Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie kupujecie stal zbrojeniową ? Przemar to chyba strasznie drogi jest. Jeśli chodzi o więźbę to mi krzyknęli 1000zł/m3, drewno impregnowane. A cieśla z którym się dogaduję w sprawie więźby i deskowania powiedział, że może zorganizować drewno po 830/m3 i to z dowozem też impregnowane. Jeszcze inny oferował 800 zł/m3.

 

Madziorka orientowałąs się już w składach, gdzie się najczęściej zaopatrujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal kupiłam w firmie Gadip. Magazyn mają w Mińsku Maz, biuro w Miedzeszynie. Płaciłam poniżej 2700 brutto. Nie udało mi się nigdzie znaleźć taniej :( . To jest cena bez transportu. Mogę polecić tą firmę choćby z tego powodu, że zostałam tam bardzo miło potraktowana. Bardzo sympatyczni i pomocni ludzie.

 

Wg mnie Przemar jest chyba najdroższy. Tańsza jest hurtownia przy Przemarze przy szklarniach Agrobud, a nawet ta na rondzie w Józefowie.

 

Moje rada po zakupach: trzeba pytać nie o cenę za tonę, tylko o cenę za konkretną ilość sztuk prętów, bo mają bardzo rozbieżne przeliczniki wagi metra pręta. I czasem okazywało się, że mimo iż cena za tonę była niższa, to za konkretną ilość sztuk była wyższa :o .

 

U mnie za 130 sztuk pręta fi 10 chcieli od 2650 do prawie 3500. Warto trochę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w dach luxie powiedzieli mi, że mogą naliczyć 7% vat jeśli zamówię dachówkę z usługą. Jest jednak jeden myk, na fakturze nie będzie wyszczególniony materiał, który zakupiłam.Jedynie wpiszą ogólnie materiały + montaż. W przypadku jakichkolwiek reklamacji dachówek będzie problem, bo poprostu nie będzie ich nazwy i rodzaju na f-rze a to właśnie f-ra jest podstawą reklamacji u producenta. No już nie wiem co o tym myśleć. Może lepiej zapłacić 22% i potem różnicę odzyskać od fiskusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w dach luxie powiedzieli mi, że mogą naliczyć 7% vat jeśli zamówię dachówkę z usługą. Jest jednak jeden myk, na fakturze nie będzie wyszczególniony materiał, który zakupiłam.Jedynie wpiszą ogólnie materiały + montaż. W przypadku jakichkolwiek reklamacji dachówek będzie problem, bo poprostu nie będzie ich nazwy i rodzaju na f-rze a to właśnie f-ra jest podstawą reklamacji u producenta. No już nie wiem co o tym myśleć. Może lepiej zapłacić 22% i potem różnicę odzyskać od fiskusa.

 

najlepiej jak dokładnie jeszcze to z nimi uzgodnisz żeby w razie co nie było problemów, ja się umówiłam że jakby została jakaś dachówka to oni ją wezmą i oddadzą kasę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie stal zbrojeniową ? Przemar to chyba strasznie drogi jest. Jeśli chodzi o więźbę to mi krzyknęli 1000zł/m3, drewno impregnowane. A cieśla z którym się dogaduję w sprawie więźby i deskowania powiedział, że może zorganizować drewno po 830/m3 i to z dowozem też impregnowane. Jeszcze inny oferował 800 zł/m3.

 

Madziorka orientowałąs się już w składach, gdzie się najczęściej zaopatrujesz?

 

więźba nowy skład w ostrowie - lubelska po prawej stronie w kierunku garwolina mają tanie drzewo jakość niewiadoma

stal - "Stal Bud" Patyński Andrzej z minska mazowieckiego przywozili za dopłatą ale i tak sie opłacało (duże ilości) względem przemaru 20% w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie. W takim razie zostanę chyba przy Dach Kowalscy, tylko muszę zapytać dlaczego mi dali 7% vat na dachówkę, podobno powinno być 22%. A Tobie jaki naliczyli VAT?

 

ja u nich kupywałem materiał z fakturą 7 % + dokument wydania z magazynu gdzie był wyszcególniony materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych budujących.

