Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Kosztorys robiłem sam tzn.wyliczyłem potrzebne ilości materiałów na kartce i póżniej chodziłem z tą kartką po hurtowniach i pytalem o ceny.Najbardziej zestawienie ilośći materiałów przydaje się na stan surowy,póżniej takie rzeczy jak instalacje pomagali mi wyliczyć odpowiedni fachowcy .

Wcześniej próbowałem zostawiać projekt w hurtowniach do wyceny,ale przeważnie nic z tego nie wychodziło ,a to trzeba czekać 3 tygodnie ,panie to jeszcze za wczesnie (kupowałem wszystko w lutym 06).Czasami chcieli kasy ,a jak już wyliczą to mało kiedy zgadzają się podane przez nich ilośći w prównaniu z innymi hurtowniami.

Dlatego też usiadłem sam i z kalkulatorem w ręku liczyłem po koleji czego mi trzeba.Np.ilość bloczków na fundament,pustaków na ściany ,styropianu na elewację,posadzkę,wełny na dach,stali zbrojeniowej i takie tam proste rzeczy.

Generalnie wpadek nie miałem ,zawsze starałem się liczyć tak na około 90%, resztę dokupowałem na bieżąco.

Zimą szukałem okien ,było wtedy dużo czasu żeby się rozgładać i coś wybrać.

Dach też lepiej policzyć z grubsza tak na oko,każda firma inaczej liczy i można się poślizgnąć( najlepiej podawać m2 powierzchni,obwód dachu,dł kalenicy) przeważnie wszyscy chcą podawać cenę końcową bez wyszczególnienia materiałów i dlatego warto poryównywać chociaż te podstawowe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety adamsa Ci nie pomogę w temacie, bo jestem na innym etapie, jeszcze w fazie projektu. 8)

 

Ale także mam do was pytanie....

Czy robiliście kosztorys budowy, tzn zamawialiście u fachowca? Przydaje się?

Czytam forum na ten temat i mam mętlik w głowie.... :-?

 

Sie masz Mikazuu,

zamówiłem i na nic się nie przydał.

Majstrzy liczyli po swojemu i każdy krytykował że stawki w kosztorysie nieaktualne (choć były sprzed m-ca). W hurtowni też się nie przydał, bo nikomu nie chciało się wyliczać materiałów tak skrupulatnie jak w kosztorysie (wyliczyli mi 30% pozycji).

Teraz z perspektywy czasu nie inwestowałbym w kosztorys.

 

Pozdrawiam :p

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob Sto

myslałęm, że jednak ten kosztorys był przydatny a tu niespodzianka :(

Ja, podobnie jak Długi Rufus też wczesniej liczyłem wszystko sam. Polatałem po gazetach i stronach internetowych, załozyłem zeszyt żeby wszystko na bieżąco notowac i w większości mi sie zgodziło.

Co do dachu: w kilku miejscach dostałem szczegółowe wyliczenie poszczególnych pozycji, mój dekarz tez zrobił mi takie zestawienie przed wykonaniem pracy.

 

Pozdr.

Robertr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob Sto

myslałęm, że jednak ten kosztorys był przydatny a tu niespodzianka :(

 

 

Pozdr.

Robertr

 

Hey Roberto,

 

Twoje ogólne zestawienie wykorzystywane do kredytów bardziej mi pomogło w szacunku przyszłych kosztów, niż szczegółowy kosztorys (co do gwoździa) za króry zapłaciłem kilka stówek. Według niego materiały z robocizną na mój dom maiły się zmieścić jak dobrze pamiętam w 230 tyś. Dziś wiem że to abstrakcja - a kosztorysant tworzył to w listopadzie 2006, a nie 2 lata temu!!!

Dlatego uważam że nie ma sensu inwestowanie w kosztorys zwłaszcza w takich czasach baaardzo galopujących cen :p

 

 

Na marginesie:

DZIŚ podpisałem umowę z wykonawcą na budowę domku :p :p :p

 

Pozdro

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ruszam wiosną 2007 na obrzeżach B-stoku. Czekam na pozwolenie. A może ktos interesował się kredytem z dopłatami? Jak to wygląda na tle np. kredytu w CHF? Poza tym poszukuję namiarów na kupno desek do szalunków, oraz gdzie najtaniej kupię bloczki na fundament i beton towarowy? Bardzo proszę o namiary wszystkich, którzy niedawno to przerabiali. Pozdrawiam - już prawie wiosna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypało?

