Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gocha, nie wiem ile to kosztuje, raczej skłaniam się w kierunku szkieletu. Podam Ci natomiast namiary na ekipę, która ten dom budowała: to jacyś fachowcy z Sokółki, tel (85)7111919, numer mam od własciciela domu. Pytałem go o wrażenia, mieszka w tym domu od poprzedniej jesieni. Był zadowolony i z samej ekipy, i z komfortu w domu. Nie będę Ci pisał o szczegółach, mam nadzieję, ze uda Ci się porozmawiać z właścicielem domu. Dodam, że vis a vis stoi drugi dom z bali, duzo wiekszy, ale na jego temat nic nie wiem.

Mam kolezankę, która od chyba dwóch lat mieszka w domu z bali ale starym, przeniesionym z jakiejś wsi. Jezeli chcesz, popytam ją o szczegóły.

 

Co do mnie- właśnie ogladałem w gminie decyzję o warunkach zabudowy dotycząca mojej działki. Nie powiem Ci jednak nic o cenach- ja dostałem działkę za darmo. W zasadzie, powinienem zacząć już pisać forumowy dziennik budowy, bo teraz zaczyna się prawdziwa jazda. A projekt? Oglądałem mnóstwo ale i tak muszę zacząc przeglądać je na nowo, pod kątem uwarunkowań z DWZIZP. Prawdopodobnie będzie to jakiś projekt gotowy.

 

No własnie, Forumowicze, kto z Was buduje według gotowego projektu, a kto robił specjalnie na własne potrzeby? I ile to naprawdę kosztowało?

Pozdrawiam!

Robert

Projekt indywidualny w 1998 kosztował nas ok 5,000. Warto było zapłacić ponieważ działka jest dość nietypowa (wąska), a dodatkowo mamy dom taki jak chcieliśmy. Co prawda finalny rozkład pomieszczeń sam wyrysowałem, ponieważ architekt miał "trochę" poślizgu :evil: i trzeba było mu ułatwić pracę, bo inaczej byśmy nie zdążyli zacząć budowy w zaplanowanym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A dodatkowo zawsze jak myślę o architekcie, to przypomina mi się taka historia:

w czasie projektowania w/w architekt namawiał nas usilnie na badania geotechniczne ( za co jesteśmy mu zresztą bardzo wdzięcczni - koszt ok 400, a duże ułatwienie ). Po kilku latach dowiedziałem się, że pan architekt zapomniał sam w swoim nowobudowanym domy wykonać badania i okazało się, że wybudował go na starym zasypanym wysypisku śmieci.

Chyba Go zgubiła rutyna?!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Moje"małe dzidzie" :wink: rozpoczynają kolejny rok szkolny, a wydaje się, że tak nie dawno uczyły się mówić... :roll:

Pozdrawiam wszystkie dzieciaczki, zwłaszcze te, z tornistrami na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Podlasianie!

dawno nie pisałem- rok szkolny to spore zamieszanie. Moje "dzidzie" też poszły do szkół- córka do gimnazjum (juz do gimnazjum?!)

 

Ale do rzeczy: szukam geodety - do podziału działki. Jezeli macie dobrego ( i oczywiście w miarę niedrogiego)- dajcie znać.

Pozdrawiam wszystkich rodziców!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja jeszcze liści nie nazbierałam, to i zasnąć nie mogę. :wink:

 

Robercie, ogród dopieszczam, ale zakładanie będzie trwało lata całe... :roll:

Nawodnienie popełnione, trawnik regularnie koszony, altanka narożna już jest, ale nie skończona.

Podobnie z oczkiem wodnym, jest, ale nie ma kaskady... :(

Roślin przybywa. W niedzielę jadę na targi ogrodnicze do Szepietowa.

Mam nadzieję, że wzbogacę ogród o jakieś perełki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...