Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co czytałem na forach to VEKI nie polecają zarówno jako okna dachowe i jako profil okien zwykłych. I takie tez opinie słyszałem od sprzedawców nawet tych, którzy oferują profile VEKI podobno są miękkie.

Co do dachowych FAKRO czy VELUX jeden diabeł te same parametry, materiały i żywotność jedyna różnica to VELUXY lepsze mają okna dachowe do łazienek bo całościowo zanurzane w plastiku czy czymś takim (wewnątrz drewno) a FAKRO chyba tylko maluje, czy VELUX z całego kawałka drewna a FAKRO łączy z kilku, nie pamiętam dokładnie ale jakoś tak to leciało

Inne różnica to tylko kolor zewnętrzny VELUX grafit FAKRO bardziej szary i klamek wewnątrz FAKRO na dole VELUX na górze lub na odwrót. Dawno się tym interesowałem i nie pamiętam.

Osobiście mam VELUXY ale jeszcze czekają na montaż w garażu już prawie rok czasu bo była atrakcyjna cena i brałem co popadło :lol: :lol:

Jeśli chcesz kupić dachowe to polecam firmę z Krakowa oknadachowe.net jak kupowałem mieli najniższe ceny (maj 2009r.) oczywiście doliczając fartuchy, transport i wszystko inne bez zarzutów.

Dobra rada jak pytasz o cenę okien dachowych to właśnie pytaj łącznie z fartuchem bo jak okna takie to fartuchy drogie i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co czytałem na forach to VEKI nie polecają zarówno jako okna dachowe i jako profil okien zwykłych. I takie tez opinie słyszałem od sprzedawców nawet tych, którzy oferują profile VEKI podobno są miękkie.

Veka ma różne profile. Nie słyszałem o ich oknach dachowych.

 

Co do dachowych FAKRO czy VELUX jeden diabeł te same parametry, materiały i żywotność jedyna różnica to VELUXY lepsze mają okna dachowe do łazienek bo całościowo zanurzane w plastiku czy czymś takim (wewnątrz drewno) a FAKRO chyba tylko maluje, czy VELUX z całego kawałka drewna a FAKRO łączy z kilku, nie pamiętam dokładnie ale jakoś tak to leciało

Z opinii uzytkowników wynika żę to właśnie ten powleczony plastik, pęka w Veluxach pod wpływem wilgoci. Dlatego w łazienkach nie mam Veluxa ani Fakro, a okna dachowe plastikowe.

 

Inne różnica to tylko kolor zewnętrzny VELUX grafit FAKRO bardziej szary i klamek wewnątrz FAKRO na dole VELUX na górze lub na odwrót. Dawno się tym interesowałem i nie pamiętam.

Velux robi też okna z dolnym zamknięciem.

 

Moim zdaniem są to podobne produkty dlatego przy wyborze okien dachowych kierowałem się ich ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forach to VEKI nie polecają zarówno jako okna dachowe i jako profil okien zwykłych. I takie tez opinie słyszałem od sprzedawców nawet tych, którzy oferują profile VEKI podobno są miękkie.

Veka ma różne profile. Nie słyszałem o ich oknach dachowych.

 

A tu przyznaję Ci racje zagalopowałem się z tymi VEKAMI dachowymi

jednak co do opinii na temat profile VEKA to nadal ją podtrzymuję, że są słabe ale to tylko z opinii sprzedawców. Owszem kiedyś był to lider w PCV ale teraz chyba góruje SCHUCCO.

 

Ale i tak wiadomo, że czasami górę bierze kaska a nie to co się nam podoba lub jest naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję dobrej ekipy do pokrycia dachu dachówką ceramiczną z obróbka blacharską rynnami itp.

Znacie to dajcie namiar.

 

Pozdrawiam!

 

I ja przyłącze się do pytania.

 

I jeszcze może ktoś z Was brał ekipę ze składu dachówki w Michalinie zaraz za rondem po lewej stronie jadąc do Wawy razem z materiałem. Jak oceniacie ten skład jeśli chodzi o wykonanie, jakość materiału i ewentualne usługi gwarancyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat już był nie raz ale wyszukiwarka na tym forum to porażka.

Pytanie proste: okna VEKA czy FAKRO? Zarówno dachowe jak i zwykłe.

Pytam bo wiele firm produkujących okna robi to na licencjach.

Jakie macie na ten temat zdanie? Co decydowało przy Waszym ewentualnym wyborze.

 

Pozdrawiam!

 

O wyborze okien połaciowych zdecydowało przede wszystkim to, jak wyglądają u znajomych i rodziny po kilku latach od zamontowania. Po rekonesansie zdecydowalismy się na VELUX-a. Drewno na oknach FAKRO zniszczyło się niemiłosiernie przez 6 lat, u konkurencji jak nowe. Trochę zmartwiła mnie informacja o pękającym plastiku w VELUX-ach, u nas na razie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze okien połaciowych zdecydowało przede wszystkim to, jak wyglądają u znajomych i rodziny po kilku latach od zamontowania. Po rekonesansie zdecydowalismy się na VELUX-a. Drewno na oknach FAKRO zniszczyło się niemiłosiernie przez 6 lat, u konkurencji jak nowe. Trochę zmartwiła mnie informacja o pękającym plastiku w VELUX-ach, u nas na razie nic się nie dzieje.

