Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To musiał być jeden z tych co nie uważał na szkoleniu :)

Dobrze,że już jest kocioł gdzie do czyszczenia nie trzeba nic rozbierać a samo czyszczenie to kilka sekund.Nawet kobieta obsłuży go bez problemu

 

Tzw. samoobslugowych kotłów na swiecie jest multum.

Już 16 lat temu na Targach we Frankfurcie widziałem kotły na paliwo stałe z samoczynnym odbieraniem popiołu, przesuwnymi kasetami na popiół, czyszczakami wewnątrz kotła. & napędów. Bierze toto prądu tyle, że by nim pół chałupy ogrzał. O cenie zakupu nie wspominam. Jeszcze do tego proponowali za ponad 3 tys. elektrofiltr kominowy.

Wszystko się da zrobić, tylko kto ci to w tym kraiku kupi, skoro do nowych domów kupują kopciuchy? Bo Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , propozycje . Ci którzy nigdy nie mieli pieca nie wiedzą ani jakie są problemy ani jakie koszty czy konsekwencje wyboru .Piec bez podajnika to męczarnia , skoki temperatury chyba że jest bufor i na dodatek makabra z czyszczeniem . Piece z podajnikiem to z kolei albo słabe chińskie podzespoły i liche materiały albo rozreklamowane kolorowe zabawki grzewcze . Dla czego nic nie piszecie o problemach z czyszczeniem większości kotłów z podajnikiem wymuszony nadmuch przyśpiesza osadzanie szlaki na ściankach wymienników i ich sprawność spada na łeb na szyję . Wielu użytkowników jest w szoku że palą jak szaleni a w domu zimno . Taki piec wymaga czyszczenia w sezonie co dwa trzy tygodnie - ciekawe kto jest taki bohater i wskakuje z wyciorami do pieca ? A są polskie piece które mają automatyczne systemy czyszczenia i w przeciwieństwie do większości wymienianych kotłów nie pozwalają na spalanie śmieci tzw. dodatkowe ruszta . Jak kupiłem ******** 32 kW ogrzewa 350 metrowy dom i podgrzewa wodę ( bufor ) ma 92 % sprawność a system czyszczenia ogarniają w obsłudze dzieci - ładowanie w zimie raz na tydzień - ja ich namierzyłem w internecie na :spam: . Dla czego nie ostrzegacie przed firmami oferującymi piece z podzespołami z papieru ( deflektory rozpadające się po 1 roku ( ja mam z 20 % zawartością chromu i wieczystą gwarancją ) to drobiazg ale zapewniam w poprzednim piecu te drobiazgi doprowadzały mnie do szału nie mówiąc o piekle czyszczenia - teraz moja kotłownia niczym nie różni się od kotłowni gazowej . Mam nadzieję że kilka moich uwag pomoże uniknąć bolesnych błędów . I na zakończenie nie słuchajcie bajek o kotłach małej mocy które czynią cuda - jedna wielka bajka - chcecie mieć spokój kupujcie piece o znacznie wyższej mocy od wyliczeń , pracują w środkowej amplitudzie swojej mocy nie marnując paliwa na grzanie komina . A dla niedowiarków prosty test ja w moim kotle przy pracy na maksymalnej mocy mogę położyć rękę na rurę wylotową spalin i zero najmniejszych poparzeń a jak to by wyglądało u was ? Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , ,,,,

 

Leń-u z Rzeszowa jak myślisz, jakie mogą być roczne możliwości produkcyjne firmy PPHU Ekomax zachwalanych przez Ciebie kotłów Prometeus, w tych dwóch małych kurnikach.

 

źródło:

https://www.google.pl/maps/place/Grunwaldzka+34B,+36-040+Boguchwa%C5%82a/@49.9814953,21.9532065,203a,35y,2.76t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473cf9741a728421:0x4542fa9dfc132751!8m2!3d49.981541!4d21.953358

