Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Łukasz - Bazarek w grupie podlaskiej. Życzę Wam bezproblemowej realizacji życiowych planów i zamieszkania w miejscu, które jest urocze, a tak wynika z Twego opisu. Przyjedziemy Was odwiedzić :wink:

 

Kiedy zaczynacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowaliśmy projekt, który w pełnej wersji ma być już gotowy za ok. 2 tygodnie. W okolicach lipca chcemy zrobić fundament, następnie doprowadzić prąd (przez kolegę w ZE tata załatwił przyłącze). ZE kosztorys ustalił na 14000, ale jest to jeszcze cena do negocjacji. Resztę pokrywają oni. Zapomniałem jeszcze napisać, że droga do słupów wynosi ok. 500m.

Tola, a Wy gdzie i jaki dom budujecie? Na jakim etapie jesteście? :-)

Pozdrawiam,

Bazarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Budujemy w Kleosinie, stan surowy zamknięty. Tynki zewnętrzne, wewnętrzne, wszystkie instalacje już za nami. W tym tygodniu zakładamy system automatycznego podlewania, w początkach lipca starobruk przed domem i ścieżki.

Jak tam Wasz projekt, gotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, widzieliśmy już wszystkie elewacje i rzuty. Cały projekt będzie gotowy za ok. 2 tygodnie. Budujecie w Kleosinie, to blisko, w tej chwili mieszkam na Kawaleryjskiej, więc to rzut kamieniem. Kupiliście gotowy projekt czy stworzyliście go "rękami architekta"? Z czego jest zbudowany Wasz dom, jaki macie dach? Starobruk, mmm, zapowiada się ciekawie: życzę powodzenia.

Ja mam nieciekawe wieści, ponieważ ZE umowę na doprowadzenie prądu ustalił na kwotę 17.000 zł bez żadnych szans na mniej - mimo znajomości. Do 300m mają obowiązek doprowadzić prąd, ale u nas jest niestety 500m odległości. Gdyby było dwóch inwestorów, cena przyłącza wynosiłaby 5000. Takie to jest energetyczne prawo, parodia, niestety...

Pozdrawiam,

Bazarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny, wnętrze zaprojektowałam sama, architekt rozrysował i do tego dopasował wygląd zewnętrzny. Zależało mi bardzo na funkcjonalnym wnętrzu. Mam tak jak chciałam.

Kliknij na ten link, to zdjęcia z ubiegłego roku.

 

http://212.244.189.200/tola5.html

 

Sporo zdjęć znajdziesz w wątku "Galeria zdjęć domów forumowiczów" DOM TOLI, ale to aż na trzecią stronę spadło, dawno tam nic nie pisałam. Odszukać można :wink:

 

Pisz o postępach w budowie, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola, wspaniały dom i wspaniale rozplanowane wnętrza. Jak widzę, pozostała Ci wykończeniówka - myślę jednak, że z twoim artyzmem i kreatywnością nie będzie to problemem. Widziałem zdjęcia Twojego domu - przepiękne. Ja i mój ojciec również kochamy piękne ogrody, a tworzenie ich jest formą relaksu. :-) Co do budowy to na razie zamierzamy wylać fundamenty - ew. stan surowy, ponieważ, jak już wcześniej pisałem, mamy dwa domy - w Białymstoku i w okolicach Augustowa, a ten trzeci w Knyszynie ma być spełnieniem marzeń. Jaki architekt (czy jaka pracownia) robiła Ci projekt? Dla nas projekt tworzył, w porozumieniu z nami, p. Dominik Malesiński z firmy AB Architects, który jest poprzednim właścicielem naszej działki w Knyszynie. Będę zdawał relacje z budowy i z innych spraw z nią związanych.

Pozdrawiam,

Bazarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bazarek za miłe słowa.

Jestem zdania, że sercem domu jest nie salon, ale ogród właśnie.

Bo żyje, pulsuje. Dlatego nie odkładam prac w ogrodzie na koniec, a wręcz przeciwnie.

Wkleję nowe zdjęcia po zrobieniu ścieżek, w początkach lipca. Trawnik już nabiera wyglądu, przybywa drzew, krzewów, cieszę się każdą posadzoną roślinką.

Tobie i Tacie życzę powodzenia, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego jeszcze 999 jako Bio :D

Z trzech powodów mnie tutaj nie było.

Pierwszy, że mam chałupę.

Drugi, że nie wiedziałem o tym, że znowu chyba będzie budowa.

I trzeci najważniejszy. Nie zauważyłem wcześniej tego wątku. Nie wchodziłem do działu Klub Budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Podlasian i nie tylko. Mam do Was pytanie: czy znacie dobre ekipy budowlane z okolic Białegostoku, sprawdzone przez Was lub Waszych znajomych. Pytam, bo mimo tego, że znamy sporo ekip budowlanych wolimy kogoś obcego, ale sprawdzonego niż osobę z którą utrzymujemy towarzyskie kontakty i czuje się ona bezkarnie po "odwaleniu chałtury". Chodzi nam o wykonanie stanu surowego. Jeśli macie kogoś sprawdzonego proszę o namiary. :-) Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

Bazarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...