Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co myslicie o wspoltworzeniu strony www z lista dobrych i zlych wykonawcow i sprzedawcow w bialymstoku i okolicach. Tak by kazdy mogl wpisac swoje doswiadczenia. Moge zapewnic serwer www z PHP i msSql. Potrzebny bylby ktos kto by to poprowadzil. Co o tym myslicie?

Super pomysł. Ja niestety aż tak dobrze się na tworzeniu strony www nie znam.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze, już w lepszym humorze. Deski i papa pokrywają stopniowo mój dach. Jeszcze tydzień pogody i będzie na ten rok fajrant...

 

empi, nie odpowiedziałem wcześniej, bo w tym roku już tylko dosadzam brzózki, ale o świerczkach pamiętam i zakonotuję sobie namiar. Gdzieś tu bliżej też mi polecono jakieś źródło, ale też jeszcze go nie sprawdzałem.

 

deha, emems - a propos firmy AWRUK, to do firmy nic nie mam, ale z nazwą to chyba gość trochę przesadził. Ja wiem, ze to ma prototyp literacki - ściągnięte jest z "Bajek robotów" Stanisława Lema - ale skąd Lem to zawołanie bojowe pewnego rodu elektrycerzy wziął? :D (widzicie, co jest palindromem tego słowa?). Widać ten, kto mu tę firmę zarejestrował, nie czytywał Lema... Miejmy nadzieję, że jej nazwa nie jest aluzją do wrażenia, jakie ich robota robi na klientach!!!

 

Co do ostatniej propozycji winnera, to mam mieszane uczucia, tak jak przy ogólnopolskim rejestrze zadłużonych. Każdemu, nawet dobremu wykonawcy zdarza się kicha. I na odwrót: moją "ekipę" uważam za niezłą, ale początkujący laik miałby z nią same i to poważne kłopoty. No i: jak wyeliminować "reklamacje" zgłaszane przez usłużną konkurencję? To tak jak z negatywnymi komentarzami na Allegro. Częściej się biorą ze złośliwości niż z uczciwej oceny sytuacji.

 

Pozdrawiam - Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje trach - ta strona nie moze oceniac ale powinna byc obiektywnym zrodlem informacji dla nas wszystkich o tym jak wykonawca zalatwil nam temat. Zobacz tola pisze ze potrzebuje kogos do ocieplenia dachu a moglaby nie pytac tylko miec informacje od reki. Kazdy moze skorzystac. Jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krajanie-Podlasiacy! (a raczej głównie Podlasianki!)

 

Jako pierwszy od paru dni decyduję się "wyprzedzić" post Maksia, za co przepraszam :) .

 

Nie mogę się doczekać soboty - to będzie FAJRANT na ten rok (z dokładnością do sprzątania, zabicia okien itd. Ale DACH już będzie - zadeskowany, opapowany, przypluty, przyklepany!).

 

(A tak przy okazji - jak się Wam widzi moje - wysmażone wreszcie - logo?

oryginał powinien być zielony ale niech tam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trachu, napisałeś o dachu: "zadeskowany, opapowany, przypluty, przyklepany", a OLLLLLLUUUUUUUUUULOWANY był? Bo bez wielkiego LLLUUUUUU, to może sie pod śniegiem załamać :roll:

 

A rycerz cudny, jeno na wieżę włazić i białą chusteczką łzami skropioną mu wymachiwać. Bo on chyba nie błędny jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzińdybry!

 

Co do LLUUU itd., to pierwsze Wielkie Grillowanie itp. rzeczy w gronie Inwestor + Ekipa Wykonawcy w Żelkowie będą jutro. Dzisiaj jeszcze ostatnie 20 m kw. dachu do obicia i sprzątanie... Z tym że samego LLUUU to tam będzie niewiele, bo ja abstynent jestem i to wojujący, w którym to pojęciu nie tylko nie konsumowanie ale i nie fundowanie alkoholu się mieści.

