Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

(...)czekaja mnie zakupy budowlane. Okaże się, czy bede miała z czego budować...

 

Nie chcę Cie pocieszać Mikazuu ale to co piszesz jest wielce pradopodobne.

 

Chociaż głowa do góry ja też się wkurzam, ale nakie nerwy są chyba wkalkulowane w budowę.

 

E, nie jest tak żle. Trzeba tylko trochę wcześniej się rozejrzec za materiałem. Ja też zacząłem się troche niepokoic i na wszelki wypadek swój beton komórkowy zamówiłem u poducenta. Co prawda nie wiem za ile go kupię :( i będzie dopiero w polowie lipca, ale moja budowa zaczyna się w sierpniu. Do tego czasu jak coś znajdę korzystniejszego to najwyżej zrezygnuje z zamówienia.

Moja kolezanka też zaczęła panikowac i chciała już sprowadzac bk z Pruszkowa, ale na szczęście znalazła w Białymstoku i to praktycznie od reki.

I tu ciekawa rzecz: to co ona kupuje to depozyt innych klientów, których budowy zaczynaja się dopiero w drugiej połowie roku i kiedy przyjdzie na nich kolej, dostaną towar z najnowszej produkcji. Tak więc to my sami trochę napedzamy te galopujące ceny zamawiając na zapas, ale z drugiej strony jak nie zamówisz to możesz zostac bez bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie ,ale teraz chyba wszędzie tak jest

Materiałów mało chętnych dużo i wszyscy sprzedawcy cwaniakują

Nie chcesz nie kupuj ,kupi kto inny

Jeszcze będą przepraszać ,dwa ,trzy lata ,koniunktura się skończy i wtedy zobaczymy

Tylko co z tego jak ja już się nie będę budował

Ja już to przerabiałem ,różne rzeczy się działy, ale nie ma co się obrażać jak pilnie trzeba to nie ma wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki rozmawiałem wczoraj z gościem, ązeby mi fundament w czerwcu wylał. Powiedział, że nie ma problemu, na całość potrzebuje 2góra 3 tygodni. Ale cena mnie trochę zamurowała 12 tys za stan zero!!! (koszta samej robocizny). Powiem tyle - w Angli w 2 tygodnie nie zarabia się 2200 funtów. Poszukam jeszcze gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy też od warunków gruntowych

Kiedyś sobie liczyłem jak to wychodzi i ile roboty,żeby wiedzieć jak się dogadywać

U mnie robiły 4 osoby

2 dni kopanie ,zbrojenie i wylewanie ław(86 mb)

6 dni murowanie bloczków(7 warst B 6)

3 dni zasypywanie fundamentów,zbrojenie wieńca ,ubijanie ziemi itd.

Łącznie dwa tygodnie stan zero

Trzech ludzi niech zarobi 3,5 tys miesięcznie, na połowę za dwa tygodnie po 1,7 na głowę ,resztę bierze szef(na ile się dogadasz)

Teoretycznie i za 8 tys się opłaci,ale ludzi nie ma to i cena wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...