Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Budujący,

nie zdążyłem złożyć życzeń przed Świetami więc przynajmniej przed Sylwestrem spróbuję nadrobić zaległości.

 

Skończenia w terminie Waszych inwestycji oraz jak najmniej niepotrzebnych stresów z tym związanych- oto czego Wszystkim i sobie życzę.

 

Szampańskiej zabawy!

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vittorio No to chyba wygląda na to, że będzie dwóch "bzykajacych" :lol: .

My najprawdopodobniej po kilku zmianach również zdecydujemy się na Maję II.

Przynajmniej będzie raźniej :lol: i ceny bedzie można porównać

 

pozdrawiam

 

To prawda że bez zmian się nie obejdzie. A tak na marginesie w dziale o projektach jest już temat o Maji 2. Jeśli Cię to interesuje to warto poszukać i poczytać.

 

P.s. Może zmienię nick na "Pszczelarz" 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku,

Dostalem juz 2 wyceny od ekip za stan surowy otwarty bez dachu.

Ekipa nr 1 - 38 tys., ekipa II - 31 tys.

oraz wycene dachu komplet. (więźba + krycie dachówką cer. + materialy) dach 247m2, dwuspadowy 2 lukarny + 4 okna fakro - 50 tys.

Dom 204 pc, 175 pu

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4405ad8a21d9b

Co o tym myślicie?? Szukać dalej ?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że dzisiaj poświęciłem troszkę czasu i przeczytałem temat od 1 strony i wiecie co? od 26 strony do 29 minął rok :o :)

Postanowiłem troche ponabijać postów, a co! Dodam że u mnie nici z Maji, za dużo przeróbek i okazuje się że będzie projekt indywidualny. W sumie jeszcze lepiej. Przynajmniej wszystkie prawa zostaną u mnie na półeczce, szkoda tylko że jest duuuuuuuuża różnica w kosztach. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Tymczasem testuje architektów. Zobaczymy z którym najlepiej mi się będzie współpracowało... (dzięki robsto za namiary)

 

Witam wszystkich w Nowym Roku,

Dostalem juz 2 wyceny od ekip za stan surowy otwarty bez dachu.

Ekipa nr 1 - 38 tys., ekipa II - 31 tys.

oraz wycene dachu komplet. (więźba + krycie dachówką cer. + materialy) dach 247m2, dwuspadowy 2 lukarny + 4 okna fakro - 50 tys.

Dom 204 pc, 175 pu

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m4405ad8a21d9b

Co o tym myślicie?? Szukać dalej ?

 

Marcin

 

50 tys z robocizna i materiałami?

 

Projekcik całkiem całkiem

 

Tymczasem pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innych działach, ale pamyślałem zapytam SWOICH:

 

Mam wycenę domu - jakiego? - domek z poddaszem 165 m.u z silikatów, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu (projekt w dzienniku w stopce).

 

Najnowsza wycena obejmuje:

- stan surowy otwarty z silikatów

- dach blachodachówka/podsufitka/okna dach/wyłaz/rynny PCV

- instalacje elektrycz (ze skrzynką i bezp)

- instalacje co (bez pieca i kaloryf)

- instalacje wod/kan

- tynki wewn. cementowo-wapienne

- posadzki

- ocieplenie poddasza (wełna 20cm) + suchy tynk

- elewacja zew - styropian+tynk krzem-silikatowy

- kierownik budowy/geodeta

 

Całość robocizna + materiały + transport

230.000 brutto

 

Wszystko wykonuje jedna firma - jedna umowa.

PILNIE proszę o opinie :p

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marpal poszło na priv

Jeśli chodzi o dach można z grubsza policzyć:

więżba+krycie(ok.20+30)

więżba mat. max.8-9 tys

okna ok.1300szt

rynny max 4 tys

reszta to dachówka ,najlepiej przejedz się do byle jakiej hurtowni i niech ci zrobią wycenę,ale na moim zdaniem powinno być taniej niż 50 tys całość.

Jeśli będziesz chciał namiary na dachowców daj znać.

Co do stanu surowego to wydaje mi się,że z dachem to powinno być ok.30 tys jeśli nie masz podpiwniczenia chyba ,,ze w tym roku cena poszła ostro w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moją Grupę w Nowym Roku!!!!

 

Widzę, że przybyło kilku nowych budujących. Super. To kolejny dowód, że Podlasie to nie Polska C, bo tez budową stoi. Prawda vittorio? :wink:

 

Czytam uważnie wasze dyskusje o cenach i wykonawcach, a raczej ich szukaniu. Ja też zaczyna dostrzegac problem, chociaz nie w takim stopniu jak Wy, bo mam osobistego fachowca z uprawnieniami i umiejętnościami. No, ale np stan surowy i dach trzeba będzie komus zlecic. Z rozmów ze znajomymi "dachowcami" wynika, że ceny w 2007 idą w górę. Ale to chyba nikogo juz nie dziwi.

 

Ja jestem jeszcze w dziale "papierów niezbednych do rozpoczęcia budowania", dlatego nie będę się tu wymądrzać, tylko poczytam Was - już budujących.

 

RobSto, dziekuje bardzo za namiary na architekta. Projekt sie tworzy, a w zasadzie juz chyba zostały tylko konkrety, tzn wyliczenia, obciązenia i jakieś tam takie. Jak będzie gotowy, to sie pochwalę, chociaz do rezydencji mój dom należał nie będzie. :) Ale może p.Rafał - architekt, przyjmie dla tego projektu wymyślona przeze mnie nazwę. Miło by było....

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vittorio - tak 50 tys. za komplet dach (więźba,material,robocizna)

dlugi rufus - tez wczesniej liczylem ze wyrobię sie w 30 tys.(tan surowy bez podpiwniczenia + więźba) ale nic z tego nie wychodzi... czekam jeszcze na wycene od III ekipy..

Jak słyszalem jeszcze na poczatku roku 2006 za ułożenie klinkieru brali 1,2 PLN.szt. a teraz co najmniej 2,2 PLN tak wiec ceny skoczyly i to mocno..

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...