Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przymierzam się do ogrodu, a że z braku funduszy będę się bawił sam mam kilka pytań:

 

1. Ile kosztuje kora ? Byli u mnie jegomoście proponując 8 pln za worek... czy to tanio czy drogo i ewentualnie może znacie jakieś miejsce gdzie można ją tanio kupić...??

 

2. Gdzie najtaniej dostanę nasiona na trawnik......???

 

Z góry dzięki za wszelkie inf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do ogrodu, a że z braku funduszy będę się bawił sam mam kilka pytań:

 

1. Ile kosztuje kora ? Byli u mnie jegomoście proponując 8 pln za worek... czy to tanio czy drogo i ewentualnie może znacie jakieś miejsce gdzie można ją tanio kupić...??

 

2. Gdzie najtaniej dostanę nasiona na trawnik......???

 

Z góry dzięki za wszelkie inf.

 

To powiem szczerze, że tanio za kore ja płaciłem wlaśnie wtym tygodniu za worek duży około 80L jakieś 13 zł daj namiar na swoje źródło i przyłączam się do trawy a raczej nasion troche kuoiłem w Otwocku w Carfurr 0.9 kg za 9.90zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc!

 

GDZIE MOGĘ WYWIEŹĆ ŚMIECI Z MOJEJ BUDOWY? ZAMÓWIENIE KONTENERA KOSZTUJE MAJĄTEK :(

 

No na pewno nie do lasu.... Jak się wyprodukowało śmieci to trzeba teraz za ich wywiezienie zapłacić... Bo jak inaczej?

 

Ja płaciłam miesiąc w miesiąc trwania budowy prawie 70 zł za wywożenie takiego dużego pojemnika. Teraz też mnie czeka wywiezienie pozostałości po budowie i zamówię kontener. Pewnie, że dużo to kosztuje, ale to trzeba wkalkulować w koszty budowy.

To co się dzieje w lasach w powiecie otwockim to jakiś koszmar:

http://www.wiazowna.net.pl/node/309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do ogrodu, a że z braku funduszy będę się bawił sam mam kilka pytań:

 

1. Ile kosztuje kora ? Byli u mnie jegomoście proponując 8 pln za worek... czy to tanio czy drogo i ewentualnie może znacie jakieś miejsce gdzie można ją tanio kupić...??

 

2. Gdzie najtaniej dostanę nasiona na trawnik......???

 

Z góry dzięki za wszelkie inf.

 

To powiem szczerze, że tanio za kore ja płaciłem wlaśnie wtym tygodniu za worek duży około 80L jakieś 13 zł daj namiar na swoje źródło i przyłączam się do trawy a raczej nasion troche kuoiłem w Otwocku w Carfurr 0.9 kg za 9.90zł

 

Szukałem i znalazłem... taniej chyba już nie ma...

 

http://www.allegro.pl/item597411105_kora_sosnowa_srednio_mielona_promocja.html

 

odbiór własny 2,6 pln/worek, a z transportem do 30 km 3,5 pln /worek 50kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasion troche kuoiłem w Otwocku w Carfurr 0.9 kg za 9.90zł

 

w Leroy Merlin najtańsza za 8,22 za kilo.

Też potrzebuję sporo trawy - może jakaś hurtownia i wspólny zakup ?

 

Troszkę powertowałem temat.... (wątki o zakładaniu trawnika na tym forum) i generalnie wszystko sprowadza się do jakości trawy... generalnie ludzie doradzają sprawdzanie zawartości procentowej różnych gatunków traw aby było jak najmniej życicy trwałej:).... A to przekłada się na cenę...

 

Zastanawiam się właśnie co wybrać ....

 

generalnie wielu odradza zakup taniej (i marnej trawy) bo nic ładnego z tego nie wyrośnie i szkoda naszej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...generalnie wielu odradza zakup taniej (i marnej trawy) bo nic ładnego z tego nie wyrośnie i szkoda naszej pracy...

 

a to zależy co chcesz obsiać - ja mam trochę zboczy do obsiania na działce - kiedyś zastosowałem najtańszą z możliwych kupioną w markecie i efekt był dobry.

No ale pewnie na trawnik angielski to lepsza by się przydała :-)

 

Tak czy inaczej jak ktoś namierzy coś taniego niech się podzieli namiarem.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

Przymierzam się do budowy domu w Wiązownie (obecnie czekam na odbiór PnB i zbieram oferty od wykonawców). Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z firmą - składem budowlanym Barbud z Zakrętu, w zakresie wykonania stanu surowego (dawniej mieli siedzibę w Goraszce)?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze mieszanki traw zawierają w większości gatunki traw pastewnych czyli takich, ktore mają szybko rosnąć i miec duzo masy roslinnej, slabo sie za to ukorzenaja. Są to gatunki, ktore maja stanowić dobre zródło jedzenia dla pasących się na nich zwierząt. Takie trawy rosną kępami i mają tendencje do dominowania innych gatunków traw. Gatunki dedykowane do trawników maja mniejsze przyrosty, drobniejszą budowę i lepiej sie ukorzeniają tworząc po jakimś czasie zielony "dywanik". Niestety te ostatnie są droższe.

Co nie znaczy, ze jak jest napisane na opakowaniu "trawa boiskowa" czy "idealny trawnik" i jest przy tym dziwnie niska cena, ze w opakowaniu nie będzie np 80% mieszanki typowo pastewnej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze mieszanki traw zawierają w większości gatunki traw pastewnych czyli takich, ktore mają szybko rosnąć i miec duzo masy roslinnej, slabo sie za to ukorzenaja. Są to gatunki, ktore maja stanowić dobre zródło jedzenia dla pasących się na nich zwierząt. Takie trawy rosną kępami i mają tendencje do dominowania innych gatunków traw. Gatunki dedykowane do trawników maja mniejsze przyrosty, drobniejszą budowę i lepiej sie ukorzeniają tworząc po jakimś czasie zielony "dywanik". Niestety te ostatnie są droższe.

Co nie znaczy, ze jak jest napisane na opakowaniu "trawa boiskowa" czy "idealny trawnik" i jest przy tym dziwnie niska cena, ze w opakowaniu nie będzie np 80% mieszanki typowo pastewnej ;-)

 

A co gorsza zdecydowana większość oferowanych traw to trawy pastewne... wystarczy przeczytać ulotkę: pastewne na cele inne niż pastewne :) I co ciekawsze również te "droższe" gatunki (np po 20 pln/kg) mają taki sam napis... (przykład z Leroy Merlin). A więc skoro w mieszance za 8 pln jest 60% życicy trwałej a w mieszance za ponad 20pln - 40% (a nie powinno być jej właściwie w ogóle) to darowałem sobie tzw lepsze trawy.... No i kupiłem najtańszą... Zobaczymy co mi z tego wyrośnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Wszytskich od TRAWY a co powiecie na taka ofertę

 

http://www.allegro.pl/item598424732_trawa_sahara_oaza_45_taniej_25kg_250_00zl.html

 

nawet przy transporcie za te 25 kg - 30zł za jeden kilogram wychodzi 11.2zł więć chyba nie jest źle, co do mieszanki jak patrzyłem to we wszystkich typach trawy (droższa, tańsza, na łąki, sportowa itd.) jest ta cała życica trwała

 

A może by tak większą ilość zamówić w kilka osób w okolice Otwocka ponad 100kg to tylko 4 opakowania to transport GRATIS, są chętni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...