Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

A co polecacie w sprawie OKIEN, jakie firmy u Was robiły z jakiego materiału i jak się one później sprawowały.

Może ktoś widział lub zna miejsca z promocjami lub godne polecenia nie na cenę a na wykonanie i obsługę przy montażu i ewentualnym serwisie.

Z góry dziękuje.

 

A i nie tylko okien ale i drzwi wejściowych i bram garażowych !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A co polecacie w sprawie OKIEN, jakie firmy u Was robiły z jakiego materiału i jak się one później sprawowały.

Może ktoś widział lub zna miejsca z promocjami lub godne polecenia nie na cenę a na wykonanie i obsługę przy montażu i ewentualnym serwisie.

Z góry dziękuje.

 

A i nie tylko okien ale i drzwi wejściowych i bram garażowych !!!

 

Po sprawdzeniu wielu ofert różnych producentów, wybrałem okna Jezierskiego zaś bramę z Krispolu - Pan Darek 602 225 299.

Taka ciekawostka - okna i brama są wykonane (oklejone) dokładnie z tej samej okleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A co polecacie w sprawie OKIEN, jakie firmy u Was robiły z jakiego materiału i jak się one później sprawowały.

Może ktoś widział lub zna miejsca z promocjami lub godne polecenia nie na cenę a na wykonanie i obsługę przy montażu i ewentualnym serwisie.

Z góry dziękuje.

 

A i nie tylko okien ale i drzwi wejściowych i bram garażowych !!!

 

Po sprawdzeniu wielu ofert różnych producentów, wybrałem okna Jezierskiego zaś bramę z Krispolu - Pan Darek 602 225 299.

Taka ciekawostka - okna i brama są wykonane (oklejone) dokładnie z tej samej okleiny.

 

Witam,

 

ja po odwiedzeniu kilku- (a było ich chyba ok. 10) wybrałam okna OKNOPLAST z Krakowa model platinnium, cena w porównaniu z innymi przyzwoita, fajnie bo gwarancja 10 lat, gdzie większość fim daje tylko 5. Okna juz zamontowane, wyglądają, oczywiście jak dla mnie, super :-) także polecam, okna były kupowane w otwocku u przedstawiciela oknoplastu na ul. Karczewskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A co polecacie w sprawie OKIEN, jakie firmy u Was robiły z jakiego materiału i jak się one później sprawowały.

Może ktoś widział lub zna miejsca z promocjami lub godne polecenia nie na cenę a na wykonanie i obsługę przy montażu i ewentualnym serwisie.

Z góry dziękuje.

 

A i nie tylko okien ale i drzwi wejściowych i bram garażowych !!!

 

Po sprawdzeniu wielu ofert różnych producentów, wybrałem okna Jezierskiego zaś bramę z Krispolu - Pan Darek 602 225 299.

Taka ciekawostka - okna i brama są wykonane (oklejone) dokładnie z tej samej okleiny.

 

Witam,

my odrzucilismy Jezierskiego ze względu na cenę. Na takich samych profilach Schuco wykonuje okna firma Mielczarek- znacznie tańsze.

http://www.mielczarek.winkhaus.pl/

Przedstawicielstwo na Bartyckiej TEL. (22)-810-29-45.

 

Okucia też są te same co u Jezierskiego- winkhaus, okleina również ta sama (w naszym przypadku ciemny orzech). Do tego w takiej samej okleinie rolety zewnętrzne i brama garażowa firmy Krispol. Caly komplet zamawialiśmy u Mielczarka.

Dodam jeszcze, że nasze okna są bardzo ciepłe, bo do domów pasywnych.

A tu nasze okno:

http://img224.imageshack.us/img224/7905/10102009001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma szuka ekipy do karton gipsów, chce wykończyć cały dom.

 

Ma ktoś jakąś ekipę którą może polecić?

 

Moge polecić górali, którzy robili u mnie - Wiesław - 782-966-617.

 

Proszę uważać na p.Wiesława, niestety na koniec się niepopisał. Na robotę jego ludzi nie narzekam i nadal ich polecam.

