Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących Podlasian :D

 

Mój projekcik właśnie się robi (odbiór do końca miesiąca). Potem już tylko pozwolenie na budowę (podobno teraz trwa to ok. 1,5 m-ca - mam już warunki zabudowy) i wiosną chciałbym ruszyć z budową. Oczywiście, o ile jeszcze znajdę jakąś rozsądną ekipę. :( Wiem, że późno podjąłem decyzję, ale czasem tak po prostu bywa...

 

Jakby ktoś mógł mnie wspomóc namiarami na godnych polecenia budowlańcow - będę b. wdzięczny.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny - ok. 220m2, podpiwniczony. Pustak ceramiczny (Lewkowo) lub silikatowy - jeszcze nie zdecydowałem się...

 

Budować zamierzam w Sobolewie , gm. Supraśl. Tam mam działkę :D

 

 

Nie byłem w tej miejscowości ale z tego co wiem to będzie jakieś ze 2 km od Grabówki. Ja będę budował w Olmontach, czyli całkowicie z Drugiej straony Białegostoku. Masz może jakieś namiary na ludzi którzy robią fundamenty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w tej miejscowości ale z tego co wiem to będzie jakieś ze 2 km od Grabówki. Ja będę budował w Olmontach, czyli całkowicie z Drugiej straony Białegostoku. Masz może jakieś namiary na ludzi którzy robią fundamenty??

 

Jeszcze nie. Jeszcze poszukuję. Jak na razie ekipy do których dzwoniłem (wszystkie z polecenia różnych znajomych) albo nie mają już czasu, albo mają kosmiczne ceny: rzędu 50.000 zł za stan surowy z więźbą :cry:

 

Ale się nie załamuję i nadal szukam - na przyszły tydzień mam w planie spotkanie z 3 ekipami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanjomy postawił w zeszłym roku domek parterowy /z prostym dwuzpadowym dachem/ 170m2 w szkielecie z więźbą fundamentem i zakupem materiałów wyniosło go około 40 tys zł (materiały + robocizna).

Coola TT, jestes pewien, że to z materiałami?? Sam fundament to wydatek około 10 tys, za drewno na więżbę zapałciłem prawie tyle samo a mam dom 150m.

To dziwnie tanio, bardzo dziwnie tanio...

 

Vittorio, mój geolog tez chciał tyle samo- 800 zł za trzy odwierty.

 

Netoperek- witaj w klubie ;)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin2

 

Pokazywał mi rachunki. Koszt drewna na dom wraz z więźbą (kupował w tartaku Konar w miejscowości Skinddzież) to 20 tys. Fundament 8 tys/podpiwniczony/. Robocizna (robiło 2 ludzi przez troszkę więcej jak miesiąc) dokładnie 10 tys. Aha dodatkowo była jeszcze płyta 22mm do okręcenia domu. To wszystko kosztowało go jak zliczyliśmy 39,5 tys. Dodatkowo musiał wynająć dźwig co go kosztowało w sumie 800 zł i koparko-ładowarkę ok 400 zł. Mówił też że być może na jakieś inne pierdoły wydał około 1 tys.

 

 

Fachowcy byli z Narwi. Ma mi załatwić namiary, tylko obecnie 2 tygodnie go nie będzie bo jest na urlopie. Jak już dostanę te dane to podam je na forum. tylko na razie musimy troszkę zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT ===> jeżeli to fakt, to Twój znajomy wybudował dom za bardzo atrakcyją cenę! Dziś to juz nie jest możliwe.... :(

 

Robin2, vittorio===> ostatecznie, czy zdecydowaliście sie na te odwierty geologiczne? Przyznam, że zaczęłam się też nad tym zastanawiać, bo na mojej działce jest studnia, więc może jeszcze jakieś żyły są ukryte? 8)

 

vittorio===> znalazłeś już architekta?

 

netoperek===> duuuuży dom sobie zaplanowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu nad architektem usilnie pracuję :p a z geologiem to na bank. Co prawda pare złotych to kosztuje ale będę spokojniejszy. Poza tym to będzie potrzebne do projektu konstrukcji. Mam nadzieję że mróź trochę zelżeje bo chciałbym żeby wykonał te odwierty teraz, choć z drugiej strony buedy nie będzie jak zrobi to na wiosnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vittorrio gdzie budujesz że będziesz odwierty robił??

Ja robiłem na jednaj działce gość wziął ok. 500 pln, a jeżeli ktoś chciał dokumentację to zażyczył kolejne 500.

 

A z drugiej beczki - to na jakim architekcie Ci zależy? Mój indywidualny projekt domu (pomniejszona Korona) powstaje kosztem 3000 pln. Nie wiem czy to drogo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vittorrio gdzie budujesz że będziesz odwierty robił??

Ja robiłem na jednaj działce gość wziął ok. 500 pln, a jeżeli ktoś chciał dokumentację to zażyczył kolejne 500.

 

A z drugiej beczki - to na jakim architekcie Ci zależy? Mój indywidualny projekt domu (pomniejszona Korona) powstaje kosztem 3000 pln. Nie wiem czy to drogo czy nie?

 

3000 to mało jeśli to jest projekt indywidualny. Przecież za zwykły płacisz 1500-3000. Z tego co do tej pory zdążyłem się zaorientować to cena waha się w granicach 4000- 20000 zł (w MTM stylu życzą sobie 50zł za 1m2 :o ). Wolałbym aby to był dobry architekt ze sporym doświadczeniem, a nie koleś który posadzi studenciaka a później przyłoży pieczątkę. Raz a dobrze. Zdaję sobie sprawę że i tak najważniejsza jest ekipa ale wolałbym mieć wszystko cacy również w projekcie.

Buduję (a raczej planuję zbudować :wink: ) na lekkim wzniesieniu i z tego co słyszałem mogą wystąpić problemyh z wodą gruntową. Między innym dlatego chce żeby geolog zrobił odwiert, zobaczył na jakiej głebokości jest 1 warstwa wody, a później się przebada i zastanowi czy robić studnię kopaną czy wierconą. Zresztą cena obejmuje 3 odwierty + projekt (czy coś takiego, gdzie napisane będzie jaka to gleba itd.)

 

Wcześniej zastanawiałem się jeszcze nad radiescetą (chyba tak to się pisze) ale po lekturze tego tematu na forum odpuszczam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom będzie budowany w technologii szkieletowej.Mam możliwość zakupu wełny (różnej z Rockwoola),a raczej jej odpadów w cenie 1 zł za 1m2. Będą to odpoady o szerokości około 40cm i długości ok 1m. Różne grubości - posortowane. Zakup od firmy która buduje domy pod klucz.

 

Czy w Waszym przekonaniu możnaby docieplić takową wełną dom?? Bo w moim przekonaniu cena jest cholernie kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...