Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kabietka

Dzieki

doszło - co prawda jedno zdjęcie 2.8MB ale jakoś pociągnołem

Super wygląda faktycznie mąż albo ma zaciecie albo się strasznie napalił na tem domek (albo i to i to) :D

My mamy projekt lustrzany ale i tak ta makieta daje niezłe pojęcie o proporcjach domu.

dach dwuspadowy jest ok na domku z 1 garażem z 2 garażami to juz stodoła:)

teraz jak już wybudowaliście dom to ten drugi będzie łatwiej :lol: no moze odrobine dłużej:)

Jeszcze raz dzięki za zdjęcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka

Dzieki

doszło - co prawda jedno zdjęcie 2.8MB ale jakoś pociągnołem

Super wygląda faktycznie mąż albo ma zaciecie albo się strasznie napalił na tem domek (albo i to i to) :D

My mamy projekt lustrzany ale i tak ta makieta daje niezłe pojęcie o proporcjach domu.

dach dwuspadowy jest ok na domku z 1 garażem z 2 garażami to juz stodoła:)

teraz jak już wybudowaliście dom to ten drugi będzie łatwiej :lol: no moze odrobine dłużej:)

Jeszcze raz dzięki za zdjęcia

Pozdrawiam

 

 

Hej!!

To się cieszę że Twój komputer jakoś przełknął te MB :D

Mąż po prostu lubi sklejać modele i tyle.

Domek podoba się nam obojgu :D zobaczymy ile starczy nam zacięcia przy budowie prawdziwego domciu :lol:

U nas garaż to 1 1/2 garażu jednostanowiskowego :) z centralnie wstawioną bramą.

Oby Twoje słowa co do drugiego domku były prorocze !!! :lol:

Wiadomości z ostatniej chwili-

Właśnie wyrósł nam na makiecie piękny zielony trawniczek :o :)

 

pozdrawiam

Wszelkie sugestie co do zmian w Miłej chwili mile widziane!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć .

Cieszę się iż kolejna osoba zainteresowała się tym projektem.

Co do ceny okien jak pisłem wcześniej całość dołu bez dachowych u mnie (bez 1 szt wykuszu, w zamian 1,7x1,5 okno) to ok. 20200PLN - jeden wykusz to 3688 PLN.

Będę budował w okolicy Mikołowa.

Pozdrawiam.

 

 

Witaj!!

Właśnie jestem na etapie dobierania klinkieru zarówno na kominy jak i na wykusze.

Piszesz że będziesz miał dach brązowy,

Czy już wiesz jaki klinkier zastosujesz na kominy i resztę??

Proszę podpowiedz bo ja na razie mam tylko mętlik w głowie :x

Może daj namiary na stronkę z ewentualnie wybranym przez Ciebie klinkierze.

 

Ostatnio znajomy mający kontakty w hurtowni budowlanej poinformował mnie że cement ma zdrożeć o 10%

Kurcze czy wszystko musi drożeć jak ja mam rozpoczynać budowę?? :o

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Cieszę się iż kolejna osoba zainteresowała się tym projektem.

Co do ceny okien jak pisłem wcześniej całość dołu bez dachowych u mnie (bez 1 szt wykuszu, w zamian 1,7x1,5 okno) to ok. 20200PLN - jeden wykusz to 3688 PLN.

Będę budował w okolicy Mikołowa.

Pozdrawiam.

 

Witaj

Moje pytanie?

Kurcze nie wiem jakiej szerokości mają być te szproszy dzielące taflę okna na mniejsze pola w wykuszach .

Pozdrawiam :D

!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szprosy w oknach z tego co dowiedziałem się u tych przedstawicieli których już pytałem o ile dobrze pamiętam moga być w dwóch szerokościach tj. 24 mm oraz 40 mm. Wybór należy do Ciebie , osobiście wydaje mi się iż 40 mm to za szeroko to oczywiście moje zdanie po przyłożeniu próbki szprosa do okna.

Co do klinkieru oraz koloru elwacji to też mam jeszcze mętlik w głowie, na dzień dzisiejszy oglądam po okolicy kto jakiego dokonał wyboru budując może z tego coś wybiorę .

Jeśli mogę to chciałbym prosić również o zdjęcia makiety mój adres:

[email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szprosy w oknach z tego co dowiedziałem się u tych przedstawicieli których już pytałem o ile dobrze pamiętam moga być w dwóch szerokościach tj. 24 mm oraz 40 mm. Wybór należy do Ciebie , osobiście wydaje mi się iż 40 mm to za szeroko to oczywiście moje zdanie po przyłożeniu próbki szprosa do okna.

