Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze : poszerzyliśmy garaż o 1m, kuchnie zrównaliśmy z kominkiem, przesuneliśmy jadalnie, automatycznie zwiększyła się też góra. Tam gdzie pustka nad garażem, będziemy mieli suszarnie i dużą łazienkę. Wyszło tam ponad 10 metrów powierzchni użytkowej. Zadaszyliśmy cały taras, zlikwidowaliśmy drzwi z domu do garażu a za to mamy drzwi do kotłowni z przedsionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

cześć miłochwilowicze,

 

No dobra przyznam się (jak teraz mam więcej czasu) jesteśmy już :p po tynkach wew. i dziś Marcin liczył powierzchnię i takiej, którą można wykorzystać (postawić biurko pod oknem na poddaszu) jest ponad 190m2.

Zdziwiliśmy się bardzo! Co prawda powiększyliśmy tu i ówdzie (opisywałam to wcześniej), no ale żeby tyle w naturze. Niestety nie umiem umieszczać zdjęć, ale może jeszcze spróbuję jutro, jeżeli zrobię po "jużtynkowaniu" (trudno było bo dopadła nas WREDNOŚĆ :evil: :evil: :evil: budowlańców).

 

Także tynki schną, a za tydzień ma wchodzić instalator i zobaczymy co dalej.

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Ida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabietka pisz jak tam wykończenia idą :lol:

My sie szykujemy Wielkimi krokami do stropu. Praca wre/tfu tfu zeby nie zapeszyć/ ale już się martwię i wiem, że słusznie sprawami wykonczeniowymi. Wystarczyło mi zmierzenie się z problemem ustawienia kuchni :evil: i myslalam, że wyjdę z siebie i stanę obok. Miałam na to ostatni dzwonek zanim zaczęli murować ściany na wysokości okien, zeby cos zmienić. TRAGEDIA. Na razie temat zamknięty ale wiem, że niestety ,lub stety powróci :lol:

Pisz co u Was ciekawego i dawaj zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam wszystkim !!

Ida cieszę sie że juz u Ciebie mury stoją i tynkarze skończyli prace :o)

 

 

Paulina&Paweł wywołaliście mnie do odpowiedzi :o)

 

No tak myśleliśmy że wprowadzimy się do chałupy juz we wrześniu ale nie dało rady :o(

Czekamy aż nam wreszcie gaz podłaczą bo do nie ogrzewanej chałupy sie nie wprowadzimy :o(

Póki co widzę ze polne myszy się wprowadziły ku naszej rozpaczy :o(

 

Poddasze praktycznie już wykończone czeka na Filipa i Agnieszkę :o)

Na dole Marek musi jeszcze pomalować ściany w salonie ,przedpokojach no i w kuchni.

Do tego zrobi sufity podwieszane, obuduje kominek i będzie na tyle z prac malarsko-budowlanych :o)

Postanie memu dzielnemu Mareczkowi zabudować wnęki szafami :o)

 

Stopnice na schody już są zamówione u stolarza i mamy nadzieję że jak przyjdzie na nie pora to facet przyjedzie i je zamontuje :o)

 

Wreszcie mamy zamontowane drzwi zewnętrzne :o)

http://images23.fotosik.pl/99/1deb76e04ba009e8.jpg

Nie mają naświetla górnego .

 

Na zewnatrz faceci walczą z płotem klinkierowym :o)

Przywieziono pozbruk-starobruk i czeka na brukarzy -mają przyjechać w sobotę ,a że to ich praca poza godzinami to potrwa to układanie ze 2 tygodnie :o( szkoda ale mówi się trudno .

A jutro przychodzą ludzie od tynków zewnętrznych -przynajmiej na taki termin są umówieni :o)

Postanowione i będzie na ścianie ciepła żółć :o)

 

Wiecie co stwierdziliśmy że teraz zrobimy i elewację i płot i bruk.

Nie chcemy odkładać na przyszły rok bo wiecie, potem kasa będzie potrzebna na coś innego i człowiek będzie odwlekał na inne trerminy.

Widzę to po niektórych budowach to nie dokończone tamto w rozsypce i ja tak nie chce:O)

 

Taras będzie drewniany i już wstępne prace nad nim są wykonane -legary czekają na montaz no i zamówione są deski tarasowe ryflowane .

To akurat nie filozofia i Marek się tym zajmie .

Oj mężuś biedaczek nie dość że pracuje to każdą wolna chwilę idzie na budowę i wykonuje te prace co do których nie trzeba fachowców :o)

Pomimo że jest zmeczony po przyjściu z budowy to widzę jego zadowolenie z pracy jaką dotychczas włożył w nasz wspólny dom :o)

 

Ale się rozpisałam :o)

Jak tylko zrobię jakoweś zdjatka to nie omieszkam ich wkleić :o)

 

Pozdrawiam

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka bardzo ładne drzwi, napisz coż to za firma i czemu tak drogo :lol:

Fajnie, że juz niedługo sie wprowadzacie zazdroszczę!!!

