Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Muszę wykopać ponad 100 metrów rowu pod kabel zasilający budynek. Elektryk zaśpiewał sobie za to 20zł/metr (sama robota) co mnie lekko przeraziło.

 

Pomyślałem, że może lepszym pomysłem byłoby wypożyczenie minikoparki (najlepiej razem z operatorem :) ). Dowiadywałem się w firmach wypożyczających sprzęt budowlany - po pierwsze osobom fizycznym nie wypożyczają (ew. po wpłaceniu 10tys. kaucji), po drugie - i tak cały sprzęt jest na budowach wypożyczony przez duże firmy budowlane.

 

Ale może zna ktoś kogoś, kto taki sprzęt posiada? W przypadku wielkich koparek nie ma problemu (sam korzystałem), ale nie znam namiaru na nikogo z minikoparką (duża się nie nadaje - zniszczyłaby cały ogród siąsiadowi :-?).

 

pozdr.

PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wykopać ponad 100 metrów rowu pod kabel zasilający budynek. Elektryk zaśpiewał sobie za to 20zł/metr (sama robota) co mnie lekko przeraziło.

 

Pomyślałem, że może lepszym pomysłem byłoby wypożyczenie minikoparki (najlepiej razem z operatorem :) ). Dowiadywałem się w firmach wypożyczających sprzęt budowlany - po pierwsze osobom fizycznym nie wypożyczają (ew. po wpłaceniu 10tys. kaucji), po drugie - i tak cały sprzęt jest na budowach wypożyczony przez duże firmy budowlane.

 

Ale może zna ktoś kogoś, kto taki sprzęt posiada? W przypadku wielkich koparek nie ma problemu (sam korzystałem), ale nie znam namiaru na nikogo z minikoparką (duża się nie nadaje - zniszczyłaby cały ogród siąsiadowi :-?).

 

pozdr.

PO

Elektryk to ktoś teoretycznie z pewną wiedzą, więc sam tego kopać nie będzie tylko weźmie dwóch łebków. Ty możesz zrobić to samo. Podjeżdżasz pod pośredniak i za pare groszy robi Ci to dwóch bezrobotnych w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk to ktoś teoretycznie z pewną wiedzą, więc sam tego kopać nie będzie tylko weźmie dwóch łebków. Ty możesz zrobić to samo. Podjeżdżasz pod pośredniak i za pare groszy robi Ci to dwóch bezrobotnych w jeden dzień.

 

Dzięki za odpowiedź. To mam następne pytania:

1. Co to pośredniak? :wink:

2. Za parę groszy to znaczy mniej więcej za ile, bo się kompletnie nie orientuję?

3. Faktycznie 100 metrów rowu o głębokości ok. 80 cm mogą zrobić dwie osoby w jeden dzień?

 

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk to ktoś teoretycznie z pewną wiedzą, więc sam tego kopać nie będzie tylko weźmie dwóch łebków. Ty możesz zrobić to samo. Podjeżdżasz pod pośredniak i za pare groszy robi Ci to dwóch bezrobotnych w jeden dzień.

 

Dzięki za odpowiedź. To mam następne pytania:

1. Co to pośredniak? :wink:

2. Za parę groszy to znaczy mniej więcej za ile, bo się kompletnie nie orientuję?

3. Faktycznie 100 metrów rowu o głębokości ok. 80 cm mogą zrobić dwie osoby w jeden dzień?

 

:) :) :)

u mnie 80m rowu o gł. 70-80cm na bednarke wokół domu robili 2,5dnia - zapłaciłem prawie 300zł - drogo, ale u mnie bardzo twarda ziemia (momentami musieli siekierą walić) i byłem na musiku

generalnie to licz dniówkę 50-100zł na łebka, ale ja wolę umawiać się od dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 metrów rowu 80 cm głębokości, sam w 1.5 dnia wykopałem. Także dwie osoby 100 metrów w jeden dzień wykopie.

 

to już nie będę odpowiadał :-)

 

a pośredniak to Biuro Pośrednictwa Pracy - tam codziennie rano stoją ludki i czekają na jakąś pracę, w Wawie na Grochowskiej, w Otwocku na Górnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lakierem macie pomalowane Wasze parkiety?

 

mam jakieś 95m2 parkietu dębowego - wykonawca proponuje capon a potem dwie warstwy:

- scala (chemiczny 2-składnikowy??), wg niego koszt to ok. 1300zl

albo

- bona (wodny 2-składnikowy?), koszt 2000zl

 

ile litrow 'powinni' zużyć na moją podłogę?