Co do klinkieru oraz koloru elwacji to też mam jeszcze mętlik w głowie, na dzień dzisiejszy oglądam po okolicy kto jakiego dokonał wyboru budując może z tego coś wybiorę .

Jeśli mogę to chciałbym prosić również o zdjęcia makiety mój adres:

[email protected]

 

Pozdrawiam

 

Dziękuję za rozjaśnienie umysłui odnośnie szprosów

Prosisz masz :)

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gb1973 :D

 

Cieszę się ze praca mojego mężusia sie spodobała :D

U mnie wczoraj zdejmowano humus .Dzisiaj podejdzie geodeta .

A od 29.06 uprawamacnia sie nam pozwolenie na budowę .

Tak więc ekipa zabierze się za kopanie fundamentów a 07.07 zalewamy ławy fundamentowe.

I tak po krótce wygląda zaawansowanie

:wink: w pracach nad Miłą chwilą.

Pozdrawiam budujących i mających w planie wybudować M11. :lol:

 

Kurcze trzeba się wybudować -stan surowy zamknięty do końca roku bo ceny materiałów budowlanych rosną w zastraszajacym tempie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Przejrzałem ich setki jeśli nie więcej i ten jest najbardziej trafny i odpowiedni dla mnie pod względem wjazdu od strony południowej. Rozmieszczenie pomieszczeń i funkcjonalność są bez zarzutu.Natomiast metraż WC i kolor dachu są do bani ale to nie problem. Pozdrawiam wszystkich którzy wybrali ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Przejrzałem ich setki jeśli nie więcej i ten jest najbardziej trafny i odpowiedni dla mnie pod względem wjazdu od strony południowej. Rozmieszczenie pomieszczeń i funkcjonalność są bez zarzutu.Natomiast metraż WC i kolor dachu są do bani ale to nie problem. Pozdrawiam wszystkich którzy wybrali ten projekt.

 

 

Witamy w gronie "Miłej chwili" :D :D

Kolorystyka domu żaden problem :D

Zwłaszcza jak się ma dopłacać za tę zieleń to ja dziękuję i wybiorę brąz :D

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników "Miłej Chwili"

Odebrałem dzisiaj pozwolenie na budowę, czekam na uprawomocnienie!!!!!! :lol:

Teraz wyjazd na wakacje a, po powrocie do roboty.

Pozdrawiam.

 

 

Gratulacje!! :D :D

Oj zazdroszczę tego urlopu :(

My niestety w tym roku zero wyjazdów :x

Coś za coś

My wybraliśmy budowę domciu :D

Pozdrawiama.

Życzę udanych wakacji :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam eszystkich,

Narazie załatwiam formalności (problem działka blisko rzeczki i PRAWO WODNE troche mi przeszkadza się budować) ale damy rade :)

Czy ktoś z was rozważał podniesienie sciany kolankowej a jeśli tak to jak to bedzie się miało do wykuszów na których "leży" dach - czy zostanie wolna przestrzeń - może nie ciekawie wyglądać. Jeszcze tego tematu nie omówiłem z architektem i jestem ciekaw waszych opini.

Jak dobrze pójdzie to fundamenty na jesień a wiąsną ......niech się mury pną do góry...... :wink:

I jeszcze jedno czy da się rolety zewnętrzne zamontować na wykuszach - myśleliście o tym?

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Może ktoś z już budujących miłą chwilę założy dziennik budowy - wtedy znacznie może to pomóc osobom zaczynająycm później :lol: (wiadomo człowiek uczy się na błędach (innych))

Ja to zrobie ale dobiero jak skończe papierkologie i zaadoptuje projekt a to jeszcze 1-2 miesięcy. :cry:

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam eszystkich,

Narazie załatwiam formalności (problem działka blisko rzeczki i PRAWO WODNE troche mi przeszkadza się budować) ale damy rade :)

Czy ktoś z was rozważał podniesienie sciany kolankowej a jeśli tak to jak to bedzie się miało do wykuszów na których "leży" dach - czy zostanie wolna przestrzeń - może nie ciekawie wyglądać. Jeszcze tego tematu nie omówiłem z architektem i jestem ciekaw waszych opini.

