mam zrobiony zasysacz popiolu ,ktory bedzie wybieral popiol jak odkurzacz.

 

kotłownia jak nic, bezapelacyjnie :wink:

widzę , ze masz swoje, wyrobione zdanie na ten temat i Cię nie przekonam, to się męczyć nie będę, ale jesli zrobisz tak jak piszesz to rok czy dwa po odpaleniu tej kotłowni wspomnij tą dyskusję i zobaczysz kto miał rację :wink:

co doprzetwornicy i aku: owszem można, można stawiać ups-y, i kilka zabezpieczeń, tylko zastanowić się trzeba po co? pzrede wszystkim jakim kosztem i z jak mizernym zyskiem, bo przy tego typu "inwestycjach" szybko uzyskuje się przerost formy nad treścią, powtarzam: za cenę dobrego PW zrobisz normalną porządną kotłownie z piecem na paliwo stałe a może i buforem, a kominek w salonie jest dla przyjemności

 

 

 

Witam tak się zastanawiam co napisać ,ale chyba już wszystko zostało powiedziane , szkoda tłumaczenia jeśli ktoś zakłada że się nie myli i nie dopuszcza innych rozwiązań bo jego są naj naj.

Jeśli niechce się Tobie wybierać popiołu bo rozumiem że to z wygodnictwa ten odkurzacz to myslisz że bedzie się chciało tak co dnia latać po drzewo po pracy świątek piątek i niedziela a co jak na narty wyjedziesz, Teściowa będzie palić? Kominek straci urok po jakimś czasie po prostu się znudzi chyba że to jedyna forma grzania więc stanie się utrapieniem ,jakoś tak.

http://forum.muratordom.pl/czy-salon-z-kominkiem-ogrzewajacym-dom-to-kotlownia,t145142.htm

wystarczy poczytać (poszukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 ton to jakieś 444 druty. Wg cen z allegro wychodzi conajmniej 90000. Znając życie w hurtowni białostockiej koszt pewnie ok 10 000.

 

5 ton drutu uzyska się z 56 słupów ŻN 12. Zakładamy 60 słupów. 60x12,20=732

 

Do tego flaszka na transport i rozładunek. Załóżmy 800 pln.

 

A jeszcze jedno - normalny facet nie rozwali więcej niż 4-5 sztuk dziennie - licząc od rana do wieczora. W moim odczuciu można nie najgorzej zaoszczędzić.

 

Tylko plecy bolą.

Dzięki za podsunięcie fajnego pomysłu.

 

Przedsięwzięcie może i opłacalne, ale praktycznie niewykonalne w moim przypadku. Czas poświęcony na organizację ludzi, transportu(odległość), obsługę, usunięcie gruzu, którego i tak mi nie brakuje na działce, w stosunku do zysku nie da oczekiwanych efektów. Chyba, że masz ekipę godną polecenia. Ja takiej nie jestem wstanie znaleźć.

Jakby nie patrzeć wolę te pieniądze zarobić w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Aby dojechać do działki, gdzie będzie budowa trzeba przejechać ok. 80-100 m po drodze, która nigdy drogą nie była tzn. w planach jest (służebność jest).

Grunt raczej suchy.

Jak się przekonać, że jest ok i przejedzie ciężarówka, czy betonomieszarka i się nie zakopie.

Muszę się zabezpieczyć, gdyby okazało się, że budowa ma ruszyć a nie można wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjedzie koparka do zdjecia humusu to już będziesz miał wszystko jasne.A o nią martwic się nie musisz poradzi sobie nawet jak na osiach siądzie.U mnie tak było,no i terminy przesunęły się .

 

Kupareczka to waży coś ok 7-9 ton. Nieduża ciężarówka (typu Kamaz) samego ładunku ma ok 12 ton plus auto które też waży coś pewnie ok 10-12 ton. W moim odczuciu to mniej więcej 3 razy większa masa od koparko ładowarki.

 

Żaden poważny kierowca nie wjedzie w teren "podejrzany". Jednakże każdy z nich potrafi ocenić czy siądzie czy nie.

 

Ale jak będziesz zaczynał robić gdzieś w kwietniu, to już powinno wyschnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mas to pewnie masz rację ale koparka nie będzie chyba tam jeżdzić tylko "ryć".No i najmniejszy nawet kamaz jest na "bliżniakach".Piszę o swoich doświadczeniach-jak dał radę wjechać koparką to i inni nie mieli problemów,prawdą jest że każdy kierowca oceniał teren przed wjazdem.U mnie glina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wycena :o szok za kotłownie szok trzeba szukać wyjścia awaryjnego (czyt. dostępu do rabatów) aż przysiadłem 42 tys. komplet nie potrzebnie podjechałem mercedesem :lol: ale byłem po roboczemu :-? mogłem jeszcze kieszeń obrwać :lol:, albo prosto od niemca to przywieżć będzie trzeba może taniej wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...