Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie peletami i rodzaj kominka.


Malgosia G.

Recommended Posts

Witam:)

Jakie są koszty kotła na pelety? Jak się go użytkuje? i czy takie ogrzewanie jest wydajne? Może ktoś z Was sprawdził to w praktyce. A teraz druga kwestia. Znajomi przestrzegają mnie przed montażem kominka z płaszczem wodnym. Twierdzą, że wówczas salon, w którym znajduje się tan kominek, przekształca się w kotłownię. Nie wiem, jakie rozwiązanie ogrzewania przyjąć - gaz i pelety, czy gaz i kominek z płaszczem wodnym? Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkuje kociol z peletami juz 2 sezon. Powiem tak jestem zadowolona, ale jest ale....

sadzilam, ze bedzie taniej...

czasami jakosc pellet jest kiepska i wtedy zrywa mi zaczep bezpieczenstwa i piec mi staje... juz sie nauczylam to naprawiac

jesli idzie o wygode i czystosc - super, grzanie wody i kaloryferow - naprawde daje sobie rade

mankament - duzo zajmuje miejsca w garazu magazynowanie calosci opalu

 

a teraz koszty:

 

ostatnia zima - szok mrozowy!!!

caly sezon od listopada do maja - dokladnie 3 tysiace z grzaniem wody, aczkolwiek kaloryfery na dole na fula, gora pozakrecana, bo bylo cieplo, nie dogrzewalam kominkiem, bo nie bylo potrzeby, mialam kilka luk - prog niedokonczony w garazu i przy wejsciu, zle okna, bo je wypaczylo- od spodu mi wialo,

no to tyle... dom sprzedalam, na wiosne ruszam z nowa budowa - bede sie starala na gaz ziemny - jak nie bedzie mozliwosci - wroce do pellet - wygoda i oki.

 

dziekuje za uwage

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...