Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję serdecznie za podpowiedź i rady.

Ekipa, która realizuje mi ten budyneczek jest umówiona na taki rodzaj tego stropu, ale czemu nie pogadać z nimi o stropie monolitycznym.

Buduje domek parterowy bez poddasza użytkowego tak więc na ściance kolankowej nie koniecznie mi zależy.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak poruszyliśmy temat stropów to mam pytanie dotyczące stropów z firmy Kratbet. Czy ktoś korzystał z ich oferty.

Wcześniej czytałem o betonie i fachowości tej firmy, ale może coś o stropach?

Bo widziałem na składach budowlanych ich stropy, stąd moje pytanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem strop z Kratbetu - terive z pustaków keramzytowych 3-komorowych. Tez ich polecam, zastanawiałem sie między nimi a gościem z Majdanu. Pewnie jak bym brał betonowy to od niego ale keramzytowy najlepszy zdecydowanie ma Kratbet. Wszytko terminowo i mozna sie potargowac.

W tamtym roku na jesien mieli jeszcze tez cement z ożarowa w bardzo dobrej cenie.

W ramach wiosennych porządków mam na zbyciu prowizorkę budowlana - w skrzynce licznik, 4 bezpieczniki, 2 gniazda 230, jedno 380 V. Stawianą na ziemi za 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o serwis kotłów De Dietricha - jakoś na Forum Muratora nie zawiele o nim informacji :cry:

 

Czy ktoś użytkuje kocioł tej firmy i może polecić serwisanta ???? Dom budujemy w Wiązownie.

 

Generalnie opinia nt. kotłów dobra, ale podobno mało rozbudowana sieć serwisowa i jakość obsługi zależy od konkretnego serwisanta.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o serwis kotłów De Dietricha - jakoś na Forum Muratora nie zawiele o nim informacji :cry:

 

Czy ktoś użytkuje kocioł tej firmy i może polecić serwisanta ???? Dom budujemy w Wiązownie.

 

Generalnie opinia nt. kotłów dobra, ale podobno mało rozbudowana sieć serwisowa i jakość obsługi zależy od konkretnego serwisanta.

 

pozdr

 

Sieć serwisowa wg mnie tragiczna, może ktoś inny ma lepsze doświadczenia. Piec mają rodzice i ostatnio co i rusz przyjeżdżał serwisant, a piec jak się wyłączał tak się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze,

Dołączyłem do Was niedawno, ale juz mam kilka pytań.

Zacznę od hydraulika. Czy mozecie mi kogoś polecić.

Chałupa będzie miała ~180m2

cały dół ogrzewanie podłogowe

Chciałbym aby połączył mi system solarny, piec (skłaniam się ku eko groszek), kominek z płaszczem, połączył to dobrą automatyką no i jeszcze mały dinks....aby to WSZYSTKO działało :wink:

 

Budowa rusza koniec kwietnia, ale etap fundamentów, podłaczeń wodnych i wyjść kan wolałbym aby już kontrolował

 

Z budowlanym pozrowieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze,

Dołączyłem do Was niedawno, ale juz mam kilka pytań.

Zacznę od hydraulika. Czy mozecie mi kogoś polecić.

Chałupa będzie miała ~180m2

cały dół ogrzewanie podłogowe

Chciałbym aby połączył mi system solarny, piec (skłaniam się ku eko groszek), kominek z płaszczem, połączył to dobrą automatyką no i jeszcze mały dinks....aby to WSZYSTKO działało :wink:

 

Budowa rusza koniec kwietnia, ale etap fundamentów, podłaczeń wodnych i wyjść kan wolałbym aby już kontrolował

 

Z budowlanym pozrowieniem :)

 

 

Wysłałam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Buduję w Otwocku. Obecnie poszukuję firmy wykonującej pokrycie dachu. Otrzymałem oferty z Dachluxu - ul. Nadwiślańska, Dach-Kowalscy - Michalin i Dachplus-Bis z Józefowa (ul Piłsudskiego koło ronda)

Czy ktoś miał doswaidczenia z tymi firmami jesli chodzi o solidność, terminowość itd.

