Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i mam majstrów od fundamentów. Zaczynają gdzieś w połowie maja. Razem z kominami (2 wentylacyjne - 4 kanałowy i 3 kanałowy i jeden dymowy) i ze zrobieniem stanu zero uzgodniliśmy cenę 9tys. Nie interesuje mnie ile sobie pomocników biorą, mogą robić i w szesnastu, ale z tego co wiem będzie ich czwórka.

 

Gdzie kupowaliście bloczki i cement??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja też ale już u nich nie kupię. Przywieźli mi ostatnio i znalazłem 2 uszkodzone jak powiedziałem, że są uszkodzone to powiedzieli żebym spierda....bo jak nie chcę, to mogą zabrać i zwrócić mi kasę, a ja sobie będę szukał.

 

 

Komuna mi się przypomniała...

 

Jest jeszcze firma Panel Styl, mieści się w uliczce przelotowej między Nowowarszawską a Branickiego.

 

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zarezerwowałem sobie dzisiaj termin na ogrodzenie na wrzesień

gość bierze 40 zł za m/b podmurówki ze zbrojeniem i 1,4 za cegłę klin.

w tamtym roku było 35zł m/b i 1,2

sam nie wiem czy tanio czy drogo ,może uda mi się jeszcze coś urwać

 

To jeśli rozumiem za obłożona podmurówkę - a wiesz czym ją uzupełnisz? Ja od jakiegoś czasu myślę nad ogrodzeniem i jakoś nie mam na nie pomysłu :cry: Czy szczebelki drewniane, czy metalowe.

Przy okazji czy wiesz ile mniej więcej idzie cegieł na metr/b?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą podmurówką to się dopytam,

u mnie będą sztachetki,akurat miałem powiedzmy swoje

przy przęsłach metalowych praktycznie nie ma roboty,a drewno trzeba co dwa trzy lata przemalować

żebym musiał kupować szczeble drewniane to bym się mocno zastanawiał

czy nie robić przęseł metalowych

musisz pojeżdzić po osiedlach i popatrzeć co Ci sie najbardziej podoba

a cegły przy okazji policzę u sąsiada w ogrodzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze policzyłem to wychodzi 14 szt na metr ,cegła w rządku na fundamencie

do tego słupki tak gdzieś na 1,5 metra to wychodziło 21 rzędów po 4 cegły

strasznie dużo tych cegieł wychodzi :( ,jeszcze skrzynka na prąd,gaz,jakiś śmietnik

ja mam 65 metrów do ogrodzenia ,

jak teraz liczę to wychodzi kosmos

muszę to jeszcze przemyśleć,może przyjdzie samemu robić,

i po co ja te cegły jeżdziłem liczyć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufusie, ja zrobiłam w ten sposób, że słupki z klinkieru mam tylko na początku i końcu, przy bramce i bramie. Reszta jak widzisz nie jest obłożona klinkierem. Ogrodzenie jest bardzo lekkie optycznie i wyszło taniej. No chyba, że zależy Ci na efekcie takiego mocnego, solidnego odgrodzenia się od ulicy, wtedy trzeba murować wszystkie.

 

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/uouiouyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugi rufus

Dzięki wielkie za szybkie i dokładne wyliczenia. Powiem Ci że jest nas dwóch :wink:

Ja też się przeraziłem jak zacząłem liczyć. Ja mam ok 90 m ogrodzenia i wyszło mi ok 11ooo samych cegieł :o A gdzie podmurówka, przęsła i sztachetki. Chyba muszę zmienić wizję ogrodzenia klinkierowego na tańszą.

 

Tola, jesteś WIELKA. Właśnie to jest pomysł. Front z klinkieru a reszta niestety w tańszy sposób. Jaki - jeszcze nie wiem-coś się wymyśli. Kurka, nawet jednego sąsiada nie mam bezpośrednio i muszę gnać sam ze wszystkim wokół :(

 

Robin napisz co Ty planujesz w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tola

Ładne to twoje ogrodzenie,tak sobie przypomniałem ,że o mały włos zostalibyśmy sąsiadami.Chciałem kupic tą działkę na rogu obok bajorka ,ale żona nie przepada za wodą.

Wracając do sedna ,jeżdziliśmy z żoną i oglądaliśmy różne ogrodzenia i tak

jak finanse pozwolą to zrobię słupek ,profil ,słupek.Przerwy między słupkami ok 6 m ,albo jak wyjdzie z długości.To jest wersja na dzisiaj jutro może być inna.

Wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufus, załuję, że się tak nie stało, dobre sąsiedztwo to podstawa dobrego samopoczucia :wink:

 

Całej Grupie Podlaskiej życzę dobrych, spokojnych Świąt.

Niech będą wytchnieniem od zmagań budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,

ja w pewien sposób Was wszystkich uważam za sąsiadów ;)

 

Stąd moje dobre samopoczucie.

 

Kochani,

spokojnych świąt.

 

Panowie- w poniedziałek do wiaderek

a Panie- uważajcie na siebie- piekne kobiety zawsze stanowią łakomy kąsek dla "polewaczy"

 

Do zobaczenia po świętach, mam nadzieję, że w równie dobrej formie ;)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff..... dojechałam! :)

jeszcze sie aklimatyzuję, ale juz wiem, że wasze ostrzeżenia były słuszne - betonu komórkowego brak!!!!

może dlatego nie cieszy mnie tak bardzo fakt, że mam już pozwolenie na budowę!

po głowie zaczyna mi chodzić myśl, by przesunąć budowe na jesień, bo przecież taki stan nie może trwać długo! :roll: porównania do trudnych czasów komuny są w tej sytuacji bardzo trafne (chociaz ja sama ich raczej nie pamiętam :wink: ale wiekszość inwestorów je powtarza)...

 

chyba musze jeszcze raz to przemyslec i ochłonąć przy świątecznym stole nad porcją pysznej polskiej szyneczki :)

 

Tego także i Wam kochani Grupowicze życzę!

Czyli stołu bogatego, humoru dobrego.

Radosnych spotkań w gronie rodzinnym

i mokrego Dyngusa, bo podobno woda sprzyja pomyślności!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...