Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robin2 dzięki za podpowiedź.

 

Około Wielkanocy mam najpóźniej dostać decyzję o warunkach zabudowy. Pozwolenie na budowę będę miał więc około czerwca. I od razu zaczynam budowę.

 

Ala mam bardzo dużą działkę 6000m2. Zagospodarować dla siebie chciałbym tylko 1700, a resztę z czasem sprzedać. Zostanie mi więc około 4300 m2 co bym podzielił na działki po ok. 850 m2. Z tym że jest to obecnie ziemia rolana i nie można jej dzielić na mniejsze kawałki niż 3000m2, odrolniając chciałbym to ominąć.

 

 

Robin prześlij mi jak możesz tą decyzję o odrolnieniu. Mam V, i VI klasę ziemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W moim przekonaniu jednak się opłaca. Oczywiście tylko i wyłącznie na południowym skosie dachu, bo bezsensem jest wieszanie ich na innych skosach (a takie rozwiązanie widziałem). Najlepiej jeszcze gdyby takowy dach był czarny (balcha lub dachówka). Zwróci się czy nie zwróci, wydatek jest jednorazowy, a zawsze to mniej wydawać przy eksploatacji.

 

Ja sam nie wiem czy będę montował, obecnie jestem na tak, ale ciekawe czy mi ochota nie minie jak mi trochę się portfel wyczyści.

 

Jest to jednak wydatek ok 15 tys, co wolałbym jednak w ulokować w komineh z wkładem conajmniej 12 godzinnym, płaszczem wodny, sterowany elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Waszym zdaniem inwestowanie w solary ma sens w naszym regionie?

Niby słońce świeci tak samo, ale jednak nie tak często jak w innych regionach kraju, mam nawet wrażenie że nie tak mocno.

Na mojej działce śnieg leży zawsze dłużej niz np w innej części wsi. :roll:

 

Pewnie że się opłaca!! Pomyśl jak ceny surowców opałowych pójdą do góry. Prędzej czy później. A tak masz darmową energię. :) Trzeba tylko mieć na te solary. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP!

 

"... już był w ogródku, już witał się z gąską..."

 

No właśnie, już byłem pewien, że tynki zrobię gipsowe, z agregatu, już prawie tynkarz opłacony ale...żona wierci dzurę w brzuchu, że może jakieś inne, że może tańsze...

 

A co Wy o tym sądzicie? Jakie macie u siebie tynki (jeżeli domy już stoją) albo jakie planujecie?

Czy macie ekipy, które robią inne niż gipsowe?

 

Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Waszym zdaniem inwestowanie w solary ma sens w naszym regionie?

Niby słońce świeci tak samo, ale jednak nie tak często jak w innych regionach kraju, mam nawet wrażenie że nie tak mocno.

Na mojej działce śnieg leży zawsze dłużej niz np w innej części wsi. :roll:

 

Daaaaaawno temu rozgryzałem ten temat, z tego co pamiętam solary i nasłonecznienie zimą nie starczają na PEŁNE ogrzewanie domu, mogą być alternatywnym źródłem ciepła lub służyć np do podgrzewania wody. Porównując koszty podgrzewania wody np piecem na ekogroszek, czy nawet grzałką (czyli prądem) nie jest kosztem w skali roku rzucającym na kolana, a cena solaru przewyższa kilkunastoletnie takie koszty. Zwłasza że solary nie są również rozwiązaniem dla pokoleń - mają swoją żywotność. Dla mnie jest to inwestycja z małą szansą zwrotu. Taka jest moja skromna opinia.

 

A co Wy o tym sądzicie? Jakie macie u siebie tynki (jeżeli domy już stoją) albo jakie planujecie?

Czy macie ekipy, które robią inne niż gipsowe?

 

Jeśli piszesz o wewnętrznych to mój majster zaplanował u mnie cementowo-wapienne. Czy polecam jeszcze nie wiem - bo nie mam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto, podzielam twoje zdanie co do solarów. Może gdybym budowała w Hiszpanii to warto by w takie urządzenia zainwestować, ale z drugiej strony w tym kraju raczej nie potrzebuja dodatkowej alternatywy grzewczej, bo nawet zima mają 15st.! :lol:

 

vittorio, solary = darmowa energia?! :o

mój portfel uważa, że coś co kosztuje kilkanascie tysiecy zł nie jest darmowe... :wink: :)

wzrost cen surowców opałowych jest nieunikniony, ale myslę że Japończycy albo inni wizjonerzy wymyślą jakąś tańszą alternatywę... :)

 

Robin2, ja także do tynków mam jeszcze daleko, ale cementowo-wapnienne sa ok. (tu podpieram sie wiedza "wszystkowiedzącego nt budowlane" męża) :)

Jak Twoja żona zobaczy, jak szybciutko z agregatu robi się jej ładna ściana, zmieni zdanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich podlaskch forumowiczow!

