Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Zamierzam w tym roku rozpoczać budowę w Otwocku (SSO). Czy ktoś z szanownych Forumowiczów może polecić mi dobrego kierownika budowy (zależy mi na jego zaangażowaniu) z Otwocka lub okolic oraz sprawdzoną ekipę budowlaną? Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik budowy z Otwocka, budowa w Malcanowie, za całą budowę 3500 płatne jednorazowo po usłudze dekarzy. Budowa monitorowana dość solidnie przez kierbuda od momentu wytyczenia przez geodetę, po wypłaceniu kasy nie uchyla się od dalszego monitorowania np. zainstalowanie okien, drzwi zewnętrznych, instalacje.

 

Czy mozesz podac namiary na tego kierownika budowy? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Buduję dom w Otwocku więc chyba to właściwa grupa dla mnie :-)

 

Poszukuję wykonawcy do wykonania drobnych robót:

 

- Wykonanie schodów wejściowych

- Wykonanie obróbek blacharskich balkonów.

 

Czy znacie sprawdzoną ekipę która mogłaby wykonać takie prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Poszukuję wykonawcy który zrobi mi przyłacze gazowe od ogrodzenia do domu skrzynka jest już w ulicy i ile to może kosztowac za mb.

 

Ja za wykonanie 18mb przyłącza do budynku, szafkę Z-1 i dwa punkty gazowe w budynku zapłaciłem 1700zł. Jeszcze będę musiał zapłacić za wytyczenie i inwentaryzację geodezyjną 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie maja ma na nasza dzialke zjechac ekipa do SSO a my jeszcze nie mamy kierownika budowy!

Przejrzalam juz forum i moj maz rozmawial z tymi, których namiary tu znalazłam, ale do kazdego ma jakies zastrzezenia. Najbardziej podobal mu sie T. Kaczorowski - ale za drogi - 7000 za sam SSO. A my byśmy chcieli, zeby kierbud jeszcze dopilnowal dobrego ocieplenia wszystkich mostkow termicznych.

Rozmawialismy tez z Anna Gut i Apanasewiczem jeszcze chyba dwoma (nazwiska nie pomne).

Czy doswiadczeni forumowicze moga jeszcze kogos dobrego polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie dolaczylem do grona forumowiczow :)

Zamierzamy sie budowac w Celestynowie, czekamy teraz na pzwolenie na budowe i tu mam pare pytan do osob juz doswiadczonych :)

dostalismy liste brakow do doniesienia do starostwa jedne wieksze drugie mniejsze nurtuja mnie takie sprawy (niestety pani zajmujaca sie nasza sprawa byla na urlopie i nikt inny nie mogl nam wyjasnic zbyt dokladnie co i jak):

 

- termin uzupelnienia brakow 7dni, niedostarczenie brakujacych dokumentow skutkuje wydaniem decyzji odmownej???? czy mieliscie cos takiego w 7 dni jest nierealnym zalatwic jakies dodatkowe uzgodnienia czy poprawic projekt....

 

-w warunkach zabudowy mamy takie sformuowanie ze prad mamy podlaczyc w celu zapewnienia oswietlenia i ogrzewania - znaczy to, ze mozemy sie ogrzewac tylko grzejnikami elektrycznymi - interpretacja pani ze starostwa... my chcemy grzac sie pompa ciepla i tu pytanie czy jak zmienimy w warunkach zabudowy na pompe ciela to kaza nam przed wydaniem pozwolenia uzgadniac jakies dodatkowe sprawy?

 

Z planow naszych: fundamenty chcemy postawic jeszcze w tym roku, dom bedzie z bala. Szukamy wlsnie ekipy do zrobienia stanu 0 i kierownika budowy, poczytalem troche forum zebralem namiary i do kierownikow bede dzwonil moze w tym tygodniu ale ekip fundamentowych to niewiele znalazlem :(

pod dom z bala potrzebuje naprawde sprawdzonej ekipy jest bardzo mala tolerancja poziomow w takim fundamencie moze mozecie polecic kogos sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stresuj, uzupełnisz napewno

a co do prądu to pompa ciepła to właśnie ogrzewanie na prąd.

pytanie czy zrobisz system woda woda czy woda powietrze?

ale pompa ciepła zawsze będzie zasilana energią elektryczną.

pozdr

 

tak tez i pani jednak sie dala przekonac ;)

 

teraz czekamy jeszcze na pare innych poprawek i dokumentow i wznawiamy procedure - wstrzymalismy bo termin 7 dni jest nieodwolalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do sprzedania stemple sosnowe porządne przechowane w garzażu przez zimę. Długość od 2,5m do 3,5 m około 250 szt. Sprzedam również 120szt pustaka stropowego dwie palety orginalnie zapakowane. Odbiór własny w Wólce Mlądzkiej cena do uzgodnienia około 3zł/szt

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chętnie przygarnę stemple w dobrej cenie ;) Ilość około 100 sztuk. Bardziej zależy mi na grubości, niż na długości (na ogrodzenie).

 

Jeśli ktoś ma coś takiego, to proszę o wiadomość na priv.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...