Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jakoś bez echa minęły tu Święta, więc póki to ma sens na Nowy Rok podziele się z Wami taką wizją:

 

- napalić w zimowy wieczór w kominku gdy już wszyscy śpią i jest cicho,

- otworzyć butelkę piwka (lub innego ulubionego trunku)

- włączyć fajną muzykę

- wyłączyć światła

- zasiąść w (bujanym) fotelu prze kominkiem we własnym domu i rozkoszować się 'świętym spokojem' :lol:

 

Poprostu odlot, szczególnie dla zmęczonego inwestora - przetestowałem 2 tygodnie!

Samych takich miłych chwil życze Wam w 2007 i następnych latach! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jakoś bez echa minęły tu Święta, więc póki to ma sens na Nowy Rok podziele się z Wami taką wizją:

 

- napalić w zimowy wieczór w kominku gdy już wszyscy śpią i jest cicho,

- otworzyć butelkę piwka (lub innego ulubionego trunku)

- włączyć fajną muzykę

- wyłączyć światła

- zasiąść w (bujanym) fotelu prze kominkiem we własnym domu i rozkoszować się 'świętym spokojem' :lol:

 

Poprostu odlot, szczególnie dla zmęczonego inwestora - przetestowałem 2 tygodnie!

Samych takich miłych chwil życze Wam w 2007 i następnych latach! :)

Pozazdrościć!!!

Ja moge się pobujać na razie na deskach,wśród świszczącego wiatru w zabitych dechami oknach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może polecić fachowca wykonującego schody drewniane? najchętniej dębowe. Jakie są koszty?

 

Uwaga na złodziei!!! weekend w nocy odkopali moją studnię, sforsowali sztabę blokującą wieko i ukradli mi pompę.

Jak by wam ktoś oferował tanio "prawie nowego" Grundfosa, to dajcie mi/policji porszę znać.

 

Pozdawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze! Wróciłam! Nie było mnie na forum od 4 m-cy, ale wreszcie jestem i będę tu zaglądać tak często, jak się da. Właśnie zaczynamy bieganie po składach budowlanych w poszukiwaniu dobrej i niedrogiej cegły (MAX29), bo podobno trzeba zamawiać dużo wcześniej - ludzie budują się na potęgę i cegielnie nie wyrabiają z produkcją (tak nam powiedziano w paru hurtowniach). A my chcemy ruszyć ze ścianami w kwietniu - zaraz po świętach. Niby jeszcze dużo czasu, ale potem ceny mogą skoczyć. Powodzenia wszystkim budowniczym. I gratulacje dla MLK z okazji zamieszkania w nowym domku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze, jaką wczoraj mieliśmy niespodziankę na naszej działce. Rano zaglądam na działkę i widzę, że blaszany garaż (nowy-zakupiony na czas budowy) jakoś dziwnie krzywo stoi, jakby jedna ściana trochę wklęsła. Co ciekawsze, na zewnątrz przed blaszakiem stoją różne nasze akcesoria budowlane, które w nim trzymaliśmy w czasie bytności robotników (stary plastikowy stolik i krzesła, puste wiaderka po dysperbicie, pół paczki styropianu itp.) - zupełnie jakby ktoś je tam ładnie ustawił.

Podchodzę bliżej i słyszę jakieś dziwne postukiwania w tym blaszaku! Nie wyrobiłam i zwiałam stamtąd myśląc, że nic tylko złodzieje chcą nam buchnąć garaż! Byłam sama, bez telefonu, więc strach mnie obleciał, że hej! Pobiegłam po teściową :oops: bo akurat była w domu, niech ona sprawdzi :lol: a ja w razie czego za telefon, jakby co... :wink:

No więc teściowa poszła sprawdzić. Co się okazało: wczorajszej nocy pięknie wiało i wiatr powiał ten nasz blaszak :o i wywrócił go na dach. Z boku wyglądało tak, jakby garaż nadal stał w tym samym miejscu, a to tylko te akcesoria budowlane zostały na swoim miejscu a blaszak leżał trochę dalej do góry dnem.

Nauczka:

- zawsze trzeba porządnie umocować wszystko, co może wiatr porwać z budowy :wink:

Szkoda, że zawsze mądry Polak po szkodzie...

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze! Wróciłam! Nie było mnie na forum od 4 m-cy, ale wreszcie jestem i będę tu zaglądać tak często, jak się da. Właśnie zaczynamy bieganie po składach budowlanych w poszukiwaniu dobrej i niedrogiej cegły (MAX29), bo podobno trzeba zamawiać dużo wcześniej - ludzie budują się na potęgę i cegielnie nie wyrabiają z produkcją (tak nam powiedziano w paru hurtowniach). A my chcemy ruszyć ze ścianami w kwietniu - zaraz po świętach. Niby jeszcze dużo czasu, ale potem ceny mogą skoczyć. Powodzenia wszystkim budowniczym. I gratulacje dla MLK z okazji zamieszkania w nowym domku!

dzieki!