Prawdopodobnie chodzi o lakierowanie drewna. Zwróc uwagę na róznice w opisach samych Velux-ów

 

Velux GGL

"Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem"

 

Velux GZL/GZLB

Okno obrotowe wykonane z drewna sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego, lakierowanego (Okna do poddaszy z wykończeniem standardowym są impregnowane ciśnieniowo i pokryte jedną warstwą bezbarwnego lakieru wodnego).

Podobnie jest z oknami Fakro. Teraz pytanie które typy porównywałaś ?

 

Opinie o Veluxach łazienkowych słyszałem od sprzedawcy, któremu zgłaszano z tego powodu reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kochani, ile czekaliście na przyłącze prądu w Otwocku? Jaki jest jego koszt?

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Ja czekałem dokładnie 11 miesięcy

Koszt to zawsze około 1500zł płacone w Energetyce Otwock tzw. za przyłącze chyba, że masz domek a raczej działkę bo prąd ciągną do granicy znacznie oddaloną (nie wiem ile jest dla energetyki to "znacznie" ) od linii już istniejącej to będziesz musiała pokryć koszt zrobienia linii. Ja do działki mam prywatna drogę 130m i zrobili mi linie podziemną za darmo.

 

Dobra rada jak będziesz w Otwocku w energetyce to słuchaj co oni mówią, bo możesz czekać na prąd i pięć lat bo jak tłumaczył pracownik "terminy przyłącza to około 1,5 roku od podpisania umowy, nie od wpłacenia tej kwoty za przyłącze a ludzie zapominają o podpisaniu umowy, która jest sporządzana kilka dni po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Po II. przed wykonaniem przyłącza muszą zgłosić to do budżetu na dany rok i dopiero jak będzie zgoda, to zrobią przyłącze. W praktyce wygląda to tak, że jak złożysz teraz dokumenty i podpiszesz umowę to zgłoszą do budżetu na 2011r. chyba, że zaszły jakieś zmiany i ustalają wydatki np. co 6 miesięcy choć nie sądzę a wtedy przyłącze dopiero zrobią w 2011r. miesiąca nikt ci nie określi.

Związane jest to z tym, że Ty płacisz te 1500zł za przyłącze a wykonanie Twojej linii będzie ich kosztowało powiedzmy 5000zł i takich klientów jak Ty jest w Otwocku 100-u, więc muszą mieć kaskę na takie wydatki. Dlatego terminy są tak odległe.

Moja rada goń szybko do Otwocka z papierami bo jeszcze może nie było u nich zakończenia roku obrachunkowego i planu budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się to są nasze Polskie realia tzw. usprawniania biurokracji przez pana Tus...a :evil: :evil: :evil:

Bo jeśli nie byłaś jeszcze w energetyce to z wiedz, że aby złożyć podanie o przyłącze musisz mieć milion innych dokumentów dotyczących budowy tego co pamiętam warunki zabudowy, akt notarialny, wypis z rejestru gruntów itd.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze okien połaciowych zdecydowało przede wszystkim to, jak wyglądają u znajomych i rodziny po kilku latach od zamontowania. Po rekonesansie zdecydowalismy się na VELUX-a. Drewno na oknach FAKRO zniszczyło się niemiłosiernie przez 6 lat, u konkurencji jak nowe. Trochę zmartwiła mnie informacja o pękającym plastiku w VELUX-ach, u nas na razie nic się nie dzieje.

Prawdopodobnie chodzi o lakierowanie drewna. Zwróc uwagę na róznice w opisach samych Velux-ów

 

Velux GGL

"Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem"

 

 

 

Velux GZL/GZLB

Okno obrotowe wykonane z drewna sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego, lakierowanego (Okna do poddaszy z wykończeniem standardowym są impregnowane ciśnieniowo i pokryte jedną warstwą bezbarwnego lakieru wodnego).

Podobnie jest z oknami Fakro. Teraz pytanie które typy porównywałaś ?

 

Opinie o Veluxach łazienkowych słyszałem od sprzedawcy, któremu zgłaszano z tego powodu reklamacje.

 

Sprawdziłam co kupiłam i mi ulżyło - na fakturze jest GGL i GGU, czyli chyba dobrze. Pisząc powyższą opinię nie miałam świadomości, że producenci chcą wypuszczać takie buble, jak te, które oglądałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam co kupiłam i mi ulżyło - na fakturze jest GGL i GGU, czyli chyba dobrze. Pisząc powyższą opinię nie miałam świadomości, że producenci chcą wypuszczać takie buble, jak te, które oglądałam.

 

Są różne segmenty rynku, a producenci się do tego dostosowują. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to czy porównujemy produkty z tego samego segmentu. Grunt że jesteś zadowolona, a to jest najważniejsze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki.

Czy ktoś mógłby polecić mi solidnego kierownika budowy. Nie interesuje mnie figurant, jednego już mieliśmy i konsekwencje jego zaniechań właśnie ponosimy. Chcielibyśmy kogoś, kto wobec wykonawców jest wymagający i bezkompromisowy, do którego można się dodzwonić i umówic na wizytę na budowie lub przez telefon poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...