 

Nie znalazlem, czego szukam, na forum, dlatego pytam Was: potrzebuje dobrej agencji, ktora poszukalaby dla mnie dzialki nad Bugiem, w okolicach Siemiatycz.

 

Byc moze zdecydujemy sie kupic dzialke w tej okolicy, ale w tej chwili nie mozemy sami zajac sie objazdem i przeszukiwaniem fajnych miejsc. Prawdopodobnie bedziemy mogli to zrobic w lecie, a moze do tego czasu firma wyszukalaby nam kilka ofert? Okolica nie jest nam zupelnie nieznana, pare lat temu spedzilismy tam wakacje i wiemy w miare dokladnie, gdzie chcemy szukac :-)

 

Bede bardzo wdzieczny za uwagi i adresy firm, ktore moglibyscie polecic. A moze uwazacie, ze zupelnie nie tak sie do tego zabieram? Tez piszcie :-)

 

pozdrawiam pozdrawiam

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yotiao, każdy sposób szukania dziłaki jest dobry, różnica raczej w skuteczności poszczególnej metody :)

 

Agencja nieruchomości to jest dobry pomysł, ale nie wiem czy w Siemiatyczach takowe są.

 

Ja zaczęłabym od samodzielnego poszukania w internecie, tzn. jest taki portal

http://www.bialystokonline.pl/ tam znajdziesz rozbudowany dział nieruchomości, adresy agencji i oferty prywatnych osób (duzo ofert działek, czesto z fotkami). Wprawdzie najwięcej jest ofert z Białego i okolic, ale Siemiatycze coraz częściej tam goszczą. Zawsze to jakiś trop. Dodatkowo można zorientować się w cenach ziemi w regionie.

Druga metoda to prasa lokalna. Istnieje chyba taka gazeta jak "Głos Siemiatycz". Może maja wersję elektroniczną?

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzieki za wskazówki. No ja etap internetowy mam juz raczej przejrzany i w "mojej" okolicy nikt się z niczym nie ogłasza, dlatego podejrzewam, że aby znależć tam coś fajnego, to rzeba się przejechać i rozejrzeć na miejscu lub mieć znajomości wśród tubylców. Ktoś taki jak agent nieruchomość, który jest stamtąd byłby najlepszy (przynajmniej o tyle, o ile sobie wyobrażam agenta nieruchomość).

 

Dodatkowy problem jest taki, że nie mam bardzo sprecyzowanych wymagań - mogę zdecydować się na zakup działki typu "szczere pole", ale może to być także siedlisko lub działka z dom(ki)em, nawet takim do remontu.

To okolica jest podstawowym kryterium, reszta nie ma dużego znaczenia (no, jest też limit finansowy rzecz jasna).

 

Z tego, co szukałem w sieci, to ani w Siemiatycach, ani w Drohiczynie nie ma agencji nieruchomości. Głos Siemiatycki to pewnie najlepszy pomysł, mają stronę, ale ogłoszeń na niej: sztuk jeden... Może jednak zdecyduję się nadać ogłoszenie do papierowej wersji...

 

Przyszło mi jeszcze do głowy coś takiego - żeby skontaktować się z gospodarzami, u których wakacjowaliśmy kilka lat temu, i powypytywać ich, czy ktoś się w pobliżu nie pozbywa ziemi/gospodarstwa. Może to chwyci?

 

Dzięki raz jeszcze i przysyłajcie pomysły, jak Wam coś do głowy przyjdzie,

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja jestem z Siemiatycz, więc może bedę mogła Ci pomóc. Ogłoszenie do Głosu Siemiatycz możesz przesłać e-mailem: [email protected] Jeszcze niedawno agencje nieruchomości prowadził Pan Błoński (tel 085 6555669), myslę że ten człowiek może Ci pomóc. W jakiej miescowosci lub gminie chcesz znależć działkę, może wtedy będę mogła napisać coś więcej. Pozdrawiam Ania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!!!

Myślałam ze juz wiosna bedzie i zaczełam rozgladac sie za materialami do wykonczeniowki a tu znowu sneig i zaspy. Mimo to zze zimno kupilam plyty OSB, bo drozeje ciagle drzewo to i one maja podrozec od marca.

Teraz musze jeszcze kupic welne na ocieplenie poddasza. Moze wiecie gdzie mozna nabyc welnę w dobrych /niskich cenach/i płyty gipsowo-kartonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja jestem z Siemiatycz, więc może bedę mogła Ci pomóc. Ogłoszenie do Głosu Siemiatycz możesz przesłać e-mailem: [email protected] Jeszcze niedawno agencje nieruchomości prowadził Pan Błoński (tel 085 6555669), myslę że ten człowiek może Ci pomóc. W jakiej miescowosci lub gminie chcesz znależć działkę, może wtedy będę mogła napisać coś więcej. Pozdrawiam Ania.

