Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M11 MIŁA CHWILA


Recommended Posts

Witajcie . Ja też zastanawiam się nad budową "Miłej chwili" .Jesteśmy młodym małżeństwem i bardzo podoba nam się ten projekt, jednak jak dla mnie jest za duży o 1 pokój. Szukam czegoś mniejszego, ale jak nie znajdę to pewnie będzie ten. Chyba bezboleśnie nie da się go zmniejszyć??? Jak w rzutach zmniejszałam tył parteru nie pomyślałam o tym,ze jeszcze trzeba zmniejszyć górę i oczywiście dach... Za dużo zmian... Może coś poradzicie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie . Ja też zastanawiam się nad budową "Miłej chwili" .Jesteśmy młodym małżeństwem i bardzo podoba nam się ten projekt, jednak jak dla mnie jest za duży o 1 pokój. Szukam czegoś mniejszego, ale jak nie znajdę to pewnie będzie ten. Chyba bezboleśnie nie da się go zmniejszyć??? Jak w rzutach zmniejszałam tył parteru nie pomyślałam o tym,ze jeszcze trzeba zmniejszyć górę i oczywiście dach... Za dużo zmian... Może coś poradzicie .

 

Pozdrawiam

 

 

Witamy :D

Z czasem rodzinka Wam się powiększy i ten 1 pokój teraz zbędny moze okazać sie zbawieniem :D

Mozesz w tym zbędnym zrobic pokój komputerowy, wstawić bilard :D

Po prostu zrobić z niego pokój rekreacyjny. :D

 

W zyciu różnie bywa i czasem moze Wasi rodzice będą musieli z wami zamieszkać -pokój juz będzie :D :D

 

Raczej nic na siłę nie zmniejszaj :D

Jest wiele ciekawych projektów o mniejszym metrarzu i na pewno cos poszukacie, :D

 

Miła chwila ma swój urok i dlatego ja budujemy :D :D

 

Życzę trafnych wyborów.

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ja tu po raz pierwszy!

Mysle jednak, ze nie ostatni bo wlasnie dzis odebralismy projekt i zawozimy do architektki!

 

Kobietka spadasz mi z nieba-wygloda na to, ze jestesmy w podobnej sytuacji- prawdopodobnie to ja bede dogladac budowy i rownoczesnie "szlifowac" diamenty w osobach dwoch corek 2 i 10 lat.

 

Na dzien dzisiejszy jestem zielona jak szczypiorek na wiosne w sprawach budowlanych :wink: , ale mam nadzieje to zmienic bo mysle, ze warto :D

I mysle, ze Mila chwila to dobry wybor

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !! :D

Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D

W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

 

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też

jakiś czas potrwa :D

Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

 

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !! :D

Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D

W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

 

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też

jakiś czas potrwa :D

Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

 

Pozdrawiam :D :D

 

Halo, halo :D :D

Dzięki za odpowiedz!!

Jakbyś czytala w naszych myślach :wink: o tych dziadkach bo to wlaśnie dla nich ta czwarta sypialnia-będziemy się budować w Koszalinie , a jesteśmy z Poznania, w związku z czym nikt nie przyjeżdża do nas na kawę, ale przynajmniej na jedną noc.

 

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to :

1. powiększamy garaż o 0.6m

2.likwidujemy wykusze w sypialniach-równamy z murem

3.chcemy podnieść góre o jeden pustak

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !! :D

Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D

W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

 

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też

jakiś czas potrwa :D

Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

 

Pozdrawiam :D :D

 

Halo, halo :D :D

Dzięki za odpowiedz!!

Jakbyś czytala w naszych myślach :wink: o tych dziadkach bo to wlaśnie dla nich ta czwarta sypialnia-będziemy się budować w Koszalinie , a jesteśmy z Poznania, w związku z czym nikt nie przyjeżdża do nas na kawę, ale przynajmniej na jedną noc.

 

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to :

1. powiększamy garaż o 0.6m

2.likwidujemy wykusze w sypialniach-równamy z murem

3.chcemy podnieść góre o jeden pustak

 

pozdrawiam

 

 

 

No to jesteśmy krajanami :D

Z Wagrowca do Poznania żabi skok :lol: Do Koszalina kilkadziesiąt żabich skoków :D

Czemu nie powiększacie garażu o 1 metr?? My tak mamy z centralnie ustawioną bramą :)

Nie podnieśliśmy góry bo stwierdziliśmy że i tak życie będzie się toczyć na dole a pokoje na poddaszu w przyszłości muszą wystarczyć naszym pociechom :D

 

Pozdrowionka :D :D

 