Co do gazu oj to lepiej nie mowic droga przez mękę, przynajmniej u nas. Tragedia.

CZekam na zdjęcia :D

pozdrowionka

 

 

Cześć :o)

Drzwi są tego producenta

http://www.parmax.pl/oferta.html

Model California .

Nie kosztowały majątku :o) jedyne 2.300 PLN

Musieliśmy na nie czekać aż 4 tygodnie .

 

Jak już człowiekowi się coś podoba to nie mozna tego dostać od ręki :o(

Takie czasy:O(

 

Ja tu się chwalę ze elewacja już miała być robiona a tu faceci dzwonią i informuja że będą dopiero w poniedziałek :o(

Można sie ugryżć!!! Psia kość :o(

Zwłaszcza że temperatury już zaczynają spadać poniżej zera :o(

 

 

Pozdrawiam cieplutko z ogrzewanego gazem mieszkanka :o)

Pa :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam Miłochwilowców.

Kabietka gratuluje ciepełka w domu...czyli koniec walki z gazownią.

Siemionkowa Wam gratuluję początku, już pewnie macie sciany w swoim domku.

Ja ciągle czekam na pozwolenie :evil: Zgadnijcie co teraz wymyślili?

U mnie jest obowiązująca linia zabudowy. A w naszym domu od frontu jak wszyscy wiecie jest wykusz. A więc architekt dosunał wykusz do linii...logioczne chyba. Na to Pani stwierdziła, że lico ściany powinno być na linii :D . A więc architekt mówi, że nie ma problemu , przesuniemy lico do przodu i będzie good. Myślicie, że bedzie? Nie nie bedzie bo wtedy złamiemy prawo budowlane :D !!! Fajnie nie? Dalszy ciąg w poniedziałek...Sugestia Pani była zmiana projektu :evil: Pozabijać!!! Witamy w Szczeicnie - mieście w , ktorym teraz łatwiej o pozwolenie. Taki był postulat wyborczy obecnego prezydenta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam Miłochwilowców.

Kabietka gratuluje ciepełka w domu...czyli koniec walki z gazownią.

Siemionkowa Wam gratuluję początku, już pewnie macie sciany w swoim domku.

Ja ciągle czekam na pozwolenie :evil: Zgadnijcie co teraz wymyślili?

U mnie jest obowiązująca linia zabudowy. A w naszym domu od frontu jak wszyscy wiecie jest wykusz. A więc architekt dosunał wykusz do linii...logioczne chyba. Na to Pani stwierdziła, że lico ściany powinno być na linii :D . A więc architekt mówi, że nie ma problemu , przesuniemy lico do przodu i będzie good. Myślicie, że bedzie? Nie nie bedzie bo wtedy złamiemy prawo budowlane :D !!! Fajnie nie? Dalszy ciąg w poniedziałek...Sugestia Pani była zmiana projektu :evil: Pozabijać!!! Witamy w Szczeicnie - mieście w , ktorym teraz łatwiej o pozwolenie. Taki był postulat wyborczy obecnego prezydenta.

pozdrawiam

 

 

 

No to masz nie lada problem.

Aż dziw bierze bo my nie mieliśmy z tym wykuszem i z linią zabudowy żadnych problemów.

Niby jedna Polska ale widać co poniektórych urzedników logiczne myślenie przerasta ich poziom intelektualny .

 

Wiesz gdybym miała ciepełko w domu to byłabym cała w skowronkach :o)

Póki co to pisałam że mam ciepełko ale w bloku w którym jeszcze mieszkam :o)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nie lada problem.

Aż dziw bierze bo my nie mieliśmy z tym wykuszem i z linią zabudowy żadnych problemów.

Niby jedna Polska ale widać co poniektórych urzedników logiczne myślenie przerasta ich poziom intelektualny .

 

Wiesz gdybym miała ciepełko w domu to byłabym cała w skowronkach :o)

Póki co to pisałam że mam ciepełko ale w bloku w którym jeszcze mieszkam :o)

 

Pozdrawiam

 

 

Przepraszam Kabietka nie zrozumiełem ironi w Twoim krotkim zdaniu - myslałem, że już Wasza "Chwilka" jest całkiem ciepła :oops:

Ale na pewno już niedlugo tak będzie.

A z tą linią to chyba ktoś robi bład w interpretacji przepisów budowlanych, albo architekt adoptujący albo urzędnik i mam nadzieję ,że wszystko już wkrótce dobrze się zakończy. A nasze fundamenty uda się wylać jeszcze w tym roku. I tego jak na razie się trzymam. :-?

Miłchwilowcom życze udanego tygodnia budowlanego i wykończeniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nie lada problem.

Aż dziw bierze bo my nie mieliśmy z tym wykuszem i z linią zabudowy żadnych problemów.

