Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam podlasian, sorry że tak nieczęsto się ujawniam, ale ja już skonczyłem budowę - zostało podwórko. Jestem podlasiak to czytam grupę i staram się pomóc. Kiedyś będę kopał staw to ziemi będzie pełno, ale jeszcze nie mogę się za to zabrać.

 

Trach

Picea abies dostaniesz u mnie pod dostatkiem (leśnictwo Ponikła - 15 km od Białegostoku). Jeśli bardzo chcesz daj znac to cos wymyslimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w mroźny poniedziałek.

Dobry mróz czasem nie jest zły. Przynajmniej utwardził to rozjeżdzone błoto wokół budowy. A mnie się marzy taka śliczna kostka brukowa na ulicy i chodnik i .... ale się rozmarzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Żelkowie mrozek w poniedziałek rano był atmosferyczny a nie przygruntowy! Skiby były zamrożone na kość przez silny, zimny wiatr. Ale w bruzdach ziemia była mięciutka. Sosenki się sadziło, aż miło.

Dziś rano przez jeszcze dwie godzinki od świtu wysadziłem 175 sztuk. Zostało jakieś 190 na wieczór i/lub jutro rano i potem pilnie 100 samosiewów brzóz, które mi ukopał jeden z sąsiadów, a potem można przeczekać śnieg Reszta później (jeszcze 50 brzózek, parę jesionów, 10 dodatkowych dębów, trochę olchy, lipa i rządek świerczków, ten ostatni z ukłonem w stronę Toli :) )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wylicytowania przedmiotów przekazanych przez forumowiczów na II aukcje dla Nikoli.

 

Na chwilę obecną licytujemy:

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę zobacz obrazek

2. Obrazek wyszywany przez Tolę zobacz obrazek

3. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems

4. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems

5. Kubek z logo Muratora

6. Kubek z logo Muratora

7. Kask budowlany z logo Muratora

 

 

Zapraszamy do licytowania, z radością przyjmiemy również inne przedmioty na licytacje.

 

Adres licytacji:

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

W sprawach organizacyjnych kontakt [email protected]

Edzia & Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trachu, podoba mi się taki ukłonik, juz jestem spokojna i gratuluję pracy twórczej. Lepiej sadzić niż wycinać. Ale się można będzie pobawić w chowanego w tym Twoim lesie... :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem!!!

 

Dziś rano swoje miejsce w ostatnim rządku zajęła ostatnia, ~tysiąc dwieście pięćdziesiąta sosenka (resztę z dwóch tysięcy rozdałem paru chętnym, bo się nie zmieściły w nowej koncepcji, w myśl której zróżnicowałem bardziej mój projektowany drzewostan).

 

Tak, tak, te wszystkie hektary to moje, nie Lasów Państwowych ! A tak naprawdę to będzie tego może z 0,6 ha (tzn. pod drzewkami). Ale w chowanego pobawić się będzie gdzie, faktycznie :D .

 

A co do Żelkowa (to jest ten Żelków), to w moim (oj, dawno już nie aktualizowanym) dzienniku napisałem w pierwszym odcinku jak to jest z tą nazwą, bo wcale nie tak jednoznacznie...

 

P.S. Najbardziej zadowolona z tej nazwy jest moja Tusia (Marta), bo żelki to jej największy przysmak :D .

 

Pozdrawiam całą Grupę -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

Informujemy, że w II licytacji na rzecz Nikoli zebraliśmy

na dzień : 20 listopada godz. prawie 10-ta ....625 zł + pieniążki grupy szczecińskiej 770 zł RAZEM 1395 zł.

Czy powtórzymy wynik I Licytacji / 3410 zł/ ?

 

Wierzę, że tak , że mimo obecnego, trudnego okresu finansowego uda nam się!!! .

Pozdrawiamy i zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji

 

Edzia&Maksiu

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nieudolny skan tego co jest w TT

 

 

 

Na prawo patrz!

 

Niech mi pan powie. Jest pan

 

z Polski, czy z Anglii? - Zapytat mnie

brukselski policjant - A czemu Pan

pyta? -No bo ma pan czamrl lablic?

rejes~acyjnr),, )ak Angitoy... Ha, rze-

czy wiście, mam taką (to już wqcz

rzadkość w Polsce) i jak widać, biorą

mnie za Anglika, a nie za Polaka.

Tymczasem w Brukseli białe polskie

tablice rzucają się w oczy, ale nie ze

względu na biały kolor, lylko na te

dwie pierwsze litery Bm...albo BI...BS

- wiadomo Białystok, Siematycze...

- Macie dziwny system rejestracyjny

mowił mi kiedyś zastępca bruksel-

skiego komendanta policji. - A to,

dlaczego?- Dociekałem. - Poniewaz

wszystkie samochody mają rejestra-

cje na liter? B!-No to moze wszyst-

kie są z Belgii, - odpowiedziałem.

 

Widok polskich tablic rejestracyjnych

w Brukseli to już codzienność. I cho-

ciaz dalej dominuja te z Biategostoku

I okolicy, coraz wigcej jesttez i z War-

szawy, Wrocławia, Krakowa...

Polakow ciągnie do Brukseli nie

tylko praca czy szanse zawodowej

kariery. Wielu przyjezdza samocho-

dem i ... otwiera ze zdziwienia szero-

ko oczy. A czesto je i zamyka, po

prostu ze strachu. Powodem jest...

bezwzględne pierwszenstwo z pra-

wei strony. Niby nic nadzwyczajne-

go, ale biorąc pod uwagę, ze tylko

nieliczne ulice maja w Brukseli ozna-

czone pierwszenstwo przejazdu, po-

zostate są równoległe, zatem trze-

ba ustąpic temu z prawej strony, bez

wzgledu na szerokośc czy rozmach

ulicy, nawet, jak ciągnie cię coś w le-

wo... Marek Orzechowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Białegostoku, ale w Belgii nie byłem (jeszcze :wink: ) Przypominam jeszcze o takich miejscach na mapie Polski jak MOńki, Zambrów i Łomża (dolarowy trójkąt). No cóż, w Polsce B trochę trudniej zarobić na życie to i emigracja kwitnie.

Ale ja nie o tym

Brukselski patent z "prawą ręką"

Zamiast wymyślać idiotyczne przepisy z ograniczaniem prędkości i fotoradarami, wystarczy zdjąć znaki z ulic i natyczmiast zaczniemy jeździć wolniej i bezpieczniej no i będzie o niebo taniej. Ostatnio słyszałem w radiu, że Policji brakuje kilkuset tys. fotoradarów żeby wprowadzić porządek a ja Wam powiem, że chodzi o poprawę finansów państwowych a nie bezpieczeństwo obywateli. Zamiast kupować fotoradary budujmy bezpieczne drogi - na to warto wydawać pieniądze.

Przepraszam, że tak trochę obok, ale jak temat został wywołany to chciałem wyrzucić z siebie co mi leży na wątrobie :evil: .

Jestem gorącym zwolennikiem przestrzegania przepisów drogowych, ale obecne rozwiązania prowadzą nas w ślepy zaułek - niestety. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...