Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na drogę dobry gruz jest np. z cegieł i dachówek rozbiórkowych i ziemi - piachu.

Kiepski to taki, z różnego rodzaju śmieciami, ostrymi kawałkami szkła czy płytek, oraz dość duże kawałki betonowe.

 

Mi przywieźli raz na drogę dachówkę i okna drewniane z szybami. Okna trzeba było usunąć ręcznie co było o tyle niemiłe, że łatwo można było sie pociąć przez potłuczone szyby.

 

Wychodzi na to, że oprócz okien drewnianych mam wszystko w proporcjach nieznanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Literkas

 

dziękuję bardzo za podpowiedź, bo prawdę powiedziawszy nie mam doświadczenia i nie wiedziałam jaki jest dobry..

Myślałam, że w zasadzie każdy w miarę drobny ..

 

Mikol

 

przepraszam, czekałam aż mój ekspert wróci do domu by móc określić pożądane wymagania.. :wink:

A jaki posiadasz..o ile temat wart zawracania Ci głowy..

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odrolnienie i meliorację czekałam do ok 2 tygodni w zeszłym roku. Ale mam w zwyczaju dzwonić i się dowiadywać i przyspieszać :lol: :oops:

 

piątka

 

tak, każdy drobny jest dobry (- no oczywiście poza szkodliwymi materiałami typu azbestowe płytki itp). chodziło mi o to, żeby nie było tam np. ostrych elementów typu blachy, pręty. Nie wiem na co potrzebujesz ten gruz. Ja sypałam na drogę. Gruchy sobie poradziły, ale chcę tam jeździć też osobówką i chodzić pieszo, bez kaleczenia nóg, czy ryzykowania wbicia np. gwoździa w stopę, brrrrr. A wiadomo gruz z wyburzanych budynków zawiera wszystko (metalowe mocowania rynien, zbrojenia w betonie, okucia i inne paskudztwa ).

 

Osobiście najbardziej zadowolona byłam z ceramiki i starego suporeksu. Po pewnym czasie ładnie się to ubiło i "zlasowało". Można rowerem jeździć :lol: .Beton - gdy trafią się większe kawałki ciężko rozbić.

 

Jeśli jesteś zainteresowana to priv mogę podpowiedzieć skąd wziąć gruz za darmo. Ja przywiozłam sobie pięć 4-osiowych wywrotek. Ale tata stał i pilnował koparkowego cały czas, żeby wrzucał tylko lepszy towar a nie jak leci. Myślę, że mają sporo towaru, ale najlepsze wybrałam :oops: . Jeśli jednak potrzebujesz dużo to na spodnią warstwę może się nada. Będą to wywozić na początku przyszłego tygodnia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Literkas

 

Bardzo dziękuję..

ja też potrzebuję by utwardzić drogę,

bo jak są deszcze to trudno jest nam dojechać..

A już puścić małe dzieciaki rowerami w taką pogodę do szkoły trochę będę się bała..

a droga dość długa, piękna latem, obsadzona wiekowymi już klonami..Myślę też , że nasze budowanie pogłębi tylko koleiny błotne..

i chciałabym trochę zapobiec, najpierw utwardzając, by przyjeżdżający sprzęt wcisnął gruz.

Ale jeździ tą drogą też trochę sam. osobowych :wink:

Jeśli masz jakiś namiar to bardzo poproszę :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melioracja - to jest chyba ul Orla - w takim odnowionym budynku 1-piętrowym między bazarkiem rampa a bakiem pko sa.

 

odrolnienie- ul. Karczewska - niedaleko starej piekarni

 

dziękuje:), wniosek o odrolnienie złozyłam w kancelarii w starostwie na Górnej a melioracja jest teraz na ul. Świderskiej;), napisałam wrazie jakby ktoś szukał;), teraz pozostało mi czekać na decyzje i odrazu składam papiery o pozwolenie na budowe:).

 

Jak długo czekaliscie na pozwolenie na budowe, te 64 dni ustawowe czy może ktoś czekał krócej:)?

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedługim czasie zamierzam sie budować w jabłonnie. Mam pytanie gdzie kupowaliście materiały budowlane? gdzie można uzyskać najlepsze rabaty.

serdecznie pozdrawiam

 

ja chyba nie umiem negocjować, praktycznie żadnych rabatów nam nie udzielono :cry:

ale starałam się szukać najtańszych ofert. i pytać znajomych, którzy są bardziej zaawansowani.

beton i bloczki zamawiałam u Redka, cegły przez allegro w Komerplaście, więźbe koło Pułtuska, - nie mam stałej hurtowni, w której mam jeden rabat.

Cegły i więźba jeszcze nie dojechały.

 

Drzewa wycinaliśmy sami - a właściwie wyrywaliśmy :o :D . Po wycięciu piłą kilku drzew w ziemi zostały karpy - wyciągnąć je to katorga. Potem już byliśmy mądrzejsi i odkopywaliśmy korzenie, a następnie staraliśmy sie rozbujać drzewo. Drzewo przewracając się wyrywało ze sobą korzenie. Wogóle większość prac wykonujemy sami :lol: Tylko ciężkie prace zlecamy ekipom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki literkas za pomoc.

Czyli trzeba pojeździć po składach i pogadać o ocenach i możliwościach upustu. Na razie znajomy zaoferował pomoc w materiałach na dach, tak więc juz to jest jakiś początek, miejmy nadzieję że dobry. Mam jeden punkt w Józefowie, tak więc muszę podjechać i pogadać. Tak więc do usłyszenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...