Niby jedna Polska ale widać co poniektórych urzedników logiczne myślenie przerasta ich poziom intelektualny .

 

Wiesz gdybym miała ciepełko w domu to byłabym cała w skowronkach :o)

Póki co to pisałam że mam ciepełko ale w bloku w którym jeszcze mieszkam :o)

 

Pozdrawiam

 

 

Przepraszam Kabietka nie zrozumiełem ironi w Twoim krotkim zdaniu - myslałem, że już Wasza "Chwilka" jest całkiem ciepła :oops:

Ale na pewno już niedlugo tak będzie.

A z tą linią to chyba ktoś robi bład w interpretacji przepisów budowlanych, albo architekt adoptujący albo urzędnik i mam nadzieję ,że wszystko już wkrótce dobrze się zakończy. A nasze fundamenty uda się wylać jeszcze w tym roku. I tego jak na razie się trzymam. :-?

Miłchwilowcom życze udanego tygodnia budowlanego i wykończeniowego.

 

 

 

Daj spokój nie ma za co przepraszać :o)

Najważniejsze że chałupa stopi :o)

 

Trzymam kciuki za załatwienie formalności ni i za to abyś zdołał wylać w tym roku fundamenty :o)

Pozdrawiam :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Również jestem zdecydowany na taki projekt ale z pewnymi poprawkami, które ciągle się zmieniają.

Mam pytanie do kabietka czy jest możliwość obejrzenia waszego już wybudowanego domu. Może by się udało dogadania z innymi z lubelskiego to by pojechał razem i wyszło by zawsze taniej, co wy na to?

Potrzebuję zdjęć projektu, aby zobaczyć czy nasze zmiany są możliwe, czy niestety trzeba będzie zrobić indywidualny projekt. Może macie jakieś materiały pomoćniecze.

Mam pytanie do osób z okolic lubelskiego, czy zakupili już projekty. Jeżeli tak, to czy mógłbym go obejrzeć aby zobaczyć czy da rade zrobić moje "małe" poprawki.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych milochwilowców. Zapraszamy do "tańca" i spędzania w nim "miłych chwil" :D

Ja właśnie ugrzązłem do ok 5-9 listopada z papierami w Zarządzie dróg :evil:

Niestety wygląda na to , że ktoś robi ze mnie balona :oops: a chyba nikt tego nie lubi...ja też. Tracę tylko ciepły czas, który mógłbym wykorzystać do tego co Ty Siemionkowa. Gratulacje Walanych fundamentów!!! Piękne miajsce macie na swój dom.

Kabietka do Ciebie bedę miał pytanko na priv...z góry dzieki za odpowiedź.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną prośbę, czy mógłbym prosić o przsłąnie zdjęć z zewnątrz i wewnątrz po wybudowaniu tych co już to mają za sobą.

A czy ktoś może ma zeskanowany projekt i czy jest możliwość go przesłania. Potrzebne mi są rysunki aby stwierdzić czy możliwe są moje wszelkie zmiany.

Mam prośbę, nie pamiętam kto w całości zadaszył taras, ale może macie zdjęcie lub rysunek jakie rozwiązanie wybraliście.

 

Moje ewenualne zmiany:

- duża łazienka 10-12 m2 na dole wedle życzenia żony, na piętrze jest dla dzieci. Powstanie pewnie kosztem szafy wnękowej i wielkości drugiej sypialni lu nawet obu, jeszcze nie wiem ale do tego potrzebne mi są rysunki z projektu.

-Salon również trochę bym powiększył ale się zobaczy jak.

- garaż podwójny z tych mniejszych z pojedynczymi drzwiami.

- zadaszenie tarasu w całości.

- może zamiana okien dachowych na zwykłe rozwiązanie przykłąd mam na zdjęciu jak mi się uda to wkleję.

- zamiana okien na dole na zwykłe w ścienie i inne wyjście na taras (potrójne drzwi.

 

Wiem, że to dużo ale nie znalazłem innego projektu odpowiadającego, ten anjbardziej mi pasuje.

Pozrd. Co Wy na to?

nie wiem czy wszystko ale ciągle coś nowego się wymyśli co do swoich potrzeb, co może sprawić że będzie zmuszony powstać projekt indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

No to mogę pokazać dom już pomalowany z zewnątrz :o)

http://images28.fotosik.pl/105/c3e1a2120506321d.jpg

 

 

No i widok na podjazd i scieżkę do domciu w starobruku :o)

 

http://images27.fotosik.pl/105/ed5ca2957a3d2032.jpg

 

 

 

Szkoda że nie zdążymy posadzić sadzonek i posiać trawy no ale nie wszystko od razu:O)

Płot dokończymy w przyszłym roku -furtka,brama no i deski .

Teraz musimy w środku dokończyć prace no i czekać na ten cholerny gaz:O(

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...