Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

tak na prad czekalam tyle czasu

w pazdzieniku 2005 dostalam warunki zabudowy i zlozylam dokumenty brakujace do elektrowni. Inwestycja polegala na wstawieniu 2 nowych słupow i przeniesienie jednego starego w inne miejsce

-najpierw przetarg na architekta

-potem architekt szukal mapek i narysowal projekt /kazdy moj telefon do niego to krok do przodu i nerwy nerwy/ nabral na przetargu zamowien a potem czasu nie mial/

- potem przetarg na wykonawce

- potem interwncja w elektrowni w koncu to XII wiek

caly cyrk z tym pradem moze dlatego ze akurat byla zmiana gminy

to tylko moze ja mialam pecha teraz prad mi w zimie nie potrzebny a rachunki do placenia niestety sa 60 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina67, nie zazdroszczę sytuacji z ZE. Poniekąd wiem, co musiałaś czuć bo ja sama przechodzę pertraktacje z nimi :evil: (tylko nie wiem czy coś wywalczę :-? ). Ale im nerwów też naszarpię, to ostatecznie przyjemność zarezerwowana nie tylko dla jednej strony :wink: .

 

 

PS. Zauwazyliście, że mamy juz kolejna stronkę wpisów więcej?! To kolejny dowód na to, że mamy boom budowlany w regionie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy BOBOBO,

 

Halina67 - prąd 10 m-cy??? Czemu tak długo. Właśnie mam się zabrać za prąd bo może będę potrzebował w przeciągu miesiąca, ale Ty mnie mocno wystraszyłaś.

 

 

RobStoa gdzie masz tą działkę bo to co mówi chalina jest całkiem możliwe?

 

Jeżeli chcesz przyłącze kablowe to potrwa to faktycznie około 10 miesięcy.Jeżeli napowietrzne to powiedzmy, a nawet krócej.

 

Zawsze możesz jednak na szybkiego zrobić zasilanie tzw placu budowy i to zajmie Ci około 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobStoa gdzie masz tą działkę bo to co mówi chalina jest całkiem możliwe?

 

Jeżeli chcesz przyłącze kablowe to potrwa to faktycznie około 10 miesięcy.Jeżeli napowietrzne to powiedzmy, a nawet krócej.

 

Zawsze możesz jednak na szybkiego zrobić zasilanie tzw placu budowy i to zajmie Ci około 2 tygodni.

 

Moja działeczka jest w Starosielcach. Pocieszyłeś mnie bo w przeciągu miesiąca potrzene jest mi właśnie zasilenie budowy :p

A docelowo to mi się jeszcze nie spieszy. Słup mam przy samej działce - sąsiad już pobiera zasilanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos może polecic ekipe budowlaną do wybudowania domu jednorodzinnego kilka kilometrów od Białegostoku, a która bierze mniej niz 72 tys +VAt (stan surowy otwarty bez dachu!!!!!!, bo według mnie jest to cena z kosmosu za wybudowanie domu na planie prostokata prostego jak stodoła w połowie podpiwniczonego o wymiarach 12 x 9 + garaż...

 

bardzo prosze o odpowiedź, podpowiedź i podniesienie na duchu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

72 tys +vat to starasznie dużo. Trzeba porozgadac sie na wsiach, to nie bedzie moze profesjonalna firma ale znacznie tansza . U mnie czesc murowane robil pan z okolic Juchnowca.Fundament 150 wysokości scianki dzialowe przedsionek z kotlownia i 2 olbrzymie kominy ponad 10% tego co napisalas Pozostale sciany sa drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie budowlańcy mają ceny z kosmosu tylko ich pracodawcy zobaczyli, że moga skubać klienta ile wlezie:/ wy płacicie duzó więcej niż rok temu np. a budowlaniec nie zarabia o wiele więcej niż w zeszłym roku. Sam jestem budowlańcem i widze co się dzieje:/ po prostu nasi szefowie zarabiają krocie, zmieniają samochody, jezdżą na wakacje itp., nam dali podwyżki o 50 gr na godzinę względem poprzedniego roku, pracujemy głównie na czarno, po 10 -12 godzin dziennie,po 6 dni w tygodniu i wtedy zarabiamy jako takie pieniądze, nie wspomną o braku płatnych urlopów:/ no i po prostu odechciewa sie wszystkiego i nie dziwię sie ze wszyscy znajomi budowlańcy tylko kombinują jak tu wyjechać na zachód.Dlaczego wy inwestorzy nigdy nie zainteresujecie się za co tak naprawdę bierze pieniądze wykonawca? Czy pracownicy są legalnie zatrudnieni, mają odzież ochronną i są wyposażeni w odpowiedni sprzęt,pracują przestrzegajac przepisów prawa pracy i BHP?Myślę że bardzo byście się zdziwili ile tak naprawdę pieniędzy z tego co wy płacicie trafia do tych którzy daną pracę wykonuja.Pozdrawim wszystkich budujących i zapraszam przypatrzcie sie dokłądnie jaka jest sytuacja w firmach, które u was wykonują pracę. Osobiście znam dekarzy ,którzy w życiu nie mieli na sobie szelek asekuracyjnych, ani kasku a robią po kilka kilkanaście lat dachy:/i to nie ze swojej winy,po prostu pracodawca w ten sposób oszczędza,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ostatecznie nie kazdy jest Kulczykiem i dostaje 1mln od rodziców na początek dorosłego zycia... :-?