 

pochwal sie co udało Wam się zrobić przez te 4 miesiące

 

po za lokalnymi składami, warto uderzyć do Kowalczyka (http://www.kowalczyk-mb.pl) i Replin http://replin.w.interia.pl/ (ja tam kupilem pth)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MLK za namiary. A pewnie, że sprawdzimy ceny wszędzie, gdzie się da. Może jutro pochwalę się fotkami naszych fundamentów, jak przejdę przyśpieszony kurs wklejania zdjęć na forum. Fundamenty już stoją i sobie osiadają (dobrze, że nie wylaliśmy chudziaka przed zimą, bo dopiero teraz przypomnieliśmy sobie, że nie zrobiliśmy przepustu na dopływ powietrza do kominka - teraz jeszcze można to zrobić, bo są na razie zasypane piaskiem). Przepusty do kanalizacji zrobiliśmy wcześniej, teraz tylko zastanawiamy się nad pozostałymi, tzn. do przewodów elektrycznych, o których również wcześniej zapomnieliśmy. Ale chyba jeszcze nic straconego, kopanie w piasku to nie wiercenie w betonie (przynajmniej dopóki nie ma mrozów :wink: ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze! Wróciłam! Nie było mnie na forum od 4 m-cy, ale wreszcie jestem i będę tu zaglądać tak często, jak się da. Właśnie zaczynamy bieganie po składach budowlanych w poszukiwaniu dobrej i niedrogiej cegły (MAX29), bo podobno trzeba zamawiać dużo wcześniej - ludzie budują się na potęgę i cegielnie nie wyrabiają z produkcją (tak nam powiedziano w paru hurtowniach). A my chcemy ruszyć ze ścianami w kwietniu - zaraz po świętach. Niby jeszcze dużo czasu, ale potem ceny mogą skoczyć. Powodzenia wszystkim budowniczym. I gratulacje dla MLK z okazji zamieszkania w nowym domku!

 

Kupuj,kupuj będziesz spokojniejsza.Później jak budowa ruszy nie będzie czasu na nic.Ja prawie wszystko brałem ze składu państwa Siejki Otwock Kraszewskiego tel 788 01 96.Ceny mieli przystępne,przywozili wszystko na telefon a rozliczałem się na drugi dzień lub jescze później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bob za kontakt. Przed chwilą tam dzwoniłam, okazuje się, że na razie nie znają ceny na MAXA, bo z tymi pustakami jest w ogóle niemały problem. Trzeba zamawiać przynajmniej miesiąc wcześniej. Podobnie jest u Kowalczyka, gdzie również dzwoniłam. Jedynie w Replinie są dostępne od ręki. Myślę jednak, że będę szukać czegoś w najbliższej okolicy. W każdym razie z moich orientacji wynika, że średnia cena brutto wynosi 3,00 zł/szt. Trzeba tylko zamówić, zapłacić i czekać z miesiąc na dostawę. Ale chyba nie ma innego wyjścia :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak dużo o osób zaczynam się rozglądać za ekipą - z tego co słyszę o dostępności budować chyba zacznę w 2010 :-)

Kiedyś już odzywałem się na grupie - ale miałem lekki zastój - teraz jest już projekt i załatwiają się papierki

 

Mam doś określone oczekiwania co do ekipy- mianowicie potrzebna mi firma mająca doświadczenie z Ytongiem - może ktoś z Was budował z tegoż, albo przynajmniej ma jakiś namiar.

 

Będę bardzo zobowiązany

Mateush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kochani sąsiedzi - że tak pozwolę sobie się spoufalić:)

Mam pytanie. Czy możecie podzielić się namiarami na architekta do adaptacji projektu z naszych okolic?

Będę bardzo wdzięczna.

Do tej pory, jak dzwonię, to albo są zarobieni albo za daleko im przyjeżdżać.

z góry dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowi forumowicze! Fajnie, że do Grupy Otwockiej ktoś zagląda i grono forumowiczów się powiększa.

Mateush- niestety nie znam nikogo, kto buduje z Ytonga, ale rzuć może hasło jeszcze w Grupie Wawerskiej, może tam znajdziesz kogoś, kto budował z tego materiału i może dać ci namiar na ekipę. To link do grupy wawerskiej:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=37567&postdays=0&postorder=asc&highlight=wawer&start=1920

 

Antysia- namiar do jednego z architektów przesyłam na priva.

 

Maewcia- witaj w Grupie! A co budujesz? Na jakim etapie jesteś teraz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kochani sąsiedzi - że tak pozwolę sobie się spoufalić:)

Mam pytanie. Czy możecie podzielić się namiarami na architekta do adaptacji projektu z naszych okolic?

Będę bardzo wdzięczna.

Do tej pory, jak dzwonię, to albo są zarobieni albo za daleko im przyjeżdżać.

z góry dzięki

pozdrawiam

 

Witaj,

W Otwocku funkcjonuje jeden z najlepszych architektów p.A.Bajer - nie jest tani ale jest dobry. Tania jest jego córka p.Magda i znią łatwiej negocjowa ceny projektów - ma też więcej czasu i jest bardziej elastyczna. Razem prowadzą pracownię więc mają jeden nr tel: 022 779 33 04 - pracują tez w soboty.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób szukających Inspekrota Nadzoru/ Kierownika Budowy podesłałam info na priv.

 

Ja jestem bardzo zadowolona, Pan inspektor ogląda materiały, kontroluje wykonanie prac, biega z miarką i sprawdza wymiary. Polecam:)

 

A

 

Jeszcze ja, jeszcze ja... jesli moge oczywiscie.

Z gory dziekuje.

 

Czy ja też mogłabym sie podłączyc?

Jeżeli ktoś już ma te namiary to proszę niech poratuje i prześle do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...