Moze już masz koncepcje co do kolorystyki zarówno dachu jak i elewacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy krajanami :D

Z Wagrowca do Poznania żabi skok :lol: Do Koszalina kilkadziesiąt żabich skoków :D

Czemu nie powiększacie garażu o 1 metr?? My tak mamy z centralnie ustawioną bramą :)

Nie podnieśliśmy góry bo stwierdziliśmy że i tak życie będzie się toczyć na dole a pokoje na poddaszu w przyszłości muszą wystarczyć naszym pociechom :D

 

Pozdrowionka :D :D

 

Moze już masz koncepcje co do kolorystyki zarówno dachu jak i elewacji :)

 

 

Garaz powiększamy o 0.6 m bo tylko o tyle możemy-wynika to z wrunków zabudowy, a konkret. to % powierzchni zabudowy w stosunku do pow. dzialki-mamy ok.0.5m kwadrat zapasu :D :D :D .

 

Chcemy podnieść górę bo czuję, ze już nie dlugo utrzymamy starszą córkę na dole jeżeli w ogóle i chcemy dać im troche więcej przestrzeni-ale ciągle się nad tym zastanawiamy.

 

Jezli chodzi o kolor to narazie bez orientacji cenowej: -ciemny brąz (czekolada) dach do zabrudzony beż ściany( wszystkie inne dodatki w tej gamie kolorystycznej) i moim marzeniem do tego są ramy okien w kolorze migdala obranego z brązowej skóry :wink: :D -wtydy okna tworzą jedna calość murem i to wg mnie świetnie wygląda (widzialam w USA-dlatego myślę, że u nas nie do zrealizowania, ale moż :D :D )

 

Pa,pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące tej malej ubikacji na parterze-caly czas sie zastanwiamy czy ona ma sens i czy nie lepiej ją zlikwidować na rzecz większej szafy z jednej strony i większej lazienki z drugiej str ściany??-a jak Wy macie?

 

Pozdrawiam

 

 

Cześć!! :D

Mała ubikację zostawiamy :D

Będą z niego korzystać goście :D

Zainstalujemy małą umywalkę i osoby z zewnatrz nie będą musiały wchodzić -korzystać z dużej łazienki :D

 

 

Pozdrawiam

Życzę udanej niedzieli :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

My już na 99% zdecydowani jesteśmy na budowę "Miłej chwili" - bez zmniejszania :wink: . Trzeba wziąc pod uwagę fakt ,że dom jest bez piwnic więc na pewno każdy pokój się przyda.

Kabietka jak możesz zamieść zdjęcia z budowy domu . Próbowałam zrobić makietę ale ja chyba nie mam zdolności manualnych :-?

Szkoda,że budujecie tak daleko ode mnie , ja jestem z lubelskiego a wielkopolska to już kawał drogi, może ktoś z mazowieckiego lub lubelskiego buduje ten domek, chetnie bym was odwiedziła i na własne oczy zobaczyła jak wygląda "Miła chwila" w realu.

 

Mam jeszzce prośbę czy możecie mi przesłać ilość i wymiary okien. My raczej zrezygnujemy z wykuszy z 2 sypialniach a wstawimy potrójne okna, choć to jeszcze w planach.

Co do kibelka też miałam zamiar z niego zrezygnować ale zostanie .

Jeśli możecie proszę jeszcze o dokładniejsze rzuty parteru i poddasza. Będe bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Juz myślałam że budowa przejdzie jak po maśle i że mam fachowców najlepszych w okolicy :)

Ale wczoraj jak kierbud sprawdził ułożenie stropu i zbrojenia to zwątpiłam w ich fachowość :(

Okazało się że tam gdzie miało być w zbrojeniu 9 prętów dali 4 ,zrobili jeden podciąg tam gdzie go nie powinno byc :o

Kurcze a mąz dokupił stali i pytał czy nie potrzeba wiecej.

Gdyby nie było sprawdzone to dzisiaj z rana miała przyjechac grucha i zalać strop a tak przynajmiej przesuneliśmy godzinę przyjazdu betonu i w tym czasie murarze poprawia to co spaprali :evil:

 

Tak więc wyczulam przyszłych budujących na to aby ich kierbud nie był papierkowym nadzorem ale aby był przy zalewaniu zarówno ław fundamentowych jai i stropu no i sprawdzał zgodność z dokumentacją :D

 

Może i strop by nam nie spadł na głowę ale nie po to projektant robi obliczenia aby to ignorować .Co musi być zrobione to musi i nie ma że boli.

