Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

Śliczna "Miła Chwila" :o)

Oj widzę że przed Wami jeszcze dużo pracy i kasy do wydania :o(

Ale każdy z nas budujących swoje gniazda musi przez to przebrnąć :o)

Zamieszkanie we własnym domu, na swojej ziemi rekompensuje wszystkie trudy budowy :o)

 

 

Czy w łazience do góry przewidzieliście okno dachowe?

My wstawiliśmy i jest tam jaśniutko,milutko :o)

 

Pozdrawiam:O)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Śliczna "Miła Chwila" :o)

Oj widzę że przed Wami jeszcze dużo pracy i kasy do wydania :o(

 

Niestety tak ;-) Ale mamy zamiar sie w tym roku wprowadzac, zobaczymy czy sie uda :)

 

Ale każdy z nas budujących swoje gniazda musi przez to przebrnąć :o)

Zamieszkanie we własnym domu, na swojej ziemi rekompensuje wszystkie trudy budowy :o)

 

Na to tez liczymy :-)

 

Czy w łazience do góry przewidzieliście okno dachowe?

My wstawiliśmy i jest tam jaśniutko,milutko :o)

 

Tak. Planujemy po dwa okna na kazdy pokoj, jedno nad klatka schodowa, jedno w lazience i jeszcze jedno w pomieszczeniu za lazienka (tam bedzie pralnio-suszarnia). W sumie 7 szt. :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietko - Czy Ty masz okno dachowe nad schodami?

Powiem szczerze, że ja się go pozbyłam - nie wyobrażając sobie jak miałabym je myć.

 

No i z serca gratuluję ukończenia budowy!

 

Daga&Adam - też nad garażem mam zaprojektowaną pralnio - suszarnie. Trochę tylko było kombinowania z łazienką, aby wejście było normalne i komfortowe. Jak rozwiązaliście ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietko - Czy Ty masz okno dachowe nad schodami?

Powiem szczerze, że ja się go pozbyłam - nie wyobrażając sobie jak miałabym je myć.

 

No i z serca gratuluję ukończenia budowy!

 

Daga&Adam - też nad garażem mam zaprojektowaną pralnio - suszarnie. Trochę tylko było kombinowania z łazienką, aby wejście było normalne i komfortowe. Jak rozwiązaliście ten problem?

 

 

 

Witam!

 

OJ, mam okno nad schodami szt-1 i kurcze gimnastykuję sie z jego myciem :o(

Już mówię nie jeden raz do męzusia by skonstruował jakiś bezpieczny przenosny podest ,bym mogła bez obaw je umyć :o(

 

Wiesz jest z tym myciem kłopot ale naturalne doświetlenie schodów i korytarzyka na poddaszu ma swój plus :o)

 

 

 

Wejście na strych mamy prosto z łazienki (na wprost drzwi wejściowych do łazienki na ściance dzielącej te dwa pomieszczenia )

Niestety innej obcji nie mozna było przyjąć chyba że po czworakach bysmy na ten strych wchodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałam, że z tym oknem będzie problem

Wykosiłam je z projektu jako jedną z pierwszych rzeczy, ale tak się dopytuję, bo mam ostatni dzwonek, aby to zmienić. Ale skoro potwierdzasz moje obawy, to jednak okna nie będzie. Znając życie i absolutny brak czasu , gdybym chciała mieć bezpieczny podest, to musiałabym go sobie zrobić sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam - też nad garażem mam zaprojektowaną pralnio - suszarnie. Trochę tylko było kombinowania z łazienką, aby wejście było normalne i komfortowe. Jak rozwiązaliście ten problem?

 

U mnie to wyglada teraz tak (tzn. wygladalo - teraz juz calosc jest przykryta i jest ladnie posprzatane :-)

 

http://szyna.civ.pl/daszek2.jpg

 

Oczywiscie zdjecie nie pokazuje takiej perspektywy jak w rzeczywistosci, a w rzeczywistosci jest tam duuuuuuze piekne pomieszczenie (narazie bez scian dzialowych) i powaznie sie zastanawiamy nad przeniesieniem lazienki w miejsce pokoju "na prawo", a w miejcsu oryginalnej lazienki zrobic piekny duzy pokoj :) A pralnio-suszarnie przeniesc do piwnic. My mamy pelne podpiwniczenie - piwnice wysokosci 2,8m, w sumie z 140m2, wiec miejsca mamy dosc.. :-) Ja bym tak zrobil ale zonka sie troche upiera nad ta pralnio-suszarnia nad garazem i zobaczymy jeszcze jak ostatecznie to bedzie :-)

 

Poniewaz mamy piwnice - spokojnie mozemy dorobic drugi pion kanalizacyjny w kuchni (i na gore do planowanej lazienki).

 

Jezeli chodzi o okno nad klatka schodowa - oczywiscie bedzie!! Dzisiaj mi specjalnie ciesla zrobil tam wymian :) Mysle jednak ze damy tam mniejsze okno (78x118, a wszedzie mamy 78x140). Ja mam tez inne schody - ze spocznikiem w srodku, dwubiegowe, niezabiegowe. Maja bodaj 2 x 8 stopni, wiec spocznik jest u mnie znacznie wyzej niz w oryginale! Praktycznie na wysokosci o ile pamietam.. jakies 1,5-1,8m. Tak ze spokojnie bede z niego mogl okno otworzyc, a takze umyc :) Troche sie balem, ze wchodzac bede walil glowa o dach, ale wyszlo jak nalezy - dach juz na gotowo z ociepleniem i drewnem na spoczniku bedzie na wysokosci ok 2m tuz przy scianie :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

Jeśli ktoś chcialby zobaczyć naszą Milą Chwilę i cały etap jej powstawania, zapraszam na moją stronę:

 

http://www.zkoscielniak.pl

 

w zakłądce "A może DOM?"

