Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no własnie my jesteœmy na etapie zakupu działki i ten projekt najlepiej pasuje do tej działki.

Myslałam, ze może już ktoœ zaczšł budowę albo wybudował dom wg tego projektu ale widać jak na razie nie za bardzo.

My już zobaczyliœmy pewnš niedogodnoœć w tym projekcie ale jest to tak naprawdę szczegół.

A ty Grzegorzu masz już jakieœ uwagi albo ciekawe sopostrzeżenia co do tego projektu?

 

pozdrawiamy

Paulina i Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ten jest "świeży" jak nazwała go Pani w muratorze, tzn. w ofercie jest od końca roku 2005 wzwiązku z tym najprawdopodobniej nikt go jeszcze nie wybudował. Sam jestem ciekaw jakie jest zainteresowanie tym projektem.

Osobiście jestem na etapie zbierania dokumentów do pozwolenia na budowe, z zakupem projektu wstrzymuję się jeszcze z uwagi na uwarunkowania miejscowego planu zagosopdarowania, które to konsultuję z potencjalnym architektem adaptującym..Jedno co na dzien dzisiejszy moge powiedziec to to iż zrezygnyje z zadaszenia tarasu by doświetlić salon. Zastanawiam się też nad wykuszem z tyłu domu w jednej z sypialń czy pozostawic ?

Pozatym sam układ pomieszczen jak dla mnie jest OK.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie my jesteœmy na etapie zakupu działki i ten projekt najlepiej pasuje do tej działki.

Myslałam, ze może już ktoœ zaczšł budowę albo wybudował dom wg tego projektu ale widać jak na razie nie za bardzo.

My już zobaczyliœmy pewnš niedogodnoœć w tym projekcie ale jest to tak naprawdę szczegół.

A ty Grzegorzu masz już jakieœ uwagi albo ciekawe sopostrzeżenia co do tego projektu?

 

pozdrawiamy

Paulina i Paweł

 

Witajcie!!

Właśnie zakupiłam projekt "Miła chwila".

Teraz jest u architekta celem adaptacji.

Moglibyście opisać tę zauważoną niedogodność w tym projekcie??

Wraz z mężem zmieniliśmy:poszerzenie garażu o 1 metr, nad garażem dach dwuspadowy-powiększenie stryszku no i dodanie okna połaciowego.

Zrezygnowaliśmy z zadaszenia tarasu.

Moze podniesiemy o jedną cegłę ściankę by poddasze było wyższe.

No to na tyle :D

Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę to we wrześniu zaczynamy budować :cry: -niestety dopiero ekipa budowlańców ma wolny ten termin.

Pozyjemy zobaczymy

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do "kabietka". gdzie będziecie budowac i z jakich materiałów.

Pytam gdyż wielu znajomych którzy już wybudowali różnie doradza i sam nie wiem z czego murować ściany.

Widzę iż nie jestem odosobniony w koncepcji zrezygnowania z zadaszenia tarasu.

Serdecznie pozdrawiam.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właœnie gdzie będziecie się budować? My pod Warszawš ale dopiero w przyszłym roku wylejemy fundamenty, a dalsze prace jeszcze nastepny rok..

Jeżeli chodzi o pewne zmiany to my chcemy doswietlić łazienkę na górze, zmniejszyć okno nad klatkš schodowš i trochę powiększyć łazienke na górze kosztem wolnej przestrzeni nad garażem.

Jeżeli chodzi o zlikwidowania daszka nad tarasem to my chyba zostawimy tak jest bo mamy tę stronę od południa.

A u was jak bedzie wychodził taras? Na którš stornę œwiata?

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos niedogodnoœcie to sprawa się wyjaœniła i tak naprawdę może zostać tak jak jest. Chodziło nam o to, że wyjœcie z kotłowni jest tylko do garażu, że może by zrobić jednak wejœcie bezpoœrednio do domu. Myslałam że tam będę suszyć pranie i brak bezpoœredniego wejœcia do domu to wada. Jednak studiujšc forum dowiedziałam się, że tam gdzie stoi piec nie mozna suszyć, bo uszkadza się elektornikę sterujšcš całoœciš.

Także o tej niedogodnoœci mozna zapomnieć:)

Tak jeszcze raz przejżeliœmy projekt i faktycznie należy zlikwidować zadaszenie nad tarasem:) i darować sobie te okna wykuszowe w sypialni tej mniejszej.

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulina&Paweł napisał:

 

 

pozdroofka

 

 

 

 

 

rany...skad piszecie, z gimnazjum ?!

yoł ziomale pfffff

 

No chyba jaja sobie robisz??? i to świąteczne :evil: o co Ci chodzi nigdy w necie nie widziałeś skrótów myslowych tudzież zapożyczeń z języków obcych dobranych do osobistych preferencji???? i nie zaśmiecaj więcej wątku.