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszną abstrakcję tutaj oferujecie .Może jakieś konkrety , propozycje . Ci którzy nigdy nie mieli pieca nie wiedzą ani jakie są problemy ani jakie koszty czy konsekwencje wyboru .Piec bez podajnika to męczarnia , skoki temperatury chyba że jest bufor i na dodatek makabra z czyszczeniem . Piece z podajnikiem to z kolei albo słabe chińskie podzespoły i liche materiały albo rozreklamowane kolorowe zabawki grzewcze . Dla czego nic nie piszecie o problemach z czyszczeniem większości kotłów z podajnikiem wymuszony nadmuch przyśpiesza osadzanie szlaki na ściankach wymienników i ich sprawność spada na łeb na szyję . Wielu użytkowników jest w szoku że palą jak szaleni a w domu zimno . Taki piec wymaga czyszczenia w sezonie co dwa trzy tygodnie - ciekawe kto jest taki bohater i wskakuje z wyciorami do pieca ? A są polskie piece które mają automatyczne systemy czyszczenia i w przeciwieństwie do większości wymienianych kotłów nie pozwalają na spalanie śmieci tzw. dodatkowe ruszta . Jak kupiłem ******** 32 kW ogrzewa 350 metrowy dom i podgrzewa wodę ( bufor ) ma 92 % sprawność a system czyszczenia ogarniają w obsłudze dzieci - ładowanie w zimie raz na tydzień - ja ich namierzyłem w internecie na :spam: . Dla czego nie ostrzegacie przed firmami oferującymi piece z podzespołami z papieru ( deflektory rozpadające się po 1 roku ( ja mam z 20 % zawartością chromu i wieczystą gwarancją ) to drobiazg ale zapewniam w poprzednim piecu te drobiazgi doprowadzały mnie do szału nie mówiąc o piekle czyszczenia - teraz moja kotłownia niczym nie różni się od kotłowni gazowej . Mam nadzieję że kilka moich uwag pomoże uniknąć bolesnych błędów . I na zakończenie nie słuchajcie bajek o kotłach małej mocy które czynią cuda - jedna wielka bajka - chcecie mieć spokój kupujcie piece o znacznie wyższej mocy od wyliczeń , pracują w środkowej amplitudzie swojej mocy nie marnując paliwa na grzanie komina . A dla niedowiarków prosty test ja w moim kotle przy pracy na maksymalnej mocy mogę położyć rękę na rurę wylotową spalin i zero najmniejszych poparzeń a jak to by wyglądało u was ?

Ależ naopowiadałeś głupot...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Dlaczego mówisz w czasie przeszłym? Czyż tak już nie jest,.. czy też tak sie nie stało? Czy też tylko na zalożeniach się skończyło?
:lol2:

 

Witam,widać że pomysłowa konstrukcja.

 

Te kotły wszystkie są takie same, lub prawie tak samo bele jakie, rzadko się zdarza coś nowego :cool:

 

Kocioł na paliwo stałe powinien być wygodny a nie ładny.

 

Wystarczyłoby umieszczać w nich podajniki skośnie a ile korzyści dla użytkowników.

 

Automatycznie powstaje dużo większy popielnik i do tego nisko osadzona klapa zasobnika, nie trzeba tak wysoko targać worów z ekogrochem.

 

http://i.imgur.com/iUrwDmp.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw retorty skosne, fajkowe są od lat dostępne i generują kłopot z kołnierzem motoreduktora....

nie wyszły w moim przekonaniu, miejsca na popiół więcej nie jest, bo puszka jak w fajce pancerpola, tyle,że motoreduktor praktycznie na glebie leży i silnik lepiej kurz z podłogi zaciąga, jedyne co to niższy zasyp, ale ze względu na wspawanie mocowania kwadratu na rurę skośna nie wychodzi on niżej jak przy retortach żeliwnych, które takich nadbudówek nie mają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw retorty skosne, fajkowe są od lat dostępne i generują kłopot z kołnierzem motoreduktora....

nie wyszły w moim przekonaniu, miejsca na popiół więcej nie jest, bo puszka jak w fajce pancerpola, tyle,że motoreduktor praktycznie na glebie leży i silnik lepiej kurz z podłogi zaciąga, jedyne co to niższy zasyp, ale ze względu na wspawanie mocowania kwadratu na rurę skośna nie wychodzi on niżej jak przy retortach żeliwnych, które takich nadbudówek nie mają.....

Wiem że są, ale takie, a one są złamane, czyli w kotle nadal proste.

http://www.obero.pl/images/podajniki/retorta.png

A na czym ten kłopot z kołnierzem polega?

Silnik jak widzisz zaciąga od góry i dmucha w dól kurzu nie mieli więcej jak w poziomie..

A kosz jest niżej, w komorze palnika jednak nic się nie zmieniło, poziomo. :rolleyes:

Za to fajka mogłaby być z mniejszym kątem i oska bliżej korony z obrotem, wyszłaby pewnie na trybie, zamiast tego motylka.

W ośkę napędu korony, skierowaną do góry, węgiel się tak nie wepcha, tak by się nie wycierała.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...