Jak dobrze pójdzie to fundamenty na jesień a wiąsną ......niech się mury pną do góry...... :wink:

I jeszcze jedno czy da się rolety zewnętrzne zamontować na wykuszach - myśleliście o tym?

POzdrawiam

 

Witaj :D

Przy zakupie projektu poprosilismy o zgodę na zmiany .

Między innymi było podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak.

Zgoda na to jest pod warunkiem wydłużenia krokwi. No i tym samym zmieni się kąt nachylenia dachu.

Musimy jeszcze przedyskutować to z kierownikiem budowy-osobą najbardziej zorientowaną w temacie .

Roletę zewnętrzną założymy tylko w drzwiach tarasowych.W wykuszach chyba będzie problematyczne zainstalowanie rolet. :x

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka

W jakimś poście na temat centralnego odkurzacza widziałem że prosiłaś o wycenę. :lol: Mogłabyś się pochwalić ile to cudo by kosztowało w "miłej chwili"? Ile gniazd, szufelek i gdzie lokalizacja jednostki centralnej? Z góry dzięx :p

 

Prosisz masz :D

 

 

OFERTA SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA BEAM.

 

 

Opis instalacji centralnego odkurzania.

 

 

Instalacja systemu centralnego odkurzania przewidziana na:

3 gniazda ssące + 1 szufelkę automatyczną

 

 

obsługiwanych wężem ssącym o długości 9 m z włącznikiem w uchwycie.

 

Zaproponowano odkurzacz jednofazowy model 2725 i instalację ssącą PVC o średnicy 50mm..

 

 

Lokalizacja jednostki centralnej w pom. gospodarczym; wydmuch pow. wyprowadzony na zewnątrz.

 

 

Koszt materiałów z robocizną (4x250) 1000,00 zł brutto!

 

 

Proponowana jednostka centralna dla danego obiektu – model : 2725.

Jednofazowy centralny odkurzacz, przeznaczony do sprzątania powierzchni do 350 m dla max. 5 gniazd ssących.

 

 

Cena jednostki: 2306,00 zł brutto!

 

 

Gniazdo „szufelka automatyczna”

 

Razem: 170,00 zł brutto!

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw sprzątający:

 

- 9-metrowy wąż z włącznikiem w uchwycie

- rura ssąca teleskopowa

- szczotka dwuklawiszowa do podłóg i dywanów

- ssawka okrągła

- ssawka szczelinowa

- ssawka do tapicerki mała

RAZEM: 0 zł

 

 

Gwarancja udzielona na:

 

- jednostkę centralną 60 miesięcy

- instalacja ssąca 24 miesiące

 

Zestawienie kosztów systemu na 3 gniazda ssące + 1 szufelkę automatyczną

 

Materiały z robocizną 1000,00

Jednostka centralna 2725 2306,00

Gniazdo meblowe „szufelka automatyczna” (1 szt.) 170,00

Zestaw do sprzątania (komplet) 0,00

 

RAZEM: 3476,00zł brutto

 

Warunki płatności – gotówka w momencie dostarczenie zamówionego sprzętu i/lub odbioru powierzonych prac.

 

W przypadku zakupu kompletu sprzętu wraz z robocizną na jednostkę centralną zostanie udzielony rabat w wysokości 8%.

 

 

Wyrażam nadzieję, że nasza oferta będzie dla Państwa atrakcyjna i czytelna, oraz w pełni sprosta Państwa oczekiwaniom.

 

 

Oferta ważna 14 dni.

 

Z poważaniem

 

Paweł Hołownia 0-501-034-156.

 

Oczywiście ta oferta na dzień dzisiejszy już nie jest ważna :D :D

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka

Nie zle ale troche droga jednostka centralna. Są już całkiem niezłe koło 2000 zł.

A tak na całkowitym marginesie wymyśliłem jak "obejść" te okna wykuszowe. Można by boki zrobić z muru obłozonego klinkierem (tak jak dół okna) zostawiająć lico (szerokość okna) takie jak było (ok 3m okna). Po podniesieniu ściany kolankowej między oknem wykusza a dachem też mur obłożony klinkierem. Daje to cały wykusz odcinający się od reszty sciany domu bo są to wyspy klinkieru (przy czerwonym dachu i cokole z kloinkieru całkiem fajnie to może wyglądac - reszta domu biała ze stolarką). Po takim "manewrze" można kiedyś (lub odrazu) załozyć rolety zewnętrzne na okna wykuszowe a poza tym okna będą tańsze bez tych łamań o 90 stopni. Doświetlenie przy tak przeszklonym domu też powinno być ok.