 

Pozdrawiam :D :D

Życzę miłego dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! :D

 

No mogę powiedzieć Alleluja!!! Strop zalany!!!! :lol: :lol:

Teraz może padać deszcz nad naszym domkiem :D :D

Nie będę musiała polewać wodą betonu :D :D

No i mamy czas ok tygodnia na wybór i zakup klinkieru na kominy :D :D

W międzyczasie trzeba wreszcie wybrać ekipę do więżby i ułożenie dachówek.

 

 

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z murarzem, który w przyszłym roku będzie stawiał nasz dom - ten stwierdził, że teraz kobiety zajmują się budową domu i widzę, że miał rację nasze forum też jest opadnowane przez kobiety. Podziwiam Was za wiedzę i zaangażowanie.

No dobra co do budowy. Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

Projekt Miła chwila jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie oglądaliśmy z żoną od 2 lat. Oczywiście zrobimy małe poprawki. Tak jak większość nie chcemy wykuszy i myślimy o podniesieniu poddasza. Uzgadniamy wszelkie zmiany z architektem - mamy czas przygotować się do budowy.

Pozdrawiam wszystkich

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z murarzem, który w przyszłym roku będzie stawiał nasz dom - ten stwierdził, że teraz kobiety zajmują się budową domu i widzę, że miał rację nasze forum też jest opadnowane przez kobiety. Podziwiam Was za wiedzę i zaangażowanie.

No dobra co do budowy. Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

Projekt Miła chwila jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie oglądaliśmy z żoną od 2 lat. Oczywiście zrobimy małe poprawki. Tak jak większość nie chcemy wykuszy i myślimy o podniesieniu poddasza. Uzgadniamy wszelkie zmiany z architektem - mamy czas przygotować się do budowy.

Pozdrawiam wszystkich

:D

 

 

 

 

Cześć!! :D

 

Witamy w gronie inwestorów którzy wybrali Miła chwilę :D :D

 

Kobiety zajmuja sie budową domu bo mężczyżni muszą na ten przyszły dom zarabiać i nie maja za bardzo czasu aby odwiedzać Forum :D :D :D

 

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

 

Witaj,

Czy nie boisz się, że rozpoczynając roboty fundamentowe wczesną wiosną kiedy jest najwyzszy poziom wód gruntowych, po wykopaniu dołu obudzisz się następnego ranka z pięknym basenem na działce.

Ja u siebie bym się tego obawiał i w moim przypadku nie spieszył się zanadto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

:D

Witaj ppiioottr cieszę się bardzo, ze ktoś buduje niedaleko ale my też postanowiliśmy ruszyć z budową na wiosnę... i też domek będzie na wzgórku...

 

My się jeszcze zastanawiamy nad tymi wykuszami, czy robić takie jak w projekcie czy też w innym kształcie trepezowate w przekroju :roll: mam nadzieję ,ze wiecie o co chodzi lub też myślimy nad nie robieniem wykuszy a tylko potrójne okna ... jak myślicie

A jeszcze mam pytanie czy wszyscy powiększają poddasze??? Czy te pokoiki naprawde bez powiększania są nieustawne???

Doradzcie coś bo już głupieję :o

 

PS. Kabietka dziękuję za makietę i rzuty.

 

 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Miłej chwili"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

:D

Witaj ppiioottr cieszę się bardzo, ze ktoś buduje niedaleko ale my też postanowiliśmy ruszyć z budową na wiosnę... i też domek będzie na wzgórku...

 

My się jeszcze zastanawiamy nad tymi wykuszami, czy robić takie jak w projekcie czy też w innym kształcie trepezowate w przekroju :roll: mam nadzieję ,ze wiecie o co chodzi lub też myślimy nad nie robieniem wykuszy a tylko potrójne okna ... jak myślicie

A jeszcze mam pytanie czy wszyscy powiększają poddasze??? Czy te pokoiki naprawde bez powiększania są nieustawne???

Doradzcie coś bo już głupieję :o

 

PS. Kabietka dziękuję za makietę i rzuty.

 

 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Miłej chwili"

 

 

 

Nie ma sprawy do usług :D :D

Nie powiększam poddasza.W połowie września będą mi stawiać dach i wtedy powiem Wam czy pokoiki na poddaszu będą ustawne czy nie :D :D

 

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Kabietka w takim razie czekam do połowy września a to już nie długo :D A co do kierunków świta mój taras również będzie wychodził na zachód a wejście od południa ... nie wiem czy to dobrze czy źle..

 

 

 

 

Walerianko :D usytuowanie domków mamy wręcz podręcznikowe :D :D

No mogę na 100% powiedzieć mam dekarzy :D

Teraz tylko klepanie zdrowasiek w intencji dobrej - nie deszczowej pogody :D :D

Pozdrawiam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...