W postach z ostatnich 3 lat niczego na ten temat nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z dachluxu z Wału od pana Michała - nie pamiętam nazwiska, w każdym razie znajdziesz go w ogłoszeniach na muratorze. Oplaca sie kupowac przez kontakt z muratora bo daja wtedy lepsza cene, niz jakbys wszedl do nich z ulicy.Co do ceny za dachowki to nie wypowiadam się, bo zalezy jakie bierzesz, ja osobiscie jestem z moich zadowolony bo zrezerwowalem je wczesniej i w miedzyczasie cena tych dachowek wzrosla, z dachluksu zadzwonili, ze bedzie wzrost i czy chce je zabukowac w starej cenie...

Tak naprawde rownie wazne, jak nie ważniejsza, jak cena za towar jest jeszcze ekipa, ktora Ci ten towar ułozy na dachu. MOżesz miec najbardziej wypasiona dachowke w najnizsze cenie -a ekipa Ci ją nieprawidlowo ulozy.

Mi ukladala ekipa wspolpracujaca z dachluksem - Janusz zwany "Diabłem" - tez na muratorze jest o nich duzo. Ja jestem z nich zadowolony, maja staly sklad, sa dobrze zorganizowani i robią starannie. Niestety, przynajmniej w tamtym roku mieli odległe terminy, nie wiem jak w tym roku to wygląda.

Jak bedziesz zainteresowany to mam telefon do Janusza, ale obawiam się, ze musiałbys dachowki kupic w dachluxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepszą cenę na dach dostałem w firmie Artex http://www.dachyartex.pl/.

 

Cena była niższa niż w Dachluksie ,na wszystko , od okien i dachówek po robociznę.

Dach kładła mi ekipa współpracująca z Artexem ( górale - p.Henryk Król z ekipą). Bardzo dokładni, solidni i myślący (m.in. nie musiałem im mówić ,żeby materiały były pochowane na noc w zamkniętym pomieszczeniu i zabezpieczone , plus wiele innych drobiazgów które powodują ,ze człowiek nie denerwuje się czy wszystkiego dopilnował).

 

 

Dachplus zaliczył wpadkę opisaną na forum http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm

Poszukaj też na forum , chyba były jeszcze gdzieś opinie o Dachplus-bis , z tego co pamiętam to raczej nieprzychylne.

 

Janusz zwany "Diabłem" - tez na muratorze jest o nich duzo.

 

Bardzo znani w okolicy i mający bardzo dobrą renomę. Podobno jedna z najlepszych ekip w okolicach Warszawy, chociaż jak każdemu im też zdarzyła się wpadka - u znajomego podciekało po kominie z dachu zrobionego przez "Diabła".

Ale nie myli się ten co nic nie robi i ta wpadka to jednostkowy przypadek.

 

(...) Zależy mi na zamówieniu w jednym miejscu towaru i dobrze wykonanej usługi. Dlatego poproszę o telefon do "Diabła" jeśli układa również dachówkę bitumiczną.

Pozdrawiam.

 

Jeśli nie będzie układał, lub będzie za drogi to polecam ekipe która kładła u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś u siebie rekuperacje?

 

Możecie polecić jakąś firmę?

 

My mamy Bartosza - firma LinkAir z Bartyckiej - pełen profesjonalizm - POLECAMY !!

 

Może to nie ta sama firma :) bo ja chciałem Was przestrzec przed firmą Link-air z Bartyckiej. Nie co do ich kompetencji bo jej nie miałem okazji sprawdzić, ale co do słowności. Umawiają się, później ściemniają że coś im wypadło, mają oddzwonić, nie oddzwaniają.... Słowem klienta mają głęboko w du....ie... Chyba nie zauważyli że eldorado dla różnego rodzaju maści "budowlańców" JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO... A takie traktowanie skreśla (przynajmniej u mnie) tych jegomości całkowicie....

