Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

emems,

to może my sobie pogadamy:smile:

 

Budujesz już czy dopiero zamierzasz?

I gdzie?

My na razie jesteśmy na etapie robienia projektu. Działkę juz kupiliśmy, mamy warunki, szukamy geodety i zastanawiamy się nad projektem.

Może znasz jakiegoś goedetę, bo na razie ci, do których dzwoniłam jakoś nie chcą zarobić pieniędzy. Najpierw się umawiamy, a potem ich nie ma i nie mam z kim pogadać:sad:

magero

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obserwując forum, można odnieść wrażenie, że na Podlasiu albo się w ogóle nie buduje, albo wszyscy tak jak ja budują sposobem gospodarczym i nie mają normalnie czasu na forum :wink:

Ale jakby co to czytam. Jeśli będę miał coś do "powiedzenia" to się odezwę.

Na razie wkurzyła mnie pogoda, i to w połowie prac ociepleniowych i dekarskich. Choć szczerze mówiąc spodziewałem się takiego ataku zimy. Tylko łudziłem się, że się mylę.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ruszyło się nasze Podlasie

WITAM wszystkich.

Zgadzam się z ArtMedia - pogoda paskudna ale od soboty słoneczko :grin:

Buduję się w Łapach. W systemie podobnym do kakadyjki. Mam już fundamenty i wymurowany garaż i kotłownię i składzik opału. W tym roczku w czerwcu będzie cały domek drewniany zadaszony i obity płytami OSB.

 

Magero spójż na priva co do geodety.

Nara i trzymajcie się ciepło. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za geodetę:smile:

 

Fajnie Wam - już macie bliżej końca niż dalej. My mamy nadzieję, że w tym roku postawimy choć stan surowy zamknięty, ale bez okien. Na razie czarno widzę przyłącza energetyczne :sad:, bo mamy do najbliższego słupa ze 200 m i raczej ZE nie będzie się spieszyć.

ArtMEdia - z czego budowałeś? bo my się zdecydujemy chyba na BK.

karina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-04-09 12:36, emems wrote:

Hej magero

Ja też miałam ze 150 metrów do linii i musiałam na swój koszt postawić 2 słupy koszt linii 5 tys :grin: co musiałam przekazać na ZE ale to było w 2000 roku! he he.

No właśnie ArtMedia z czego budujesz ?? i jaki stan ? i gdzie?

 

No własnie, mimo że zmieniło się prawo energetyczne, ale niestety dotyczy tylko tych działek, kóre w planie zagospodarowania są budowlane. My niestety mamy działkę rolną, więc ZE może nas obciążyć faktycznymi kosztami przyłączy, czyli tez może byc powyżej 5 tys.:smile:

 

Wszystko powinno się wyjaśnic w najbliższym terminie.

karina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

On 2003-04-09 12:36, emems wrote:

...

No właśnie ArtMedia z czego budujesz ?? i jaki stan ? i gdzie?

Właściwie to już prawie wszyscy wiedzą, bo się ciągle chwalę :wink:

Ale zawsze służę informacją. Wszystkie szczegóły na:

http://artmedia.of.pl w dziale "Budowa".

A gdyby się Wam nie udało to buduje w Zabłudowie, z BK ze Śniadowa. Właściwie to tę część mam juz za sobą :wink:

Ale wiecie co, tak szczerze mówiąc to po doświadczeniach z wykonawcami, materiałami i tak w ogóle po prawie trzech latach budowy stwierdzam, że następny dom będę budował ze ścianą trójwarstwową. Od środka ceramika (ale zwykła nie poryzowana), w środek wełna, a od zewnątrz BK. Na dach solidna, strugana więźba i dachówka. I także sposobem gospodarczym, ale bogatszy o doświadczenia. Tylko czy to nastąpi?

 

Powodzenia!

 

Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Coś chyba domeny się wykoleiły. Mozna bezpośrednio:

http://strony.wp.pl/wp/artmedia/

 

A co do BK, to nie mam zastrzeżeń, tylko, ogólnie ściana dwuwarstwowa przestaje mi sie podobać. Trzeba mieć świetnego wykonawcę, inaczej szkoda kasy. A skoro już trójwarstwowa, to lepiej, aby od środka była twardsza niż BK, żeby kołki zwykłe można było używać do cięższych rzeczy. Bo te do BK, takie naprawdę solidne i długie drogo wychodzą. Ale jeszcze z innej strony, ponieważ sam wykonuję wszystkie instalacje i pomyślę z jaką łatwością idzie wkuwanie ich w ściany to już sam nie wiem, czy nie lepiej z BK, ale trójwarstwową? Ze względu na etapowość prac dwuwarstwowa wychodzi lepiej, ale trójwarstwowa nie będzie dużo droższa. Może nawet tańsza? Ale trzeba kasę od razu wyłożyć.

Dlatego robiliśmy dwuwarstwową. Budujemy z naszych wynagrodzeń, nie korzystamy z kredytów, dlatego nie możemy wyłożyć więcej kasy w krótkim okresie. Przez zimę tylko trochę się uskłada :wink:

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtMedia fajne fundamenty i patrzę że podobny trochę domek do mojego :grin:

Ja też buduję się z poborów i jakoś idzie z dobrymi chęciami.

A wkurza mnie to że ktoś się dziwi jak to można się tylko z poborów budować bez kredytu. Przyznasz, że można i to można wiele zrobić a jak my potrafimy się targować my tzn. ci budujący się z pobotrów. :grin: Nieprawdaż.

 

PS Te dwie panny obok twojej żony to twoje córy bliżniaczki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...