Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Pierwszy pracuje 9 lat i ma się dobrze jak na razie :)

 

Wie Pan co,może publicznie nie powinienem tego pisać..Po 7 latach pracy kotła jaki wybrałem,gdyby trzeba było go wymienić -nawet nie stęknę...W czasach stali Made in China-przeżyję i taki czas mnie zadowala -7 lat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,trochę poniosło,przepraszam.

Nie chciałbym wyjść na "dobrego wujka" ale ...Panowie macie tu okazję trochę poratować kupujących a nie sprzedających.Misja trochę grzeszna w czasach kryzysu ale my kupujemy a nie sprzedajemy...Piszcie tu nie o modyfikacjach (bo kupujący nie chcą biegać ze spawarką ) ale o wadach i zaletach,konstruktywnie.Kocioł dobry bo ...a zły bo...resztę "wiara z sieci" rozsądzi przecież..

 

Spoko, nie należę do obrażalskich ;)

 

To dobry pomysł z tym opisem wad i zalet polecanych kotłów - gdy pojawi się kolejny pytający "który kocioł wybrać" postaram się je opisać.

 

Co do modyfikacji to jeszcze spawarki nie użyłem a jedynie szlifierki kątowej oraz kluczy płaskich a temat ich [oraz dobre towarzystwo] trzyma mnie w tym wątku bo ani ze mnie sprzedawca ani instalator żebym miał coś z doradzania tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem że kryzysu "nie ma" nie było,i nie będzie -tak jak mężczyzn w cytatach z Seksmisji.

Panie Wiesławie,ja wciąż w oczekiwaniu,Pan wie ;)

Myślę jak to "cacko" wyciągnąć na powierzchnię ziemi...woda spuszczona a i tak ciężki jak smok...:)

 

Moja mała Q5 chyba będzie miała co robić,sami nie damy rady,nie ma Pan czasem wyciągarki na stanie?

 

Kryzys jest Panowie jest.

Może nie w branży kotlarskiej ale jest.

A co do chińskiej stali to też jest i to sporo. Ale na szczęście nie tylko taka jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu już tylko CWU jak co roku, ale dzisiaj niebezpiecznie dla mnie spadła temp. na dworze jak i w domku i na dwie godzinki włączyłem CO przy okazji testując nowy eko ekogroszek, być może "number one" sezonu 2013/2014 :)

Jak na razie wszystko na to wskazuje :)

W jakiej cenie będzie?

No i co?

Pisać mi tu zaraz i jakieś parametry bo zaraz będziesz miał wizytę. Jakiś rekonesans trzeba by zrobić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że pali się zaje..., deklarowany popiół 5,5% i wygląda na to że się wyrobi, kaloryczność 26MJ/kg, RI 0 i widać że faktycznie się nic nie spieka w pracy ciągłej choć w moim przypadku to ciężko pisać o pracy ciągłej która trwa po kilka minut :)

RBRek 11-ka jeszcze okazuje się za duży, teraz dopiero widzę co miałem przedtem, ma więcej pary jak ta pleszewska 19-ka.

W starym "badziewiaczku" żeby utrzymać spaliny w ryzach potrzeba było zmodernizować deflektor i w ostatnim kanale między półkami cały czas stała cegła na sztorc, wtedy przy czystym wymienniku można było widzieć 130 do 150 stopni w czopuchu jak się zabrudził to już 180 do 200.

Tu mam problem odwrotny, jak był podłączny i jeszcze było chłodno spaliny 70 do 90 w porywach, nawet sam p. Daniel pytał czy mam w piecu i kominie sucho :)

Jak na razie jest sucho i myślę że już tak zostanie bo już by się coś działo.

Nie czyściłem górnej półki jeszcze w ogóle od podłączenia także chyba z 6 tygodni, raz kanał pionowy czyszczakiem ruszony ze trzy razy tam i nazad i raz obstukana komora spalania.

Obiecałem koledze NOVY że nie będę go czyścił do jego przyjazdu, żeby sobie zobaczył jak to wygląda.

W sumie nawet nie czyszczę go specjalnie żeby te spaliny były trochę cieplejsze.

Jednak komin ceramik i porządnym ociepleniem wewnątrz to dobra i myślę niedroga inwestycja, przed zimą oklejony jeszcze dodatkowo 3cm styropianu od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że pali się zaje..., deklarowany popiół 5,5% i wygląda na to że się wyrobi, kaloryczność 26MJ/kg, RI 0 i widać że faktycznie się nic nie spieka w pracy ciągłej choć w moim przypadku to ciężko pisać o pracy ciągłej która trwa po kilka minut :)

RBRek 11-ka jeszcze okazuje się za duży, teraz dopiero widzę co miałem przedtem, ma więcej pary jak ta pleszewska 19-ka.

W starym "badziewiaczku" żeby utrzymać spaliny w ryzach potrzeba było zmodernizować deflektor i w ostatnim kanale między półkami cały czas stała cegła na sztorc, wtedy przy czystym wymienniku można było widzieć 130 do 150 stopni w czopuchu jak się zabrudził to już 180 do 200.

Tu mam problem odwrotny, jak był podłączny i jeszcze było chłodno spaliny 70 do 90 w porywach, nawet sam p. Daniel pytał czy mam w piecu i kominie sucho :)

Jak na razie jest sucho i myślę że już tak zostanie bo już by się coś działo.

Nie czyściłem górnej półki jeszcze w ogóle od podłączenia także chyba z 6 tygodni, raz kanał pionowy czyszczakiem ruszony ze trzy razy tam i nazad i raz obstukana komora spalania.

Obiecałem koledze NOVY że nie będę go czyścił do jego przyjazdu, żeby sobie zobaczył jak to wygląda.

W sumie nawet nie czyszczę go specjalnie żeby te spaliny były trochę cieplejsze.

Jednak komin ceramik i porządnym ociepleniem wewnątrz to dobra i myślę niedroga inwestycja, przed zimą oklejony jeszcze dodatkowo 3cm styropianu od zewnątrz.

Daj znać jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...