 

pozdroofka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bełkot rodem z kiepskiego serialu dla młodzieży od ktorego aż oczy bola jak sie widzi jak dorosli ludzie (jak sadze) uzywają

a nie skrót myślowy czy zapożyczenie językowe (to bylo dobre :lol: )

ale chcecie sie kompromitowac - Wasza sprawa - pozdrawiam niezmiernie światecznie :lol: i już nie zaśmiecam "poważnego" wątku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bełkot rodem z kiepskiego serialu dla młodzieży od ktorego aż oczy bola jak sie widzi jak dorosli ludzie (jak sadze) uzywają

a nie skrót myślowy czy zapożyczenie językowe (to bylo dobre :lol: )

ale chcecie sie kompromitowac - Wasza sprawa - pozdrawiam niezmiernie światecznie :lol: i już nie zaśmiecam "poważnego" wątku :lol:

 

 

 

Witaj!!

Może zamiast wytykać pisownię innym napiszesz coś konkretnego na temat "Miłej chwili "?? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do "kabietka". gdzie będziecie budowac i z jakich materiałów.

Pytam gdyż wielu znajomych którzy już wybudowali różnie doradza i sam nie wiem z czego murować ściany.

Widzę iż nie jestem odosobniony w koncepcji zrezygnowania z zadaszenia tarasu.

Serdecznie pozdrawiam.

Grzegorz

 

 

Czeć!!

Mieszkamy w Wielkopolsce-Wągrowiec.

Budować zamierzamy z betonu komórkowego na zaprawie klejowej.

Nie zmieniamy materiału i będzie tak jak w projekcie.

Rezygnujemy równierz z wykuszu w mniejszej sypialni.

W miejsce okna garażowego damy dwa mniejsze okienka gdyż wydaje się nam iż okno założone w projekcie jest za duże-po co kusić złodzieja??

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos niedogodnoœcie to sprawa się wyjaœniła i tak naprawdę może zostać tak jak jest. Chodziło nam o to, że wyjœcie z kotłowni jest tylko do garażu, że może by zrobić jednak wejœcie bezpoœrednio do domu. Myslałam że tam będę suszyć pranie i brak bezpoœredniego wejœcia do domu to wada. Jednak studiujšc forum dowiedziałam się, że tam gdzie stoi piec nie mozna suszyć, bo uszkadza się elektornikę sterujšcš całoœciš.

Także o tej niedogodnoœci mozna zapomnieć:)

Tak jeszcze raz przejżeliœmy projekt i faktycznie należy zlikwidować zadaszenie nad tarasem:) i darować sobie te okna wykuszowe w sypialni tej mniejszej.

 

pozdroofka

 

 

 

cześć!!

Co do ewentualnej suszarni w kotłowni to nawet się nie zastanawialiśmy .Myślę ze szkoda byłoby zrezygnowac z miejsca na szafę w przedsionku kosztem drzwi do kotłowni.

Bedę zimą suszyć pranie na stryszku -pomieszczenie za łazienką.

Garaż powiększymy i dwuspadowy dach nad nim sprawi iż będzie więcej miejsca :lol:

Zresztą zgodę na tę i inne zmiany -już opisane mam na piśmie :D

pozdrawiam :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właœnie gdzie będziecie się budować? My pod Warszawš ale dopiero w przyszłym roku wylejemy fundamenty, a dalsze prace jeszcze nastepny rok..

Jeżeli chodzi o pewne zmiany to my chcemy doswietlić łazienkę na górze, zmniejszyć okno nad klatkš schodowš i trochę powiększyć łazienke na górze kosztem wolnej przestrzeni nad garażem.

Jeżeli chodzi o zlikwidowania daszka nad tarasem to my chyba zostawimy tak jest bo mamy tę stronę od południa.

A u was jak bedzie wychodził taras? Na którš stornę œwiata?

 

pozdroofka

 

To jeszcze ja :D :D

taras u nas wychodzi na Zachód tak więc darujemy sobie daszek. W przyszłości może jakaś pergola?? -zobaczymy :) Front domu od Południa.

 

Ogólnie uważam że projekt M11 jest dopracowany,funkcjonalny .

Ponieważ można go realizować etapami to na razie po wybudowaniu bedziemy mieszkać na dole .W między czasie będziemy wykańczać poddasze dla naszych dzieciaków.

Gdyby była kasa to nie powiem ,wykończylibyśmy na tip top ale realia są jakie są :cry: :evil:

Ale nie ma co narzekać!! Dobrze jest :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas strony œwiata sš zupełnie inaczej, tzn. wejœcie będzie od zachodu, duzy pokój od południa, sypialnia ta mała od wschodu.

Szkoda tylko, że tak daleko budujecie od W-wy :cry: ale mam nadzieję, że pokażecie nam zdjęcia z realizacji :D i w ogóle napiszecie co i jak.

