Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla wielbicieli statycznej kamery : " Ocean strachu " ( Open water)

Przereklamowany, ale warto zasadzić się na niego w przyszłości w wypożyczalni.

Ot tak, co by samemu sobie odpowiedzieć na pytanie " co by było, jak by było "

Ten film obejrzałem w 10 minut. Nuda i ... muślałem że to dokument dla początkujęcych nurków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany : Czw Lis 18, 2004 9:22 am Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Funia - dzisiaj chyba po 20:00 w TV4 ma być "Dwanaście małp" Ja obejrzałam wczoraj późną nocką bo nie zauważyłam wcześniej, że dzisiaj będą to powtarzać o ludzkiej porze.

 

 

Maluszku - ja zrobiłam dokładnie tak samo - a rano w pracy - oczy na zapałki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany : Czw Lis 18, 2004 9:22 am Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Funia - dzisiaj chyba po 20:00 w TV4 ma być "Dwanaście małp" Ja obejrzałam wczoraj późną nocką bo nie zauważyłam wcześniej, że dzisiaj będą to powtarzać o ludzkiej porze.

 

 

Maluszku - ja zrobiłam dokładnie tak samo - a rano w pracy - oczy na zapałki :wink:

 

Funia - w czwartek też obejrzałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobają się różne: w czasach studenckich zdarzało się że byłem 3 razy dziennie na seansach. Ale raczej żarłok ze mnie a nie smakosz :oops:

 

Dużo filmów podanych powyżej mi też się podobało. Dorzucę kilka, bardzo różnych:

 

"Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" i "Wyliczanka" - bardzo specyficzne filmy - ale ten reżyser zawsze tak ma. Niesamowita atmosfera. Ale nie każdy to lubi.

 

"Czekolada" - jeśli dziewczyny wypowiadające się powyżej nie oglądały - obejrzyjcie w jakiś spokojny, zimowy wieczór - fantastyczna, spokojna historia, z małym, francuskim miasteczkiem w tle ...

 

"Moulin Rouge" - jeden z nielicznych musicali który mi się podoba - bardzo. Ale jak pożyczyłem znajomemu to prawie że zerwał ze mną wszystkie kontakty ;) (zaprosił znajomych na odpalenie DVD świeżo zakupionego - a to nie jest film na coś takiego - zwłaszcza, gdy są dzieci przed telewizorem ;);) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale raczej żarłok ze mnie a nie smakosz :oops:

 

Dużo filmów podanych powyżej mi też się podobało. Dorzucę kilka, bardzo różnych:

 

"Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" i "Wyliczanka" - bardzo specyficzne filmy - ale ten reżyser zawsze tak ma. Niesamowita atmosfera. Ale nie każdy to lubi.

 

"Czekolada" - jeśli dziewczyny wypowiadające się powyżej nie oglądały - obejrzyjcie w jakiś spokojny, zimowy wieczór - fantastyczna, spokojna historia, z małym, francuskim miasteczkiem w tle ...

 

";);) )

 

-bogus-

 

jeżeli lubisz filmy Greenaway^a toTy jesteś nie smakosz ale koneser . To są niesamowite obrazy , bogate plastycznie , z piękną , niepokojącą muzyką Michaela Nymana . Generalnie lubię takie trochę pokręcone filmy i " Kucharz , złodziej ... " bardzo mi się podobał ale " wymiękłam " przy " Dzięciątku z Macon "

 

A " Czekolada " , cóż , jest tak cieplutka , że zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój :) :) :)

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POd "Czekoladą" podpisuję się obiema rękami.

 

Jeśli chodzi o "Moulin Rouge', to ..... niestey przyłączam się do twojego kolegi.

Jedyny plus tego filmu - to "ciekawe covery".

Ludzie są różni - każdemu podobają się różne rzeczy - i tak jest dobrze.

 

Nie chcę Cię przekonywać - po prostu opowiem o swoich odczuciach. Odebrałem ten film bardzo pozytywnie. Taki ładunek surrealistycznego humoru rzadko spotykam. Dowcipy ciężko opowiedzieć - ale pierwsze z brzegu sceny np. narkoleptyczny Argentyńczyk, absyntowa czarodziejka stylizowana na Disney'a, wchodzenie po linie na dach by zwisając zaglądać w okna buduaru, widok miasta z wylatującymi w górę melonikami, pucołowaty księżyc śpiewający serenady itd. itp. Większość czasu miałem uśmiech na ustach, ale np. wykonanie Roxan - to dreszcze na plecach. "Like a virgin" lepszy niż Madonny a "Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety" - co najmniej na poziomie MM. McGregor - mimo może nie największego głosu, ale może ze względu na słowa piosenek i mój romantyzm - śpiewa wzruszająco. Kidman - no cóż jako facet nie będę o niej pisał bo się zaślinię ;););)

 

Jest w tym filmie tyle że każdy zobaczy coś innego. I dobrze.

 

Mam to na DVD i jedyną wadą jest tragiczny poziom tłumaczenia polskich napisów (są nawet literówki). Na szczęście rozumiem co śpiewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

"Upiór w operze" - byłam wczoraj i jestem pod wrażeniem: magiczny klimat! piękna muzyka, nieziemskie głosy. Ten film to uczta dla zmysłów, szczególnie dla ucha.

 

Polecam... Fajnie jest od czasu do czasu zobaczyć coś w tym stylu ....

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my ostanio na zmiane ogladamy filmy Almodovara i Larsa von Triera :) no i nieraz Lyncha dla odmiany. Uwielbam takie zakrecone filmy, zwalszcza jesli sa autorstwa europjskich rezyserow.

 

Goraco polecam :

 

Krolestwo (czesc I i II)

Idioci

Pozrozmawiaj z nia

Wszystko o mojej matce

Tanczac w ciemnosciach

Przelamujac fale

Dogville

Trainspotting - to jeszcze z czasow studenckich

Mulholland Drive (jesli ktos zna prawdziewe rozwiazanie tego filmu to niech cie odezwie!!!)-bo z trego co czytalam na necie - jest duzo interpretacji zakonczenia tego filmu i tylko 1 prawdziwe :D

 

a poza tym:

4 wesela i pogrzeb

Dziewczyny do wziecia

Vanilla Sky

Przerwana lekcja muzyki

Forest Gump

 

pewnei jest jeszcze kilka dobrych filmow krtere pominelam tzn o ktorych zapomnialam... moze dopisze pozniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...