Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gorąco polecam 'To właśnie miłość' z Hugh Grantem. Angielska komedia z całą plejadą świetnych aktorów: oprócz Granta, Emma Thompson, Alan Rickman, Liam Neeson, Rowan Atinson i wielu innych. Śmiech na sali słychać było cały czas. Można sobie też popłakać. A film jest o miłości :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla osób lubiących tak jak ja fantastykę mam złą wiadomość.

 

Stanowczo nie polecam Matrixa 3.

 

Jestem dość łagodny w ocenie filmów, ale ten mnie podłamał.

 

Zero napięcia, łzawość scen a budżet że...

 

Polecam za to Pitch Black.

 

Dużo napięcia przy małym budżecie.

 

Czyli dobre kino fantastyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dnia 22 grudnia 1950 miała miejsce prapremiera filmu "Miasto nieujarzmione" wg scenariusza J. Andrzejewskiego i J. Zarzyckiego. Film był poprawioną wersją "Robinsona warszawskiego", do którego scenariusz napisali J. Andrzejewski i Cz. Miłosz w roku 1946; produkcja została wstrzymana przez cenzurę. Osnowę fabularną filmu stanowiły przeżycia znanego pianisty Władysława Szpilmana, który po likwidacji getta zdołał przedostać się do Warszawy, gdzie ukrywał się dzięki pomocy przyjaciół. Ukrywał się również w czasie powstania warszawskiego, a po jego upadku, kiedy Niemcy "oczyszczali" miasto z ludności cywilnej, udało mu się pozostać w ruinach. Życie zagłodzonemu pianiście uratował oficer niemiecki, dając mu żywność, dzięki której dotrwał w ukryciu do czasu wkroczenia wojsk radzieckich. Po wojnie Szpilman opowiedział swoje dzieje J. Waldorffowi, a ten spisał je i wydał pt. "Śmierć miasta" w 1946 r. Jesienią 2000 roku, w kilka tygodni po śmierci Władysława Szpilmana ukazała się poprawiona wersja jego wspomnień pt. "Pianista". Książka jest światowym bestsellerem; na jej podstawie powstał scenariusz R. Harwooda, wg którego Roman Polański nakręcił film.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...