 

wykonawca twierdzi, że lakier chemiczny jest twardszy, a wodny elastyczniejszy (odpryski, upadki ciężkich przedmiotów, "praca drewna")

po tygodniu, maksymalnie 10dniach od lakierowania muszę się przeprowadzić - czy można po takim czasie jeśli użyję scali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie mam wielkiej wiedzy ale w poprzednim lokum stosowalismy domalux, straszna chemia ale im bardziej tosyczny tym twardszy tak mówią i się sprawdził, obecnie mamy panele i to był dobry wybór (dzieci na rolkach i rowerkach mogą jeździć po domu),

mogę zapytać gdzie i w jakiej cenie kupowałeś parkiet ? myślę o parkiecie na piętrze, dzieki

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie mam wielkiej wiedzy ale w poprzednim lokum stosowalismy domalux, straszna chemia ale im bardziej tosyczny tym twardszy tak mówią i się sprawdził, obecnie mamy panele i to był dobry wybór (dzieci na rolkach i rowerkach mogą jeździć po domu),

mogę zapytać gdzie i w jakiej cenie kupowałeś parkiet ? myślę o parkiecie na piętrze, dzieki

M.

Warszawa, ul. Andersena 4, tel. 022 6691574 ale juz po zakupie wlascicielka stała sie dość niemiła... :(

sam parkiet (chyba) OK - po 5 latach użytkowania będę wiedział więcej :D

jak chcesz obejrzeć przed lakierem, to zapraszam jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób szukających Inspekrota Nadzoru/ Kierownika Budowy podesłałam info na priv.

 

Ja jestem bardzo zadowolona, Pan inspektor ogląda materiały, kontroluje wykonanie prac, biega z miarką i sprawdza wymiary. Polecam:)

 

A

 

Jeszcze ja, jeszcze ja... jesli moge oczywiscie.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

macie jakieś namiary na fachowców do zrobienia/zabudowy szafy wnękowej (suwane drzwi+półki)??

 

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzyczęściowe drzwi suwane w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

macie jakieś namiary na fachowców do zrobienia/zabudowy szafy wnękowej (suwane drzwi+półki)??

 

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzyczęściowe drzwi suwane w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

 

To ja tez poprosze. Z gory dziekuje.

JACY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Gdzie kupowaliście drzwi zenętrzne do Waszych Domów?Supermarket niekoniecznie dobrze mi się kojarzy w tym przypadku,a więcej nie wiem gdzie jechać.Proszę o pomoc.

Ja znam dwa miejsca

Pierwsze to DOMAL - na przeciwko stacji benzynowej Orlen-u w Józefówie. (taki mały domek w głebi podwórka) Kupiłem tam drzwi Juwentu i jak na razie jestem zadowolony. Nie jest to może jakieś wielkie coś ale mi odpowiada.

Drugie - nie pamiętam dokładnie ulicy - jest to któraś poprzeczna w lewo od ul. Wiązowskiej jadąc w stronę Wiązowny. Niedaleko za wiaduktem. Jest szyld do skrętu. Tam mają wyższą klasę. Urzędowski i wyżej. Nie kupiłem bo mi Pan powiedział że czeka sie minimum 3 miesiące "Bo to Urzędowski proszę Pana". A to już byłby luty a ciężko bez drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

macie jakieś namiary na fachowców do zrobienia/zabudowy szafy wnękowej (suwane drzwi+półki)??

 

mam jedną wycenę mojej szafy (285x277 cm, trzyczęściowe drzwi suwane w tym jedne z lustrem, wykończone listwami aluminiowymi, w środku normalne półki i relingi na wieszaki - bez żadnych bajerów) na kwotę 3000zł (oczywiście z montażem i bez 'kwitków') i wydaje mi się że to drogo, a może się mylę??

 

Czesc.

Ja zastanawiam sie nad Komandorem.

Jeszcze niedawno mieli raty 0% :p na 10 splat rozlozone. Wiec moze warto?

http://www.komandor.pl/

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my rozpoczynamy na wiosnę i zastanawiam się czy doświadczeni inwestorzy :lol: z grupy otwockiej mogliby zarekomendować parę adresów gdzie w dobrej cenie można kupić pustaki - porotherm 25P+W?

 

A może ma ktoś z okolicy na zbyciu do sprzedania po budowie metalowy blaszak/garaż ? Chętnie odkupimy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...