 

A co do logo, to rycerzyk (oryginał pomalowałem na srebrno i zielono z czarnymi orłami śląskimi) został przeze mnie celowo tak obrobiony, żeby był mały i czarno-biały (sam skan zrobiłem kolorowy), coby mniej bajtów zajmował, a poza tym perfidny jestem i mając w perspektywie wygranie koszulki na II licytacji dla Nikoli, a chcąc mieć na niej coś więcej niż tylko pięć literek, przygotowałem logo tak, żeby ładnie się drukowało a splendoru mojej chuderlawej piersi dodawało :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trachu facyjate twoją upiększać będzie i splendor przynosić :lol:

Zadałeś mi niepłochą robote do uczynienia Waszmość Panu...

jednakoż jako to Wy ostacie się najszczodrzejszym na licytacji tak to nastanie mi czas skupienia i dokładości coby Wasz rycerz jechał na rumaku w czarnej zbroi a nie kzali na oślej skórze w garnki odzion wszakże robota ta rękodziełu równa i może jakiś mistrz na czeladnika by mnie powziął.

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimże sposobem, i narzędziem jakim, one konterfekta na płótnie, Waszmość Pani, kreujesz?

 

Jeśli bowiem nie AUTOMATYCZNIE, jako to poprzez komputr li insze dyjabelskie wynalazki, a jeno jakowymś ręcznym mazakum, tedy robota ona prawdziwie cyzelatorska będzie, nie przeczę.

 

Ciekaw jestem, jakowąż techniką wykonana była ona kgadzinowa suknia, która jako exemplum przy aukcyi widnieje, a na niej stwór ogoniasty przy stoliku siedzący, cieniem zgrabnie wymalowany? A przecie bardzo wierną mi się zda reprodukcyją onego logo. Nie jest to zasię niemożebnym, jako się zda na pierwsze wejrzenie...

 

Ale że, jako dziadowie prawili: skóry nie dziel na niedźwiedziu, tedy pomnę, żem jeszcze w tej licytacyi nie victor. Takoż nam do dnia 16 decembris na takowych szczegółów rozpatrywanie trza poczekać. A może być, że wygra ktoś inszy, kto w nicku dwie czy trzy literki jeno obnosi, a herbowego logo całkiem nie posiada, i w tym sposobie będziesz, Pani, od wielkiego kłopotu wybawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacz dla mnie rzecz to wdzięczna i chwalebna bym ręką swą rycerza herb zdobiła i oczka ślepiła w szczegółach znaku Waszego. Wiedząc iż Waszmość Wielmożny Pan szczodrą ręke posiadasz a i Podlaskich wiosek u Was moc takoż zakładam iz to Wasz herb czynić bedę, co mi wielką radość sprawi. I ręczę iż kgadzinowa suknia i insze nie okazane jako exemplum na licytacyi czynione były mą własną ręką kolor nakładając.

Przeto zaświadczam iż herb ten uczyniony godzien bedzie Waszmość Pana herbu Rycerz czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko! :roll: Czy ja dobrze widzę, czy na mój mózg cieniem się położył konkurs hisoryczny mojej córki - księżniczki Kornelii,

co go w tym tygodniu miała?! A przepytywać siebie z wiedzy historycznej od wschodu do zachodu słońca mnie nakazywała?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem imć Kroyena, a nie waćpanna Kornelia sprawcą tego co me oczy widzą.

A jużem się lękała, com rozum postradała. Jednakowoż pewność całkowita w tem względzie dana mi nie jest. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się pięknie Mocium Panie zrobiło :D

 

Jak tam u was przedświąteczny czas???

A my samotrzeć w ten przedświąteczny czas dokonaliśmy peregrynacyi na nowe lokum własnym domem zwane. Tako też i czwartą istotę naszą bestyję czworonożną zabralim , ku jej szczęsciu ogromnemu.

Ten uroczysty czas Narodzenia Dzieciątka we własnym lokum świętować będziem czego i Wam życzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...