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego oglądania.

W razie jakichkolwiek pytań prosze napisać komentarz na stronie. Chętnie odpowiem i podzielę się moimi doświadczeniami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Napiszcie jakie założyliście okna dachowe, rozmiar jak w projekcie? czy większe? nie wiem na jakie się zdecydować :)

 

Ja zalozylem 78x140 ale drugi raz wybralbym 78x160 - ze wzgledu na dosc maly kat nachylenia dachu, sa tylko ociupinke drozsze, a te 20cm uratowaloby mnie przed koniecznoscia lekkiego schylania sie zeby okno otworzyc :)

 

A tak to wyglada z zewnatrz:

 

http://www.szyna.civ.pl/mila3.jpg

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich. Właśnie zdecydowaliśmy że będziemy budować miłą chwilę tylko że z dwoma garażami. Jedyne co chcemy zmienić to zlikwidować okna dachowe nad schodami i wstawić na pół piętrze.Zastanawiamy się czy nie poszerzyć kuchni bo te 1.20m wydaje się troszkę za mało (po odliczeniu mebli). Jeżeli ktoś by zechciał pochwalić się swoją miłą chwilą w okolicach Opola ( w promieniu 100 km) to chętnie zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie zdecydowaliśmy że będziemy budować miłą chwilę tylko że z dwoma garażami. Jedyne co chcemy zmienić to zlikwidować okna dachowe nad schodami i wstawić na pół piętrze.Zastanawiamy się czy nie poszerzyć kuchni bo te 1.20m wydaje się troszkę za mało (po odliczeniu mebli). Jeżeli ktoś by zechciał pochwalić się swoją miłą chwilą w okolicach Opola ( w promieniu 100 km) to chętnie zobaczymy.

 

Ja buduje w Wodzislawiu Sl - od Opola to chyba ok 100km ;) Zapraszam do siebie, jak juz bedziesz na tyle zdesperowany i nie znajdziesz nikogo blizej :-) W razie czego - uderzaj na priv.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich amatorów Miłej Chwili. Że też ja wcześniej tutaj nie zajrzałam. My już jesteśmy na etapie wykańczania wnętrza naszego domciu i zabieramy się do ocieplenia i elewacji. Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że był to dobry wybór. Jednak podczas wyboru projektu przyjęliśmy założenie że nic a nic nie zmienimy w elementach konstrukcyjnych domu. Wszystko jest zgodne z planem co do centymetra. I naprawdę nie żałuję tej decyzji. Ile to pytań słyszałam typu: po co ci trzy wykusze, dlaczego nie podnieśliście kolankowej o pustaka, dlaczego salon i kotłownia takie małe, czemu nie masz okna w łazience na górze, a jak umyjesz okna na klatce schodowej, kto to widział ścianę klinkierową w salonie....itd itp. A ja jak ten osioł powtarzałam: zobaczycie jak skończymy! I mam taką cichą nadzieję że końcowy efekt będzie odebrany pozytywnie. Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie podzielę się doświadczeniami.

Jak tylko znajdę troszkę więcej czasu to wrzucę kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu właścicieli Miłej chwili, tyle pomysłów na zmiany w projekcie, lub projekt bez zmian, każdy chce, w miarę możliwości dostosować projekt do własnych potrzeb i każdemu podoba się ta Miła chwila która jest jego.

Pytanie, kto ma zamontowane rolety zewnętrzne na oknie w wykuszu? poproszę o zdjęcie lub link do strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu właścicieli Miłej chwili, tyle pomysłów na zmiany w projekcie, lub projekt bez zmian, każdy chce, w miarę możliwości dostosować projekt do własnych potrzeb i każdemu podoba się ta Miła chwila która jest jego.

Pytanie, kto ma zamontowane rolety zewnętrzne na oknie w wykuszu? poproszę o zdjęcie lub link do strony :D

 

Jedyna mozliwosc aby zamontowac rolety na wykuszach to ukryc je NAD podbitka, przykrecone normalnie do "lica" wykuszow (z przodu i z bokow). Ja mam okna az do niej (podbitki) ale na rolety poki co sie nie decyduje. Patent jest o tyle dobry ze mozesz kupic najtansza wersje skrzynek roletowych w dowolnym kolorze etc, bo i tak ich nie bedzie widac :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety bocznych "okienek" nie zasłonisz. A przy antywłamnaiowych (a takie z różnych względów muszę mieć zamontowane) jest to kompletny bezsens zostawiania niezabezpieczonej przestrzeni. Nie mniej jednak wykusze w tym projekcie są bardzo ładne i z ogromnym żalem z nich zrezygnowałam.

IMHO jedno z dwóch niedopatrzeń projektanta to własnie nieszczęsne okno w łazience. Nawet najlepsza wentylacja nie zastąpi możliwości otworzenia okna, zaś światło naturalne to jakby nie było, duża oszczędność prądu w dzień. Do momentu jednak, kiedy zaczęłam mieszkać w lokum, gdzie takie luksusy są dostępne nie spodziewałam się, że będzie to dla mnie aż tak ogromna różnica. Drugie niedopatrzenie IMHO to wejście do toalety z salonu.

 

joasia_p5 jeśli możesz to daj zdjęcia. Jestem ogromnie ciekawa jak to u Was wygląda :)

 

Daga&Adam - może też wrzuciłabyś fotki? Coś tam od maja z pewnością się wydarzyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...