 

Kontakt faktycznie pozostawia do życzenia. Dwa tygodnie temu obiecali zadzwonić ,żeby umówić się na spotkanie na budowie i uzgodnić szczegóły instalacji - do dziś cisza :-?

 

Poprzypominam sie im trochę.

Jesli nie oni, to którą firmę od rekuperacji możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś u siebie rekuperacje?

 

Możecie polecić jakąś firmę?

 

My mamy Bartosza - firma LinkAir z Bartyckiej - pełen profesjonalizm - POLECAMY !!

 

Może to nie ta sama firma :) bo ja chciałem Was przestrzec przed firmą Link-air z Bartyckiej. Nie co do ich kompetencji bo jej nie miałem okazji sprawdzić, ale co do słowności. Umawiają się, później ściemniają że coś im wypadło, mają oddzwonić, nie oddzwaniają.... Słowem klienta mają głęboko w du....ie... Chyba nie zauważyli że eldorado dla różnego rodzaju maści "budowlańców" JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO... A takie traktowanie skreśla (przynajmniej u mnie) tych jegomości całkowicie....

 

Kontakt faktycznie pozostawia do życzenia. Dwa tygodnie temu obiecali zadzwonić ,żeby umówić się na spotkanie na budowie i uzgodnić szczegóły instalacji - do dziś cisza :-?

 

Poprzypominam sie im trochę.

Jesli nie oni, to którą firmę od rekuperacji możesz polecić?

 

Sprostowanie - około dwie godziny po tym wpisie miałem telefon z Link-Air w celu umówienia się na budowie. :D

Jesteśmy umówieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię gości z link air. Tez się z nimi umawialem, byli u mnie na budowie w Wiązownie, w tej chwili mam już prezewiercone przez strop kanały wentylacyjne (trzeba to było zrobic koniecznie przed tynkowaniem). NIe było problemu z tzw słownością. Jak ześmy się umowili - tak było.

Moim zdaniem firma jest solida i profesjonalna, a właściciele to tzw pasjonaci wentylacji. MOzna z nimi rozmawiac na ten temat godzinami.

Mam nadzieję, ze takie wrazenie zachowam tez po montarzu całej wentylacji i rekuperatora..

Jesli zdażają im sie takie sytuacjie jak tutaj piszecie, to, domyślam się, bardziej dlatego, ze mają za małe moce przerobowe w stosunku do zainteresowania ich ofertą.

Zaznaczam, ze każdy ocenia wykonawce po swoich własnych doświadczeniach i ja mówie tylko o swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem strop z Kratbetu - terive z pustaków keramzytowych 3-komorowych. Tez ich polecam, zastanawiałem sie między nimi a gościem z Majdanu. Pewnie jak bym brał betonowy to od niego ale keramzytowy najlepszy zdecydowanie ma Kratbet. Wszytko terminowo i mozna sie potargowac.

W tamtym roku na jesien mieli jeszcze tez cement z ożarowa w bardzo dobrej cenie.

W ramach wiosennych porządków mam na zbyciu prowizorkę budowlana - w skrzynce licznik, 4 bezpieczniki, 2 gniazda 230, jedno 380 V. Stawianą na ziemi za 350 zł.

 

Witam, czy prowizorka jest jeszcze dostępna? Będę niedługo wykonywał przyłącze elektryczne i byłaby jak znalazł.

 

AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania prowizorkę budowlaną ,w skład której wchodzą :

2 skrzynki - rozdzielnie wyposażone w gniazda, wtyczki, wyłączniki

140 mb kabla

4 słupy drewniane

Skrzynki są dwie gdyż przy większych odległościach (bodajże powyżej 50mb) jest to wymagane

 

Odbiór możliwy za kilka dni bo właśnie podłączają mi stałe łącze

Zapraszam do obejrzenia (5km od Otwocka).

Wszystko w bardzo dobrym stanie - ma niecały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...