Tak, ale na 1 dzień!!! :D

Takiego śniegu nie widziałam od... 3 lat! Cieszyłam się jak dziecko. :)

 

Szkoda, że nie mam okazji odczuwać takiej radości z powodów budowlanych. Projekt się opóźnia, jakieś komplikacje z papierami... Zastanawiam się, czy pozwolenie na kwiecień jest realne? :-?

echhh, jak Wam zazdroszczę.... Wy już jesteście praktykami - ściany, dach, okna...

Kiedy i mnie spotka ta przyjemność?! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podlasian!!!

zasypało nas toszke i pomroziło. Widze że jest dużo chętnych do budowy na wiosne, teraz zbieracie papierzyska -oj trzeba dużo cierpliwości. Ja jestem na etapie wstawiania okien . Zamowiłam je i czekam na wstawienie ale to jeszcze troszke potrwa. Miałam w planach swoj dom obic szalowka drewniana ale ostatnio ktos mi podpiwiedzial aby połozyc tynk.Zewnetrzne sciany sa z rozbiorki wiec drewno juz swoje lata ma./ tylko co na ocieplenie welna twarda czy styropian/.

Jeszcze mam troche czasu na myslenie

Brakujace drewno na dach kupowalam w w tartaku w Kołodnie kolo Krolowego Mostu.Ostatnio interesowałam sie oferta tartaku w supralu . Potrzebne mi sa deski na zrobienie podlogi na poddaszu bo mam tylko belki. Nie wiem czy nie klasc od razu podlogowke czy tez deski i potem cos na nie?. tak wiec kazdy ma swoje dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu

czy to BXL to Bruxelles? U Was snieg??? Przecież to kataklizm ;)

Nie przejmuj sie papierami, byle je załatwić, potem wszystko juz z górki ;)

 

Halino

tak myślę, że na drewno to raczej wełna, tak przynajmniej zostało zrobione ocieplenie u moich sąsiadów. A potem na wierzch poszedł tynk i wszystko ładnie wygląda i jest cieplutko. Oni tez mysleli o szalówce ale drewno jednak wymaga co pewien czas renowacji a to niestety kosztuje...

Co do podłóg na pietrze- możesz zobaczyć tu: http://www.muratordom.pl/6351_625.htm

i tutaj: http://www.muratordom.pl/6329_460.htm

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to BXL to Bruxelles? U Was snieg??? Przecież to kataklizm

 

Robin, rzeczywiście bardzo trafnie to nazwałeś! U Belgów wszystko, co jest nagłe, utrudniające im życie lub zwyczajnie "nie lubiane" to KATASTROFA! :D

Kiedy spadł śnieg, jechałam do pracy 2h, a normalnie zajmuje mi to ok45min. :-? Hmm, ich służby drogowe nie posiadaja takich sprzetów jak piaskarki czy solarki, z pługam śnieznymi też nie najlepiej... ale ostatecznie po co im takie pojazdy, skoro większy śnieg pada raz do roku lub nawet rzadziej. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhh, jak Wam zazdroszczę.... Wy już jesteście praktykami - ściany, dach, okna...

Kiedy i mnie spotka ta przyjemność?! :wink:

 

Mikazuu nie przejmuj się nie jesteś sam :D Mi też troszkę schodzi z kwitologią. Ja raczej do budowy zabiorę się gdzieś w czerwcu. Pozdrawiam

 

W grupie raźniej! :)

A czemu dopiero w czerwcu? Jakie papierki zabierają ci tyle czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupie raźniej! :)

A czemu dopiero w czerwcu? Jakie papierki zabierają ci tyle czasu?

 

Mikazuu

Tak mi się realnie wydaje że w czerwcu. Myślę że niedługo po wielkanocy w wariancie optymistycznym powinienem być gotowy ale wolę dmuchać na zimne. Zakładam więc czerwiec, a jeżeli wyjdzie szybciej to będę tylko zadowolony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Robercie za podpowiedz!

Ja swoje papierki zalatwialam tez dośc dlugo -warunki zabudowy 8m-cy

prąd 10 m-cy

pojekt indywidualny 118 m2 powierzchi uzytkowej 1,5 m-ca cena 3,500 tys

pozwolenie na budowe 3 tyg potem 2 tyg uprawomocnienie. Byla to jeszcze gmina zabludow teraz juz Białystok.

W miedzy czasie bylo duzo przestojów bo urzednicy chorowali. tak to bywa choroba nie wybiera terminow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...