 

ostatnio zauważyłam, że osoby które dostały od rodziców i urządzony dom i pieniądze i samochody i co tam jeszcze chcą - absolutnie nie szanują tego, absolutnie

 

a niechby tak sam zapracował, pospłacal kredyt.... odmawiał sobie wielu rzeczy....

 

a 72 tys nie zapłace, juz wole sama cegły nosić - bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 72 tys nie zapłace, juz wole sama cegły nosić - bez przesady

 

angielka, brawo za chart ducha!!! :)

 

kasiorekk, jestem przekonana że w niedługim czasie budowlańcy w Polsce (a nie tylko ich szefowie) będą zarabiac przyzwoite pieniądze, bo deficyt takich ludzi spowoduje "wędrówkę po rozum do głowy" wśród kadry kierowniczej... :wink:

 

Mam kolegę (pracuje na wykończeniówce w Warszawie), któremu szef zasponsorował technikum zaoczne! :o Zreszta wszystkim tym z jego ekipy, którzy chcieli uzupełnic w ten sposób wykształcenie.

Życiowe podejście... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach zimowej przerwy ma do podlasian dwa pytania:

 

1. Czy ktoś z Was próbował odrolniać działkę (wyłączać z użytków rolnych)??

 

2. Czy, któraś z podbiałostockich gmin dofinansowuje zaku ekologicznych źródeł energii np. Solary.

 

Pozdrawiam

 

 

a w jakiej gminie chcesz odrolniac ta działkę? bo jeżelii gmina Zabłudów, to mozesz sobie odpuścić temat - lepiej złóz wniosek o wydanie warunków zabudowy

 

no mnie też interesuja dofinansowania do odnawialnych źródeł energii - osobiście jeszcze tylko do ministerstwa środowiska nie pisałam w tej sprawie. Generalnie to tylko dla przedsiębiorstw - nic tylko działalnośc gospodarczą załozyć wziąc kase i zamknac działaność:) ale se wymyśliłam

 

Ale wymyśliłam jeszcze coś - jeżeli tylko przedsiębiorstwa mogą dostać dofinansowanie na ekologiczne, odnawialne źródła energii - to dlaczego sprzedawcy tych urządzeń nie występują o takie dofinansowania - a klientom nie sprzedają taniej (bo róznice pokryła by dotacja) i wtedy wilk byłby syty i owca cała i ekologicznie bybyło....

 

a ci tak zwani posłowie to zajeli by się czyms pozytecznym - bo mnie osobiście mało obchodzi kto kiedy i z kim jakies 20-30 lat temu... noludzie..

ale sie rozpisałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Czy, któraś z podbiałostockich gmin dofinansowuje zaku ekologicznych źródeł energii np. Solary.

 

 

Jakiś czas temu się w tej kwestii orientowałem i wyglądało to tak: jak jesteś "rolnikiem" i prowadzisz gospodarstwo rolne to jest szansa na refundację czy niskooprocentowane kredyty. Jeśli natomiast jesteś zwykłym szarym człowieczkiem i masz zamiar kupić sobie kolektory to niestety, otwierasz szeroko portfel... :) (ale mogło się coś w tej kwestii zmienić mogę nie mieć racji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT,

na podstawie stanu mojej wiedzy:

 

złóż wniosek o wydanie Decyzji o warunkach zabudowy. Jezeli Twoja działka leży przy drodze w obrebie granic administracyjnych miejscowości- nie musisz się o nic obawiać. Na podstawie Decyzji... składasz wniosek o wydanie pozwolenia na budowę a do Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego (przy Branickiego 13) składasz wniosek o wyłączenie z produkcji rolniczej gruntów, które na Twojej działce zajmie dom i utwardzona nawierzchnia. Pogadaj w tej sprawie z architektem, on Ci podpowie ile można wyłączyć, żeby za to nic nie płacić.

 

Ale...żeby nie było tak różowo:

 

"... wyłaczenie z produkcji rolnej nastąpi z chwilą rozpoczęcia innego niż rolnicze użytkowanie gruntów, bez potrzeby prowadzenia w tej sprawie stosownego postepowania administracyjnego..." ale tylko wówczas, gdyTwoja ziemia ma klasę niższą niż III i nie jest pochodzenia organicznego.

 

Co to znaczy?- jeżeli chcesz- przeslę Ci zdjęcie decyzji o "odrolnieniu"

 

Pozdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...