Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

Dziękujemy za możliwość obejrzenia tego cudeńka na żywo. To nam dało obraz jak będziemy mieszkać w przyszłości. :D Po tej wizycie zdecydowaliśmy się na likwidację wykusza z tyłu domu. Zastanawiamy się jeszcze nad kibelkiem na dole, czy go zostawić czy połączyć to pomieszczenie z łazienką. W tej chwili czekamy na pozwolenie i jak wszystko pójdzie po naszej mysli to zaczynamy w czerwcu. Hura!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko odnośnie projektu Miła Chwila muratora. Czy ktoś z Was zbudowal ten domek? A może zaczął budować? Chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo", bo zastanawiamy się nad jego zakupem :-? Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę o kontakt...

Dziękuje!

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Świetne zdjęcie:o ! Jak to zrobiłaś, że uniosłaś się tak wysoko :lol:

 

 

Cześć!!

To nie ja bo za dużo ważę :D

Trzeba mieć kolegę z motolotnią który właśnie w ostatnia sobotę marca po raz pierwszy w tym roku sobie polatał :o)

 

Pozdrowienia dla Ciebie i dla małzonka :o)

 

 

Cześć!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 13 - chciałabym zadać trochę pytań odnośnie adaptacji i budowy Miłej chwili. Po pierwsze - o ile zmieniła się powierzchnia i kubatura domu po przesunięciu ściany frontowej w salonie; czy to była jedyna przesunięta przez Was ściana zewnętrzna, czy pozostawiliście wykusz na tej ścianie?

Po drugie - o ile podnieśliście ściany kolankowe i czy zmienił się/ o ile/ kąt nachylenia dachu ? czy na to porzebna była zgoda architekta?

No i jeszcze jedno - aktualnie szacunkowy koszt budowy tego domu w stanie surowym otwartym to 290 tys. Jak oceniasz (wiem, że na Twoim etapie budowy to trudno określić) - na ile realne są te koszty?

Pozdrawiam

mira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ścianę frontową przesunęliśmy o 1,50 metra pozostawiając wykusz , co nie zmieniło kąta dachu tylko dach został wydłużony. Inne ściany zostają bez zmian gdyż ciągnęło by to za sobą zmiany w konstrukcji dachu.Całość powierzchni mieszkalnej podpiwniczyliśmy i tam przenieśliśmy pomieszczenie gospodarcze. Liczymy, że łączna kwota stanu surowego zamkniętego wynosi ok.150.000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kabietka jak tylko zakupimy projekt to się pochwalimy :lol: Mamy już upatrzony taki na 98% ale cały czas szukamy chociaż energii i zapału coraz mniej. Poza tym brniemy w coraz większy metraż!! Teraz już jesteśmy na 157m i w sumie przydałoby się więcej, paranoja normalnie. Dach jednak będzie dwuspadowy z dodatkowymi oknami połaciowymi jako ewentualne doswietlenie. Nigdy nie przypuszczałam, że tyle czasu będe wybierać projekt!!

na razie kibicujemy Wam i z zazdrosiącią patrzymy jak Wam fajnie idzie :D

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka jak tylko zakupimy projekt to się pochwalimy :lol: Mamy już upatrzony taki na 98% ale cały czas szukamy chociaż energii i zapału coraz mniej. Poza tym brniemy w coraz większy metraż!! Teraz już jesteśmy na 157m i w sumie przydałoby się więcej, paranoja normalnie. Dach jednak będzie dwuspadowy z dodatkowymi oknami połaciowymi jako ewentualne doswietlenie. Nigdy nie przypuszczałam, że tyle czasu będe wybierać projekt!!

na razie kibicujemy Wam i z zazdrosiącią patrzymy jak Wam fajnie idzie :D

pozdrowionka

 

 

 

Dzięki za wsparcie duchowe :o)

Pozdrowionka :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam... :cry:

 

Byłam tu w styczniu ale w innym nastroju...

Złożylismy wtedy dokumenty w Starostwie i radośnie oczekiwaliśmy na pozwolenie. Zakładaliśmy, ze w maju uda się nam rozpocząć budowę.

Maj ma się ku końcowi a my nadal bez pozwolenia na budowę :o .