 

Dzieki za kontakt!

No ja póki co jestem zafiksowany na Niemirowie lub Wajkowie, ostatecznie na Sutnie (wszystko gmina Mielnik, w tej kolejności), koniecznie z dojściem do/widokiem na Bug. Póki co także, jak pisałem, nie mam sprecyzowanego celu, co bym chciał ewentualnie kupić, ale pewnie ziemia byłaby lepsza od ziemi+domu/siedliska (dużo tu zależy od finansów...).

 

Dzięki i pozdrawiam,

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja jestem z Siemiatycz, więc może bedę mogła Ci pomóc. Ogłoszenie do Głosu Siemiatycz możesz przesłać e-mailem: [email protected] Jeszcze niedawno agencje nieruchomości prowadził Pan Błoński (tel 085 6555669), myslę że ten człowiek może Ci pomóc. W jakiej miescowosci lub gminie chcesz znależć działkę, może wtedy będę mogła napisać coś więcej. Pozdrawiam Ania.

 

Dzieki za kontakt!

No ja póki co jestem zafiksowany na Niemirowie lub Wajkowie, ostatecznie na Sutnie (wszystko gmina Mielnik, w tej kolejności), koniecznie z dojściem do/widokiem na Bug. Póki co także, jak pisałem, nie mam sprecyzowanego celu, co bym chciał ewentualnie kupić, ale pewnie ziemia byłaby lepsza od ziemi+domu/siedliska (dużo tu zależy od finansów...).

 

Dzięki i pozdrawiam,

jarek

 

Taniej kupisz mieszkanie w Warszawie niż ziemię czy nawet siedlisko w tych okolicach :cry: . Sasiedztwo z Turkiem czy Maruszeczko niestety kosztuje. Jeżeli zalezy Ci na okolicach Bugu to taniej będzie na lini Siemiatycze-Drohiczyn.

Pozdrawiam Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej kupisz mieszkanie w Warszawie niż ziemię czy nawet siedlisko w tych okolicach :cry: . Sasiedztwo z Turkiem czy Maruszeczko niestety kosztuje. Jeżeli zalezy Ci na okolicach Bugu to taniej będzie na lini Siemiatycze-Drohiczyn.

Pozdrawiam Ania.

 

Hę? Te nazwiska mi nic nie mówią, ale Google mi wyjaśnił (nie mam telewizora). Znalazłem też ogłoszenie o sprzedaży domu i 0,2ha działki w Sutnie, cytuję "okolica oblegana przez warszawski światek telewizyjny". Za 160 tys. zł...

 

Ło matko, no to przechlapane, nagle okolica znacznie straciła na atrakcyjności... Co prawda jak tam byłem 5 lat temu, to już tam była jakaś "pani z TVNu", ale nie sądziłem, że to poważny trend. Kurde, że też sobie wybrali moją okolicę... Zależy mi na, z całym szacunkiem, zapadłych dziurach, ale rozumiem, że to nie Niemirów i nie Wajków. Ech.

 

Dałaś mi do myślenia... Wielkie dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam,

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cześc! Tak sobie czytam i czytam...i włosy mi nagłowie dęba stają. Po pierwsze buduję w lipcu za 30 tys. z dachem - dom 140m , czterospadowy dach z 3 lukarnami kryty dachówka....skad u Was te ceny za wykonanie stanu surowego?! Augustów w końcu do tanich też nie należy, ale bez przesady. Co do klimatu to ogrzewał będę propanową pompą ciepła. Jeśli chodzi o solary to poczekajcie do grudnia 2009. Wtedy ruszy przemysłowa produkcja nowego szkła solarnego - podobno 1 watt E ma kosztowac 1 dolara wg... wczorajszych wiadomości na onecie. Jeśli ktoś rozważa grzanie solarami ciepłej wody to niech sie zastanowi nad ...pompą ciepła w domu, która czerpi ciepło z powietrza. Koszt podgrzania wody to 1,39 dziennie. Koszt pompy około 8000. Mniej niz solary i cały rok :wink: bez wzgledu na pogodę. Polecam link forum o pompach w wymianie doświadczeń. A tak na marginesie: podobno jest jedna Stiebel Eltron z funkcją rekupertora dla domu o powieszchni do 150m. Napiszcie proszę czy ocieplacie. Ja wełna, ale nie wiem jeszcze jakiej grubości. Sciany nośne mam z porothermu 25p+w. Chcę, żeby dom byl bardzo ciepły, ale bez topienia kasy w błoto. A klawiaturę mam gumową więc nie paczcie na spcje iinne takie bo...to po prostu poemat :lol: Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...