Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość Kacperek

Recommended Posts

dzięki Anna (ale masz fajnego tego kwiatuszka),

rozumiem, że woda leci dopiero nad kibelkiem i mamy nad tym kontrolę, zastanawia mnie tylko, czy jak już puści się ten przycisk i woda jest zamknięta to czy nie spływa jeszcze przez chwilę z węża jak to się dzieje przy prysznicu, chociaż może nie bo to się odwiesza rączką w górę to może siedzi w wężu ta resztka wody? dobrze rozumuję? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

dziewczyny i chłopaki też, powiedzcie mi jeszcze czy tą bidetę można zamontować do zwykłej baterii umywalkowej czy tylko do jakiejś specjalnej? bo te na zdjęciach bidet wyglądają na nornalne ale może tylko dla mnie. Mam już zakupioną taką zwykłą, nada się? Chciałam wykorzystać że kibelek stać będzie pomiędzy umywalką i prysznicem

 

czy ktoś spotkał rączkę bidetową w kolorze nikiel szczotkowany?

Edytowane przez KamaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja mam inne pytanie.Zakupiłam baterię wysoka do umywalki nablatowej z rączką bidetta. Teraz chciałabym ten wąż przeprowadzić przez blat. No to fajnie- robię dziurę w blacie i już. Tylko jak teraz zabezpieczyć tą dziurę ,aby woda z blatu ( a na pewno przy myciu nieraz się nachlapie) nie zaciekała pod niego? Czym to uszczelnić? Macie pomysły. Doświadczenia z tego tematu? Producent o tym nie pomyślał.

Myślę o wklejeniu jakiegoś pierścienia poprzez który będzie przesuwał się potem wąż . Niestety nie mam na razie niczego takiego pod ręką - a muszę określić wielkość dziury w blacie do wycięcia.

pomóżcie.Jakieś gotowe rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

takie dylematy mają ci którzy zastosowali przy wannie takie baterie cio sychodza z płaszczyzny wanny. ponoć leje sie po wężu, a przynajmniej kapie. W watku łazienkowym był poruszany ten temat. Niektórzy stosowali małą miske do której scieka taka woda, a potem sama odparowuje bo nie ma jej az tyle zeby z miski sie przelała. Ja mam zwykłę baterie wiec te informacje przeczytałam a nie doświadczyłam

http://www.rtvagd.sklep.pl/pi/62/9374.jpg ( mowa o bateri tego typu)

Edytowane przez akselek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zamówiłam takie kółeczko z agglomarmuru z którego mam tez blat- przykleję go od góry na blacie i przez te 2 warstwy ( blat plus kółeczko ) przejdzie wąż do bidetty a bidette powiesze na ścianie. Nie powinno cieknać - przynajmniej przez ten otwór na wąż do bidetty :). Myslałam ,tez aby blat lekko skrecić w kierunku ściany aby ew. krople nie wylewały się na zewnatrz- ale mnie majster uświadomił,ze tak nie może być ( a potem sama pomyślałam ,ze przecież wtedy zlew będzie mi "zjeżdżał" w kierunku ściany. Jak zamontuje - to napisze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda niestety. MOze się myle- bo ja nietechniczna jestem .

http://www.oras.com/pl/consumer/products/pages/productvariant.aspx?productcode=242050

tak wygląda rączka

http://www.oras.com/ProductDocuments/943013_Oras_Cubista.pdf

numer 2802- tu masz schemat- niedokładny ale zawsze

http://www.oras.com/pl/consumer/products/Pages/ProductVariant.aspx?productcode=2802

a tak wygląda całosc ;

nigdzie niczego do przełączania wody :(

niestety

Też uważam to za feler.

Ale na forum użytkowniczki chwalą- dlatego się zdecydowałam.. Kupiłam taką tez do kuchni.Mam nadzieję,ze za rok nie będę przeklinać :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzymam kciuki, żeby służyło Ci dzielnie i bez problemów. Sam jeszcze nie jestem zdecydowany czy brać tą bidettę czy nie...

 

Pozwól, że jeszcze jedno pytanie: gdzie dokładnie jest podłączana ta rączka bidetty? Czy bateria od spodu ma jakieś specjalne "wejścia" na ciepłą i zimną wodę do podłączenia wężyka do bidetty? Bo jeśli nie, to wskazywałoby to, że można kupić zwykłą baterię i później bez problemu dołączyć do niej bidettę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa.... na bidettę jest jeden wężyk od baterii, czy tak? Czyli temperaturę wody lecącej z bidetty ustawia się kręcąc baterią przy umywalce, a w bidetcie jest tylko przycisk "leci woda" i "nie leci woda". Dobrze rozumiem? Czy można jakoś regulować ciśnienie wody wypływającej z bidetty?

Przepraszam, że Cię tak męczę, ale chciałbym pojąć jak to działa, żeby wreszcie się zdecydować co zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego jeszcze sama nie uruchomiłam.Mam kupione i czeka w pudełku. Mówię Ci co widze i co podejrzewam ,ze działa w ten sposób. Wygląda ,ze temperaturę wody ustawiamy na baterii a potem przyciskiem przy bidetcie uruchamiany wodę.Przypuszczam ,ze siła przyciśnięcia przycisku przy bidetcie reguluje strumien wody - ale tu mogę się tylko domyślać:).

A tak jak pisałam wcześniej - w standardowej baterii masz 2 wężyki - tu są 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

pozwolę sobie odświeżyć wątek - czy przybył jakiś nowy zadowolony użytkownik bidetty?

Mój hydraulik poleca mi baterię Tres - jak ona ma się do Oras? W sensie jakości - czy któraś z tych firm jest lepsza/gorsza?

U mnie będzie musiał być system podtynkowy ze słuchawką na ścianie przy kibelku (jako że umywalka na przeciwnej scianie się znajduje), Tres ma gotowy cały system w cenie ok. 500 zł - warto to brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bidetkę z tresa i generalnie wszystko jest ok jedyny feler to że teraz wypuścili nową wersję bez funkcji stop w słuchaweczce i jak zamykam wodę to muszę odczekać, aż wyleci cała z węża, bo inaczej kapie mi na podłogę. Korzystałam też z bidetki orasa i ona właśnie ma ten przycisk. Generalnie jednak jestem bardzo zadowolona z tego, że ją zrobiłam. Wymiana samej słuchawki to w końcu nie problem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...