 

Tak to sobie przy piwku wykombinowałem a teraz to przegryzam - co o tym myślicie? Czekam na komentarze?

 

I druga rzecz - czy ktoś będzie budował w "jednowarstwówce"?

 

Pozdrawiam na początku (niestety) tygodnia pracy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka

Nie zle ale troche droga jednostka centralna. Są już całkiem niezłe koło 2000 zł.

A tak na całkowitym marginesie wymyśliłem jak "obejść" te okna wykuszowe. Można by boki zrobić z muru obłozonego klinkierem (tak jak dół okna) zostawiająć lico (szerokość okna) takie jak było (ok 3m okna). Po podniesieniu ściany kolankowej między oknem wykusza a dachem też mur obłożony klinkierem. Daje to cały wykusz odcinający się od reszty sciany domu bo są to wyspy klinkieru (przy czerwonym dachu i cokole z kloinkieru całkiem fajnie to może wyglądac - reszta domu biała ze stolarką). Po takim "manewrze" można kiedyś (lub odrazu) załozyć rolety zewnętrzne na okna wykuszowe a poza tym okna będą tańsze bez tych łamań o 90 stopni. Doświetlenie przy tak przeszklonym domu też powinno być ok.

 

Tak to sobie przy piwku wykombinowałem a teraz to przegryzam - co o tym myślicie? Czekam na komentarze?

 

I druga rzecz - czy ktoś będzie budował w "jednowarstwówce"?

 

Pozdrawiam na początku (niestety) tygodnia pracy :lol:

 

 

 

Witaj!!

Jednostka droga fakt :lol:

Ale i tak na poczatek kupimy wszystkie elementy by rozłożyć je na chudziaku.

Koszt ok 300zł. A z czasem kupić jednostkę centralną i zawiesić albo w garażu albo w pom.gosp. :lol:

Z tymi wykuszami to wymyśliłeś :lol:

Może i dobre posunięcie ale i za ten klinkier trzeba też zapłacić a i robocizna to następne koszty.

Wykusz ten od frontu mozesz dac jako fix i tu już masz taniej :lol:

Co do kolorystyki to warta przemyślenia :lol:

Ściany jednowarstwowej moim zdaniem sie nie opłaca stawiać :lol:

W dwuwarstwowej jak masz jakieś mostki cieplne to je przykryjesz ocieplając dom albo wełną albo styropianem :D

 

A tak nawiasem mówiac u mnie dzisiaj kopią fundamenty pod domek :D

 

 

Pozdrawiam :D

Życzę wszystkim pracującym aby pierwszy dzień pracy Wam szybko minął :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabietka

 

Witaj!!

Jednostka droga fakt :lol:

Ale i tak na poczatek kupimy wszystkie elementy by rozłożyć je na chudziaku.

Koszt ok 300zł. A z czasem kupić jednostkę centralną i zawiesić albo w garażu albo w pom.gosp. :lol:

Z tymi wykuszami to wymyśliłeś :lol:

Może i dobre posunięcie ale i za ten klinkier trzeba też zapłacić a i robocizna to następne koszty.

Wykusz ten od frontu mozesz dac jako fix i tu już masz taniej :lol:

Co do kolorystyki to warta przemyślenia :lol:

Ściany jednowarstwowej moim zdaniem sie nie opłaca stawiać :lol:

W dwuwarstwowej jak masz jakieś mostki cieplne to je przykryjesz ocieplając dom albo wełną albo styropianem :D

 

A tak nawiasem mówiac u mnie dzisiaj kopią fundamenty pod domek :D

 

 

Pozdrawiam :D

Życzę wszystkim pracującym aby pierwszy dzień pracy Wam szybko minął :D :D

 

 

Witam,

Mimo wszystko jestem za 1-warstwówką (kuzyn właśnie zamyka stan surowy i jest ok) jest ona jednak nieco tańsza ( wsumie) niż 2W i jakoś mi lepiej leży ale to jeszcze do rozstrzygnięcia.

Obłożenie 1W płytką klinkierową na wykuszach nie jest taką drogą inwestycją (jeszcze gdy się samemu obkłada) :lol:

Fundamenty - łopatologia czy koparkologia?

Zdążysz w tym roku zamknąć stan surowy czy przestój fundamentów do wiosny?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...