Okazuje się, że adaptowany projekt gotowy Miłej Chwili +

projekt zagospodarowania terenu nie jest projektem budowlanym

 

Prośba więc ogromna do budujacych M11 :

Napiszcie jak wygladały Wasze kontakty z Urzędem ... jakie

dokumenty składaliście dodatkowo... czy mieliście Państwo jakieś

problemy... ile trwało oczekiwanie na pozwolenie ...

 

Przezywamy horrorek na etapie papierków

a myślałam durna, że problemem będą pieniądze, materiały i ekipy...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczujemy bardzo, może w ramach pomocy spróbuję nakreślić co myśmy w zębach do urzędu nosili:

 

1.projekt adaptowany+projekt zgospodarownia terenu uwzględniający warunki zagospodarowania terenu;

 

2.decyzję o warunkach zabudowy

 

3.warunki przyłączenia do poszczególnych sieci;

 

4.adaptacje projektów instalacji wew.;

 

5.projekty przyłączy wod., kan., gaz, elektryk;

 

6.zatwierdzenie dokumentacji przez Zakład Uzgadniania Dokumentacji;

 

a później to już tylko nas pani urzędniczka "ćwiczyła"

 

i więcej nie pamiętam bo pozwolenie dostaliśmy w listopadzie zeszłego roku.

 

POZDRAWIAM IDA

 

5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

To moj (nasz;) pierwszy post na forum.

 

Kupilem dzialke. Bardzo ladne miejsce mimo ze prawie w centrum miasta (nieduzego - ok 60 tys mieszkancow) - sporo drzew, zieleni - ma 52ar z czego chyba polowa to drzewka - brzozy, jest tez piekny stary dab :) Cicho, spokojnie.. Tylko teren troche trudny pod budowe (przynajmniej tak mi sie na ten moment wydaje :-) bo nie jest rowny.. Mi to odpowiada - zawsze chcialem miec domek z ciekawym ogrodem, a tu mozna cuda zdzialac! Plaskie pasy startowe to nie dla mnie :-)

 

Przejdzmy do meritum.. Oto moj rysunek dzialki (cala nie weszla, ale jest tu najwazniejszy fragment):

 

http://szyna.civ.pl/dzialka/mapa-spady.jpg

 

Kilka uwag.. Jako wysokosc "zero" przyjalem poludniowa granice dzialki z droga (potem jest spad w dol w kierunku polnocnego zachodu). Skarpa im blizej polnocnej czesci - tym jest nizsza (przy koncu praktycznie jej nie ma - wyrownuje sie z terenem i jest rowny spad).

 

Te dlugosci oznaczone na niebiesko przygotowalem, bo chcialbym mniejwiecej w tych miejscach wybudowac ten domek:

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=357&IdKolekcji=

 

Mialoby to wygladac mniejwiecej tak:

 

http://szyna.civ.pl/dzialka/mapa-domek.jpg

 

Taras / pokoj dzienny / ogrodek bylby od strony poludniowego-zachodu, wejscie i wjazd do garazu od strony poludniowego-wschodu. Tyl domu od strony polnocno-zachodniej.

 

Problem jest tylko z tym spadem :( Jezeli przyjalbym wysokosc "punktu zero" (koniec fundamentow, poczatek murow) domu przy frontowej scianie na -4m (wzgledem granicy z droga) - musialbym obnizyc grunt od frontu o 1-1,5m. W takim wypadku tylna czesc fundamentow bedzie wystawiona w gore od ziemi od 1,5m do ok 0,5m. To mi nie przeszkadza - w tym projekcie taras jest blizej frontowej czesci budynku, wiec z frontu bedzie na rowny z ogrodem, a potem bylby spad do 1,5m (ktory czesciowo chcialbym pozniej zasypac).

 

Nie wiem tylko czy nie powstanie mi za duzy spad na wjezdzie z drogi do garazu.. Garaz jest w bryle budynku "wpuszczony" ok 3m, a front bylby w odleglosci 16m od granicy z droga, czyli do garazu mialbym spad 4 metrow na dlugosci 19m. To jest spad 21% (jakos 19 stopni o ile dobrze licze). Czy nie jest to zbyt stromy spad ?

