Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich podlasiaków, jak tam wasze wychuchane domki?

Muszę podzielić się z wami moim szczęściem bo już w końcu będziemy mieć odeskowany i opapowany dach, a miał być już miesiąc temu.

Może macie namiary na jakichś dobrych i niedrogich elektryków, ludzi od alarmów, centralnego i wody oraz tynkarzy, to bardzo proszę o wiadomość na priva.

Teraz aż chce się jechać na działkę i popatrzeć na nasz piękny i cieplutki domek........., ale się rozmażyłem.

pa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesiennie. Mokro, wilgotno, a u nas wylewki posadzek. Czy to wyschnie w taką pogodę?

Witam

Tolu posadzki napewno wyschną, nasze były wylewane rok temu 28 października, a jak pamiętacie zapewne pogoda była gorsza niż w tym roku. Ja co prawda po kilku dniach zacząlem dogrzewać kozą (a nawet dwiema).

Życzę powodzenia i wytrwałości. Jak są już posadzki to teraz będzie już z górki. :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :p

Deha, a mnie się zdaje, że teraz to dopiero będzie pod górkę, zwłaszcza dla mnie.

Tysiące decyzji do podjęcia, konfrontacje pomysłów z cenami itd. Pozdrawiam wszystkich wykańczających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że jak już będzie WIECHA, to powinniśmy się przenieść z Wymiany doświadczeń do wątku dla wykańczających ???

 

Ja tam nie czuję, żeby to było "wykańczanie" - jeszcze ponad 50% do zrobienia. Wykańczać to będę, jak będę dobierał mebelki do zabudowy, żyrandole, glazurę i baterie, a tu przede mną jeszcze tymczasem dachówka, działówka, stolarka, a i garaż z warsztatem (od zera, ale muszę go w stanie surowym postawić, bo prąd ciągnę pod jego okapem - inaczej się nie dało, bobym musiał mieć na samym środku podwórza słup vis a vis wejścia)...

 

Ten tydzień czekam na więźbę, ale mam co robić: oprysk zaoranego pod lasek kawałka (0,5 ha) przeciw pędrakom (lubię różne żyjątka, nawet chrząszcze, ale NIE W TAKIEJ ILOŚCI - zimuje ich na tym areale lekko licząc ze ćwierć miliona sztuk) i, jeśli zdążę, posadzenie około 3 tysięcy sadzonek: sosny, brzozy, dębu, lipy i trochę krzewów...

 

Ale jak to wszystko urośnie... już się nie mogę doczekać !!!

 

Andrzej (Trach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

 

To muszę przewidzieć trochę świerczków.

 

Tylko co zrobić, żeby nie ukradli? Bo takie plantacyjne, znaczy się przewidziane do wycięcia, to bym wolał już za płotem posadzić, ale niestety w mojej wioseczce chłopeczki kradną co lepsze drzewka... Sołtysowi buchnęli, to co, moje oszczędzą?

 

:(

 

Andrzej (Trach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po posadzeniu drzewek postaw tabliczkę z trupią czaszką i ostrzezeniem, że są spryskane silnie trującą substancją na ćmy złośliwe .

Dotknięcie powoduje wystąpienie trwałych plam na skórze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnym gościom zdziwionym zastojem w wątku, wyjaśniam:

 

W tym tygodniu było ochłodzenie - Grupa Podlaska zapadła w sen zimowy...

 

W przyszłym ma być cieplej, to się jeszcze pewnie na chwilę obudzi, a potem to już chyba do młodych kartofli będzie tylko chrapanie :D .

 

Andrzej (Trach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, optymizmu troszkę.

Podlaska po ciężkim sezonie ogłosi stan zamrożenia budowlanego i jak zasiądzie na forum to opowieści się sypną w milionach postów!

...rozmarzyłam się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...