Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!

Przepraszam że długo nie odpowiadałam.

Mamy wszystko gotowe, no prawie, oprócz najważniejszego,haha, czyli ekipy, majstra, trochę się zgapiliśmy, tak to jest gdy się pierwszy raz buduje dom, następnym razem pójdzie lepiej, hahaha. Jestem dobrej myśli, że jeszcze uda nam się jakiegoś fachowca dobrego złapać. Jeśli nie, trudno, zaczekamy rok. Dom będziemy budować z gazobetonu - 30 cm. i styropian 14cm. Zrezygnuję też ze spiżarnii w kuchni, po drugiej stronie ściany spiżarnii od salonu jest kominek, czy wewnątrz nie będzie zbyt ciepło? aby przechowywać produkty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, patrząc na zdjęcia w dzienniku, rzeczywiście niewiele zostaje od strony tarasu. Może to jest tylko takie złudzenie, bo działka zawalona jest materiałami. Jestem pewna, że wyglądać to będzie cudnie, jak już zagospodarujecie ogród.

Za to chyba sporo macie miejsca od frontu??

Moja działka jest takim kwadratowym-prostokątem z trochę dłuższym bokiem wzdłuż drogi, więc nie martwię się o przestrzeń przy tarasie. Mam jednak dylemat: czy bardziej przesunąć dom w tył działki - i w ten sposób zyskać na prywatności (frontowe okna dalej od drogi). Czy jednak zrobić "osłonięty" ogród za domem.

Jakieś rady?

 

W piątek będę w tej sprawie rozmawiać z projektantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle o tym nie pomyślałam. Masz racje! Spiżarka koło kominka... Co to za pomysł?

Może jakoś da się to sensownie obudować szafkami, lub zupełnie otworzyć. Wydaje mi się, ze ktoś to miejsce zabudował takim słupkiem z mikrofalówką i piecem ;-)

 

Jak idzie poszukiwanie ekip? Gdzie budujecie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że byłem chyba pierwszym zasiedlającym Miłą chwilę, niestety święta spędzaliśmy u teściów. Choinkę jednak wstawiliśmy prosto z lasu pachnącą. nawet mam gdzieś fotki. Pięknie się mieszka mam już nawet wifi ;-). dzięki temu zdjęcia są na blogu przy wieczornej herbatce na poddaszu. Okupujemu narazie z żonką parter, poddasze mamy bez ścianek zostawiamy je takie otwarte. oddzielamy tylko łazienkę. za tydzień maluję je i kładziemy podłogę. pozdrawiamy z wietrznego pomorza. aha muszę zaznaczyć że mamy piec na paliwo stałe z podajnikiem i spaliliśmy tylko 3,5 tony i jest super ciepło. czekamy już na wiosnę.

 

http://patkon.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy spiżarkę tak jak jest, jest to całkiem praktyczne. komin od kominka ma wlot na spaliny na wysokości ok 1,8 i jest tak usytuowany, że nic się nie ma prawa nagrzewać. Osobiście nie mam tam kominka ale komin mamy awaryjnie przygotowany gdyby kiedyś ... i wentylację tak jak w projekcie. nie pamiętam czy tam nie ma gdzieś nośnych ścian? pozdrawiam Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzywam się po dłuższym czasie, ale pochłonęła nas budowa domu, a oprócz tego w grudniu urodziła się nam córeczka! Obecnie nasza "Miła chwila" jest w stanie surowym otwartym. Ponieważ problem schodów chcemy rozwiązać w podobny sposób jak "patkon", mam kilka pytań.

1. Jak szeroki zostawiliście otwór w stropie? Jak szerokie są wasze schody?

Jak widziałam na blogu są to schody firmy Rintal. 2. Jeżeli mogę sie spytać jaki był koszt tych schodów?

3. Kolejne pytanie to o sposób ogrzewania domu, czy macie piec na pelety, czy jakiś inny?

Bardzo podoba mi się wasz domek i mogę wam tylko pogratulować. Mam cichą nadzieję, że w tym roku nasz będzie w podobnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja wlasnie jestem na etapie wybierania projektu i najblizszy mojej wizji jest wlasnie projekt "mila chiwla wersja I" Tylko zastanawiam sie czy te koszty, ktore podawane sa przy projektach, czyli wg najnowszego numeru Muratora (03/2008) i dolaczonej plyty, stan surowy zamkniety niewiele ponad 300 000 PLN.

Czy faktycznie jest to kwota realna, czy moze budujac systemem gospodarczym (ja tak planuje) da sie duzo zaoszczedzis i kwota bedzie znacznie nizsza.

 

Czy ktos z Was wykonywal ten projekt w konstrukcji drewnianej??

 

Z gory dziekuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody rintal, koszt 13600, ( trochę dużo ale warto). szerokość 1 m, "dziura" w stropie ma trochę więcej ok 125. (Najpierw była dziura potem, schody). Podłoga pod schodami nie jest ogrzewana ( nie wiedzieliśmy jakie będą schody i dokąd będą sięgać.) Warto sobie przemyśleć te kwestie aby potem pan montujący schody np nie przewiercił wam ogrzewania.

 

2. Piec jest na eko-groszek, z możliwością wstawienia rusztów (palę aktualnie drewno pozostałe po deskowaniu. ) + zwykły węgiel , tańsza sprawa. Groszek jest też ok, ale było nam za ciepło przy temperaturze na piecu ok 40 st C. w nocy nie palę wogóle a rano jest gorąco. a styropianu mamy 12 cm.

 

pozdrawiam. Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem na etapie wybierania projektu i najblizszy mojej wizji jest wlasnie projekt "mila chiwla wersja I" Tylko zastanawiam sie czy te koszty, ktore podawane sa przy projektach, czyli wg najnowszego numeru Muratora (03/2008) i dolaczonej plyty, stan surowy zamkniety niewiele ponad 300 000 PLN.

Czy faktycznie jest to kwota realna, czy moze budujac systemem gospodarczym (ja tak planuje) da sie duzo zaoszczedzis i kwota bedzie znacznie nizsza.

My budujemy systemem gospodarczym. Stan surowy zamknięty wyszedł nam "nieco" :wink: mniej, a nie żałowaliśmy na jakości materiałów. Wykonawcom też płaciliśmy jak za zboże, he he ... dopiero teraz przy wykończeniu zaczną się wydatki i koszt budowy domu w znacznej części zależeć będzie od tego etapu ... aż strach się bać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...