 

Moglbym tez "punkt zero" na froncie ustawic nie 4, a np 3 metry ponizej poziomu granicy z droga - spad obnizy sie do niecalych 16% (czyli chyba ok 14 stopni), ale tyl budynku wyniesie mi sie nad ziemie od 1,5 do 2,5m :( Wtedy bylby sens przynajmniej czesciowo podpiwniczyc ten domek (nawet to by mi sie podobalo) tylko jak bedzie wygladalo takie podwyzszenie ?:( Czesc pewnie moglbym zasypac (bede mial sporo ziemi z przesuniecia skarpy:) ale na pewno nie cale 2,5m bo to chyba nierealne ;-)

 

BTW. Spad jest kontynuowany dalej w dol - pare metrow za tylna sciana domu, wiec poziom wod gruntowych raczej bedzie tutaj bardzo niski.

 

Uff.. Rozpisalem sie. Co sadzicie o takim ulozeniu domu ? Co sadzicie o tym projekcie ? :) Jak Wy zorganizowalibyscie tutaj swoj dom ? :)

 

Z gory piekne dzieki za odpowiedzi!

 

--

Daga & Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam(y) wszystkich!

 

Kupilismy dzialke - mamy w planach budowe Milej Chwili - mamy nadzieje ruszyc jeszcze w tym roku :) Budujemy na Slasku - w Wodzislawiu Slaski. Mamy jednak troche "trudna" dzialke i nie wiem czy uda sie odpowiednio zaadoptowac ten projekt do niej :(

 

Wszystko opisalem dokladnie w tym poscie:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102788

 

Zeby sie nie powtarzac - jezeli ktos z Was ma jakies uwagi - zapraszam do tamtego watku :-) W tym mam nadzieje jeszcze nie raz zagoscimy ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

No to dorobiliśmy się rolet na drzwi tarasowe i okno w sypialni :o)

 

http://images21.fotosik.pl/326/ea2a1d661fcfdf9f.jpg

 

To akurat zdjęcie wykuszu w sypialni .Prowadnice rolety będą zabudowane klinkierem do samej góry dlatego nie mają takiego koloru co okna :o).

 

Przy oknie tarasowym boczna prowadnica ma fakturę ramy okiennej.

W czerwcu zamówimy rolety na pozostałe okna .

 

Płytkarz działa w łazience na poddaszu . :D

 

31maja będziemy maszynowo wylewać jastrych na parterze. (na poddaszu już mamy wylewkę )

.

 

:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również zdecydowałem się na Miłą Chwile :) Mam nadzieję, że mój uśmiech będzie taki sam po zakończeniu inwestycji. Wprowadzamy do projektu większość zmian, o których piszecie na tym forum. Przerażają tylko rosnące koszty materiałów. Mam nadzieję, że kiedyś to się zatrzyma...Budujący piszą, że stan surowy zamknięty to 25-35 % całej inwestycji. Oczywiście trudno pytać i porównywać obecną budowę i budowy które będą prowadzone z budowami już zakończonymi ze względu na galopujące ceny ale, że jest to projekt stosunkowo swieży (2005 rok) czy ktoś może się pochwalić ile go wyniósł tenże stan surowy zamknięty?

pozdrawiam uczestników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na dzień dziecka sprawiłam sobie prezent i odebrałam pozwolenie na budowę!!!!! Z Urzędem w Toruniu nie mieliśmy żadnych problemów, wręcz przeciwnie działali bardzo szybko i sprawnie, wiec muszę ich pochwalić. Gorzej było z projektantem, którego musieliśmy zmienić w międzyczasie i który bardzo przedłużył nam cały proces przygotowywania dokumentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na dzień dziecka sprawiłam sobie prezent i odebrałam pozwolenie na budowę!!!!! Z Urzędem w Toruniu nie mieliśmy żadnych problemów, wręcz przeciwnie działali bardzo szybko i sprawnie, wiec muszę ich pochwalić. Gorzej było z projektantem, którego musieliśmy zmienić w międzyczasie i który bardzo przedłużył nam cały proces przygotowywania dokumentów.

 

 

 

Gratulacje!!

 

Jednak nie we wszystkich urzędach rzucają inwestorom kłody pod nogi :o)

 

Pozdrawiam:O)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...