Acha jeszcze jedno a propos dachu dwuspadowego nad garazem. Nie boicie się, że trochę to zakłóci bryłę tego domu? My tak wczoraj analizowalismy jak to będzie wyglšdać i mamy pewne obiekcje :roll: ale zobaczymy jak u was wyjdzie:)

Funkcjonalnoœć domu też nam odpowiada :D górę będziemy robić w ramach przypływu gotówki, natomiast chłopaki będę mieli tę dużš sypialnię na dole.

 

pozdroofka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas strony œwiata sš zupełnie inaczej, tzn. wejœcie będzie od zachodu, duzy pokój od południa, sypialnia ta mała od wschodu.

Szkoda tylko, że tak daleko budujecie od W-wy :cry: ale mam nadzieję, że pokażecie nam zdjęcia z realizacji :D i w ogóle napiszecie co i jak.

Acha jeszcze jedno a propos dachu dwuspadowego nad garazem. Nie boicie się, że trochę to zakłóci bryłę tego domu? My tak wczoraj analizowalismy jak to będzie wyglšdać i mamy pewne obiekcje :roll: ale zobaczymy jak u was wyjdzie:)

Funkcjonalnoœć domu też nam odpowiada :D górę będziemy robić w ramach przypływu gotówki, natomiast chłopaki będę mieli tę dużš sypialnię na dole.

 

pozdroofka :wink:

 

 

 

 

Zdjęcia to dopiero na jesień :x :x

Co do dwuspadowego dachu nad garażem to w znaczący sposób nie powinno wpłynąć na bryłe domu. Mam bynajmniej taką nadzieję :-?

Mąz ostatnio widział podobny projekt z dwuspadowym garażem i stwierdził że nie wygląda to żle!! :lol: Czas pokaże!! :lol:

Wiem że czasami wprowadzając zmiany człowiek sam sobie szkodzi ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!! :lol:

A większy strych przy małej ilości schowków to skarb!! :lol:

A jeszcze co do zmian to ogrzewanie podłogowe góra i dół-w projekcie są kaloryfery.No i w łazienkach zamiast przewidzianej w projekcie maty grzejnej -podłogówka wodna + drabinki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników "Miłej chwili" .

Ja najprawdopodobniej będę kupował projekt w odbiciu lustrzanym , czyli garaż z lewej strony . wejscie od południowego - zachodu., tak mamy usytuowaną działkę .Województwo śląskie.

Co do dachu dwuspadowego o którym mowa , to szczerze mówiąc trudno mi go sobie wyobrazić podobnie jak Paulinie&Pawłowi. Proponowałbym zrobić makietę i pooglądać ją z każdej strony przed podjęciem decyzji. Ale oczywiście wszystko to to kwestia gustu.

Kolejne pytanie do "kabietka".

Czy kominek w projekcie posiada instalację rozprowadzającą ciepło do innych pomieszczeń poza salonem? Oraz interesowały by mnie wymiary kotłowni z uwagi na chęć ogrzewania piecem z podajnikiem na tzw."groszek".

Ostatnie podwyżki cen gazu nie są optymistyczne. Zastanawiam się również nad kominkiem z płaszczem wodnym , ale to jeszcze przyszłość.

 

Pozdrawiam

Grzegorz : :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników "Miłej chwili" .

Ja najprawdopodobniej będę kupował projekt w odbiciu lustrzanym , czyli garaż z lewej strony . wejscie od południowego - zachodu., tak mamy usytuowaną działkę .Województwo śląskie.

Co do dachu dwuspadowego o którym mowa , to szczerze mówiąc trudno mi go sobie wyobrazić podobnie jak Paulinie&Pawłowi. Proponowałbym zrobić makietę i pooglądać ją z każdej strony przed podjęciem decyzji. Ale oczywiście wszystko to to kwestia gustu.

Kolejne pytanie do "kabietka".

Czy kominek w projekcie posiada instalację rozprowadzającą ciepło do innych pomieszczeń poza salonem? Oraz interesowały by mnie wymiary kotłowni z uwagi na chęć ogrzewania piecem z podajnikiem na tzw."groszek".

Ostatnie podwyżki cen gazu nie są optymistyczne. Zastanawiam się również nad kominkiem z płaszczem wodnym , ale to jeszcze przyszłość.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witaj!!

Pytasz masz- pow kotłowni 5.47

Kominek nie posiada w projekcie rozprowadzenia kanałów ale to leży w gestii przyszłego użytkownik.

Nie dołujcie mnie tym dachem :x

Decyzję już podjęliśmy z mężem i jej nie zmienimy.

Dom ma mieć oczywiście walory estetyczne ale przede wszystkim winien być funkcjonalny. :evil:

 

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz : :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...