Dołączam do grupy :) . W tym roku palnuje załatwienie papierów, a w przyszłym ruszam z budową, w Wiązownej.

Na razie mam załatwione WZ (po trzech miesiącach czekania :roll: ) i zamówione mapki do celów projektowych.

 

Kolejny etap adaptacja projektu i warunki przyłączenia mediów. Projekt mam już wybrany - Murator C161 - ale jeszcze nie kupiony bo chcę najpierw skonsultować z architektem planowane zmiany m.in. wydłużenie i poszerzenie domu o 0,5m. Mam prośbę o namiary na niedrogiego i sprawdzonego architekta (na forum polecano firmę z Otwocka Bajer i Bajer, czy ktoś jeszcze miał z nią jakieś doświadczenia?)

 

Chcę też zrobić badania geotechniczne (mam na działce wysoki poziom wód gruntowych. W zeszłym tygodniu wziąłem szpadelek i wykopałem dwie dziury - woda na głębokosci ok. 0,5m :-? ) Przeszukałem w sieci strony teleadresowe i nigdzie w okolicy nie znalazłem firmy wykonującej badania geotechniczne :-? . Prośba o namiary na sprawdzoną i niedrogą firmę.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych budujących.

Dołączam do grupy :) . W tym roku palnuje załatwienie papierów, a w przyszłym ruszam z budową, w Wiązownej.

Na razie mam załatwione WZ (po trzech miesiącach czekania :roll: ) i zamówione mapki do celów projektowych.

 

Kolejny etap adaptacja projektu i warunki przyłączenia mediów. Projekt mam już wybrany - Murator C161 - ale jeszcze nie kupiony bo chcę najpierw skonsultować z architektem planowane zmiany m.in. wydłużenie i poszerzenie domu o 0,5m. Mam prośbę o namiary na niedrogiego i sprawdzonego architekta (na forum polecano firmę z Otwocka Bajer i Bajer, czy ktoś jeszcze miał z nią jakieś doświadczenia?)

 

Chcę też zrobić badania geotechniczne (mam na działce wysoki poziom wód gruntowych. W zeszłym tygodniu wziąłem szpadelek i wykopałem dwie dziury - woda na głębokosci ok. 0,5m :-? ) Przeszukałem w sieci strony teleadresowe i nigdzie w okolicy nie znalazłem firmy wykonującej badania geotechniczne :-? . Prośba o namiary na sprawdzoną i niedrogą firmę.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

 

Witamy w naszej grupie, fajnie że jest nas coraz więcej:)

do badań geotechnicznych polecam Pana Sternickiego, bardzo porządny facet , ma przystepne ceny i terminy, 605-390-754, korzystałam z jego usług, namiar dostałam z forum :D

 

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych budujących.

 

Chcę też zrobić badania geotechniczne (mam na działce wysoki poziom wód gruntowych. W zeszłym tygodniu wziąłem szpadelek i wykopałem dwie dziury - woda na głębokosci ok. 0,5m :-? ) Przeszukałem w sieci strony teleadresowe i nigdzie w okolicy nie znalazłem firmy wykonującej badania geotechniczne :-? . Prośba o namiary na sprawdzoną i niedrogą firmę.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

 

Poszukam w domu kontaktu i Ci podam.

 

czy wystarczą np. cztery odwierty (jaka głębokość?) z oceną na miejscu i zbadanie poziomu wód gruntowych?

 

 

Głębokość odwiertów zależy od tego czy dom ma być podpiwniczony czy nie.

 

U nas były robione 3 odwierty na głębokość 1,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ,

Wielkie dzięki Magdo za namiary, zadzwonie jeszcze dzisiaj. Możesz zdradzić jaki zakres badań wykonywałaś, czy wystarczą np. cztery odwierty (jaka głębokość?) z oceną na miejscu i zbadanie poziomu wód gruntowych?

 

Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam

Kazik

 

robiłam badania pod fundamenty (trzy odwierty), głębokość na jaką się wwiercał to 3-4 m, na następny dzień przesłał mi emailem wstępne wyniki a na dokładną dokumentacje czekałam tydzień.

 

pozdrawiam

:D Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...