 

Uwaga ekipę p. Wiesława i jego samego radzę omijać z daleka. Kierując sie poleceniem z forum wziełam ich do wykończenia domu. Efekt? termin przekroczony o 4 miesiące, elewacja do poprawki, bo zdążyli wybrudzić, zanium z niej zeszli, plastikowe bonie pomalowane zwykłą fabą zamiast farbą do plastiku i oczywiście odłażą , ze ścian odchodzi farba , bo "zapomnieli zagruntować"; "strażak" na kominie przylepiony sic! tasmą klejącą, a za kominem wiadro z butelkami po piwie, polalowane farbą framugi okien i drewniane podłogi. Na dodatek dużo kontaktów z wierzycielami p. Wiesława, którego styl pracy polega na braniu zaliczek i znikaniu, 2 osoby z ekipy zatrzymane przez policję, bo były poszukiwane za rozboje. A na koniec Wiesław uciekł z budowy (może i dobrze, bo miałam okazje odkryć niedoróbki, a te wymienione przeze mnie to tylko niektóre). Podsumowując: partacz, nieudacznik i oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Wiem, że moje pytanie nie będzie dotyczyło wszystkich użytkowników tego forum ale może są osoby, które musiały założyć w swoich domkach zbiornik na nieczystości (szambo).

Może polecacie jakieś gotowe zbiorniki lub firmy, które tym się zajmują no i czy ktoś może coś powiedzieć na temat [przydomowych oczyszczalni czy jest sens wydawać tyle kaski na takie cudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przydomową oczysaczalnie ścieków drenażową.oczyszczalnia jest firmy scholarentz (czy jakoś podobnie).montowałem ją sam.zbiornik ,rury i studzienki kupowałem w radomiu bo było najtaniej .jeszcze się nie wprowadziłem ale myśle że w ciągu dwóch lat zwróci się cała inwestycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy,

 

Planujemy rozpoczac w przyszlym roku budowe naszego domu. Obecnie jestesmy na etapie szukania wykonawcow. Pojezdzilismy troche po okolicznych budowach mamy nastepujacy problem - na budowach zazwyczaj jest tylko ekipa budowlana a inwestora nie ma. Gdy prosimy budowlancow o namiary na inwestora, zeby go przepytac pod katem satysfakcji z wykonawcow, to zazwyczaj slyszymy, ze nie maja do niego telefonu! Na jednej z budow spotkalismy kierownika budowy (tak sie nam przedstawil), ktory stwierdzil, ze zaraz poszczuje nas psami, bo juz mu ktos wczesniej podkradl (przekupil) jedna ekipe murarzy i potem dlugo szukal kolejnej i przez to budowa ma opoznienie.

 

W zwiazku z tym mam pytanie, jak wy szukaliscie ekip? Czy tylko przez forum, czy tez jezdziliscie po budowach?

 

A i jeszcze szukamy dobrego kierownika budowy mieszkajacego na linii otwockiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ekipy do splantowania terenu i obsypania fundamentów po wykonaniu cokołu a przed wykonaniem opaski.

Poszukuję również źródła dobrej podbitki drewnianej - gr 20 mm

W kwestii drewna na więźbę dachową (temat cyklicznie powracający) mogę polecić tartak w Supraślu k/ Białegostoku. tel 0 85 718 30 70 . Drewno suszą komorową i impregnują ciśnieniowo. Był to jedyny tartak w "w pobliżu " Warszawy który chciał dać certyfikat zgodności z PN i o tym jakimi srodkami drewno impregnowano. Drewno trzeba zamówić 4 tygodnie wcześniej - suszenie i impregnacja wykonywana jest dla konkretnego klienta.

 

Witam,

mam pytanie odnośnie ekipy do wyrównania terenu, oraz innych ręcznych prac ziemnych, czy udało Ci się znalęźć kogoś? Jeśli tak, to bardzo proszę o podzielenie się namiarami. Oczywiście innych forumowiczów również proszę o pomoc w tej kwestii.

 

Z dotychczas pracujących u nas ekip z czystym sumieniem mogę polecić cieśli, dekarzy oraz ekipę od wylewek. Co do dekarzy i cieśli sprawdzili się nie tylko bezpośrednio w jakości wykonanych prac, ale przede wszystkim w sytuacji awaryjnej. Mieliśmy problem wynikający z jakości drewna użytego do konstrukcji więźby, obie ekipy pojawiły się niezwlocznie, aby problem rozwiązać.

 

Zainteresownym prześlę namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...